Benzema neemt afscheid bij Real en vertrekt naar Saudi-Arabië
MADRID (ANP) - Karim Benzema heeft dinsdag afscheid genomen bij Real Madrid. De 35-jarige aanvaller, die zijn loopbaan vervolgt bij Al-Ittihad in Saudi-Arabië, deed dat in een besloten bijeenkomst van 20 minuten waar alleen spelers, familieleden en goede vrienden bij mochten zijn.
"Ik zal Real Madrid nooit vergeten. Dat is onmogelijk, het is de beste club ooit", aldus Benzema. "Maar ik denk dat het tijd is om te vertrekken en aan een nieuw avontuur te beginnen."
Benzema kwam in 2009 over van Olympique Lyon en speelde 647 wedstrijden voor de Madrilenen. Daarin scoorde de spits 353 keer. Hij staat daarmee tweede op de topscorerslijst achter Cristiano Ronaldo, die 450 treffers voor Real Madrid maakte. Benzema won een recordaantal van 25 titels met de club, waaronder vijf keer de Champions League, vier landstitels en drie keer de Spaanse beker.
Al-Ittihad bevestigde later op de dag officieel de komst van Benzema. Hij gaat een contract voor drie jaar ondertekenen. "Ik kijk uit naar nieuwe ervaringen in een nieuw land", zei Benzema, die naar verluidt miljoenen gaat verdienen. "Ik verheug me op deze uitdaging en kijk uit naar de samenwerking met mijn aanstaande ploeggenoten."
Meer uit Voetbal
PORTO (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli heeft zich in Portugal met FC Porto verzekerd van de landstitel. Een thuiszege van 1-0 op Alverca volstond. Het is voor FC Porto de 31e landstitel uit de clubgeschiedenis.
10 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft bovenin de Eredivisie niet kunnen profiteren van het puntenverlies van Ajax tegen PSV (2-2). De Nijmegenaren speelden voor eigen publiek tegen degradatiekandidaat Telstar ook gelijk, met 1-1.
11 uur geledenPAMPLONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de uitwedstrijd tegen Osasuna met miniem verschil gewonnen: 1-2. Alle doelpunten vielen in de slotfase.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en PSV in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA (2-2).
12 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en Telstar in de Eredivisie is zaterdag tijdelijk stilgelegd. Scheidsrechter Jeroen Manschot besloot daartoe omdat het in Nijmegen begon te onweren.
12 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Excelsior is nagenoeg zeker van een langer verblijf in de Eredivisie. Het elftal van trainer Ruben den Uil won in de slotfase met 3-2 bij FC Groningen en steeg daarmee naar de gedeelde dertiende plaats op de ranglijst. Excelsior versloeg zondag FC Utrecht voor eigen publiek al met 5-0.
13 uur geledenCOMO (ANP) - Internazionale kan in de Italiaanse voetbalcompetitie op zijn vroegst zondag de landstitel binnenhalen. Nummer 2 Napoli speelde zaterdag doelpuntloos gelijk bij Como en kan daardoor in punten nog naast Inter komen. Koploper Inter heeft zondag in de thuiswedstrijd tegen Parma genoeg aan een gelijkspel voor de 21e landstitel.
14 uur geleden