Benzema neemt afscheid bij Real en vertrekt naar Saudi-Arabië
MADRID (ANP) - Karim Benzema heeft dinsdag afscheid genomen bij Real Madrid. De 35-jarige aanvaller, die zijn loopbaan vervolgt bij Al-Ittihad in Saudi-Arabië, deed dat in een besloten bijeenkomst van 20 minuten waar alleen spelers, familieleden en goede vrienden bij mochten zijn.
"Ik zal Real Madrid nooit vergeten. Dat is onmogelijk, het is de beste club ooit", aldus Benzema. "Maar ik denk dat het tijd is om te vertrekken en aan een nieuw avontuur te beginnen."
Benzema kwam in 2009 over van Olympique Lyon en speelde 647 wedstrijden voor de Madrilenen. Daarin scoorde de spits 353 keer. Hij staat daarmee tweede op de topscorerslijst achter Cristiano Ronaldo, die 450 treffers voor Real Madrid maakte. Benzema won een recordaantal van 25 titels met de club, waaronder vijf keer de Champions League, vier landstitels en drie keer de Spaanse beker.
Al-Ittihad bevestigde later op de dag officieel de komst van Benzema. Hij gaat een contract voor drie jaar ondertekenen. "Ik kijk uit naar nieuwe ervaringen in een nieuw land", zei Benzema, die naar verluidt miljoenen gaat verdienen. "Ik verheug me op deze uitdaging en kijk uit naar de samenwerking met mijn aanstaande ploeggenoten."
Meer uit Voetbal
PARAMARIBO (ANP) - Suriname heeft met een 4-0-thuiszege in Paramaribo op El Salvador een volgende stap gezet richting het WK voetbal van volgend jaar. De 'Natio' van bondscoach Stanley Menzo kan zich volgende week in de uitwedstrijd tegen Guatemala voor het eerst in de geschiedenis plaatsen voor het eindtoernooi.
12 minuten geledenPARIJS (ANP) - Frankrijk is zeker van het WK voetbal. De Fransen hadden op donderdagavond aan een 4-0-overwinning op Oekraïne genoeg om als winnaar van Groep D naar het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico te gaan.
3 uur geledenDUBLIN (ANP) - De Portugese voetballer Ronaldo is met een rode kaart weggestuurd bij de interland tussen Ierland en Portugal. De 40-jarige sterspeler deelde een elleboogstoot uit aan Dara O'Shea. Hij kreeg aanvankelijk een gele kaart, maar na ingrijpen van de VAR werd de nummer 7 weggestuurd door scheidsrechter Glenn Nyberg.
3 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Emmanuel Emegha en Luciano Valente hebben de eerste dagen een goede indruk achtergelaten op bondscoach Ronald Koeman. De aanvaller van RC Strasbourg en de middenvelder van Feyenoord debuteren deze week in de selectie van het Nederlands elftal. Oranje speelt op vrijdagavond uit tegen Polen om WK-kwalificatie.
4 uur geledenZÜRICH (ANP) - Een doelpunt van Vivianne Miedema is genomineerd voor de FIFA Marta Award. Dat is de prijs voor het mooiste doelpunt van het jaar in het vrouwenvoetbal. Het gaat om de treffer van de Nederlandse spits op het afgelopen EK in Zwitserland tegen Wales.
5 uur geledenOSLO (ANP) - Noorwegen is zo goed als zeker van plaatsing voor het WK voetbal in 2026. Het elftal van bondscoach Stale Solbakken won donderdagavond in Oslo met 4-1 van Estland. De spitsen Alexander Sørloth en Erling Haaland maakten allebei twee doelpunten voor de Noren in het uitverkochte Ullevaal Stadion. Robi Saarma scoorde voor Estland.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord mag op 22 januari toch in een volle Kuip aantreden tegen het Oostenrijkse Sturm Graz. De Rotterdamse club is succesvol in beroep gegaan bij de UEFA nadat het een straf kreeg opgelegd wegens het afsteken van vuurwerk tijdens het Europa League-duel met Panathinaikos.
5 uur geleden