Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Benzema niet aanwezig in rechtbank bij start proces over sekstape

Benzema niet aanwezig in rechtbank bij start proces over sekstape

VERSAILLES (ANP) - In een rechtbank in Versailles, in de buurt van Parijs, is woensdagochtend het proces gestart waar voetballer Karim Benzema zich moet verantwoorden voor zijn aandeel in de zaak rond de sekstape van zijn voormalig ploeggenoot Mathieu Valbuena. De spits van Real Madrid was zelf niet aanwezig.

Benzema wordt ervan verdacht zijn voormalig teamgenoot bij de Franse nationale ploeg te hebben aangemoedigd geld te betalen aan afpersers die ermee dreigden intieme beelden van Valbuena te verspreiden.

Valbuena moest naar verluidt 150.000 euro aan een vriend van Benzema betalen om te voorkomen dat een seksvideo van hem openbaar zou worden gemaakt. Benzema heeft altijd beweerd dat hij onschuldig is en vroeg eerder aan het gerecht het onderzoek te annuleren, maar daar ging de Franse justitie niet op in. Door de affaire, die dateert uit 2015, verloor Benzema zijn plaats in de nationale ploeg.

De 33-jarige Benzema riskeert vijf jaar cel en een boete van 75.000 euro.

De Franse spits, die dinsdagavond met Real Madrid in de Champions League speelde, was niet aanwezig bij het begin van het proces. Valbuena kwam wel opdagen in de rechtbank.

Meer uit Voetbal

Ajax-trainer Grim houdt hoop op tweede plaats Eredivisie

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim van Ajax heeft de hoop op de tweede plek in de Eredivisie nog niet opgegeven, na het teleurstellende gelijkspel bij PEC Zwolle van vorige week (0-0). "Dat lijkt me ook logisch, als je ziet hoeveel wedstrijden er nog zijn en hoeveel punten we achterstaan. Het valt binnen de marge", zei de coach een dag voor het uitduel met FC Groningen van zaterdag.

17 minuten geleden
Ouahbi nieuwe bondscoach Marokko in aanloop naar WK voetbal

RABAT (ANP/RTR) - De voetbalbond van Marokko heeft drie maanden voor het WK voetbal Mohamed Ouahbi aangesteld als nieuwe bondscoach. De Marokkaans-Belgische coach vervangt Walid Regragui, die donderdag afscheid nam.

2 uur geleden
Regragui vlak voor WK voetbal weg als bondscoach van Marokko

RABAT (ANP) - Het Marokkaanse voetbalelftal moet drie maanden voor het WK voetbal op zoek naar een nieuwe bondscoach. Walid Regragui heeft via sociale media zijn vertrek als bondscoach aangekondigd met een afscheidsvideo.

11 uur geleden
Rode kaart Van de Ven leidt nederlaag Tottenham in

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in eigen huis met 3-1 verloren van Crystal Palace in de Premier League. De Londense club kwam al voor de rust met tien man te staan na een rode kaart van Micky van de Ven. Met tien man incasseerden de Spurs drie treffers.

11 uur geleden
Afrika Cup voor voetbalsters vier maanden uitgesteld

GIZEH (ANP/Belga) - De Afrika Cup voor voetbalsters wordt uitgesteld van maart naar juli. De Afrikaanse voetbalbond (CAF) heeft het toernooi amper twaalf dagen voor de oorspronkelijke startdatum uitgesteld "door onvoorziene omstandigheden". De Afrika Cup stond gepland van 17 maart tot en met 3 april in Marokko, maar vindt nu plaats van 25 juli tot en met 16 augustus.

15 uur geleden
Real Sociedad naar finale Spaanse beker na zege op Athletic Club

SAN SEBASTIÁN (ANP) - Real Sociedad heeft zich ten koste van Athletic Club geplaatst voor de finale van de Copa del Rey. De nummer 8 van Spanje won in het eigen stadion de returnwedstrijd met 1-0 van de club uit Bilbao. De ploeg uit San Sebastián had vorige maand het uitduel eveneens met 1-0 gewonnen. Mikel Oyarzabal maakte woensdag vlak voor tijd het enige doelpunt uit een strafschop.

1 dag geleden
Telstar-trainer Correia vindt nederlaag in beker tegen AZ 'zuur'

ALKMAAR (ANP) - Telstar-trainer Anthony Correia noemde de verloren halve finale van de KNVB-beker tegen AZ "zuur". De ploeg uit Velsen-Zuid ging dankzij onder meer twee eigen doelpunten met 2-1 onderuit in Alkmaar.

1 dag geleden