Benzema niet aanwezig in rechtbank bij start proces over sekstape
VERSAILLES (ANP) - In een rechtbank in Versailles, in de buurt van Parijs, is woensdagochtend het proces gestart waar voetballer Karim Benzema zich moet verantwoorden voor zijn aandeel in de zaak rond de sekstape van zijn voormalig ploeggenoot Mathieu Valbuena. De spits van Real Madrid was zelf niet aanwezig.
Benzema wordt ervan verdacht zijn voormalig teamgenoot bij de Franse nationale ploeg te hebben aangemoedigd geld te betalen aan afpersers die ermee dreigden intieme beelden van Valbuena te verspreiden.
Valbuena moest naar verluidt 150.000 euro aan een vriend van Benzema betalen om te voorkomen dat een seksvideo van hem openbaar zou worden gemaakt. Benzema heeft altijd beweerd dat hij onschuldig is en vroeg eerder aan het gerecht het onderzoek te annuleren, maar daar ging de Franse justitie niet op in. Door de affaire, die dateert uit 2015, verloor Benzema zijn plaats in de nationale ploeg.
De 33-jarige Benzema riskeert vijf jaar cel en een boete van 75.000 euro.
De Franse spits, die dinsdagavond met Real Madrid in de Champions League speelde, was niet aanwezig bij het begin van het proces. Valbuena kwam wel opdagen in de rechtbank.
Meer uit Voetbal
BERMUDA (ANP) - Curaçao heeft met winst op Bermuda een belangrijke stap gezet op weg naar het WK voetbal van 2026. Het elftal van bondscoach Dick Advocaat won de uitwedstrijd met 0-7. Curaçao plaatste zich nog nooit voor de eindronde van een WK voetbal.
6 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Suriname heeft met een 4-0-thuiszege in Paramaribo op El Salvador een volgende stap gezet richting het WK voetbal van volgend jaar. De 'Natio' van bondscoach Stanley Menzo kan zich volgende week in de uitwedstrijd tegen Guatemala voor het eerst in de geschiedenis plaatsen voor het eindtoernooi.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Frankrijk is zeker van het WK voetbal. De Fransen hadden op donderdagavond aan een 4-0-overwinning op Oekraïne genoeg om als winnaar van Groep D naar het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico te gaan.
11 uur geledenDUBLIN (ANP) - De Portugese voetballer Ronaldo is met een rode kaart weggestuurd bij de interland tussen Ierland en Portugal. De 40-jarige sterspeler deelde een elleboogstoot uit aan Dara O'Shea. Hij kreeg aanvankelijk een gele kaart, maar na ingrijpen van de VAR werd de nummer 7 weggestuurd door scheidsrechter Glenn Nyberg.
11 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Emmanuel Emegha en Luciano Valente hebben de eerste dagen een goede indruk achtergelaten op bondscoach Ronald Koeman. De aanvaller van RC Strasbourg en de middenvelder van Feyenoord debuteren deze week in de selectie van het Nederlands elftal. Oranje speelt op vrijdagavond uit tegen Polen om WK-kwalificatie.
12 uur geledenZÜRICH (ANP) - Een doelpunt van Vivianne Miedema is genomineerd voor de FIFA Marta Award. Dat is de prijs voor het mooiste doelpunt van het jaar in het vrouwenvoetbal. Het gaat om de treffer van de Nederlandse spits op het afgelopen EK in Zwitserland tegen Wales.
14 uur geledenOSLO (ANP) - Noorwegen is zo goed als zeker van plaatsing voor het WK voetbal in 2026. Het elftal van bondscoach Stale Solbakken won donderdagavond in Oslo met 4-1 van Estland. De spitsen Alexander Sørloth en Erling Haaland maakten allebei twee doelpunten voor de Noren in het uitverkochte Ullevaal Stadion. Robi Saarma scoorde voor Estland.
14 uur geleden