Benzema helpt Real alsnog naar achtste finales Champions League
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft uitschakeling in de Champions League voorkomen. De Spaanse landskampioen begon de laatste speelronde in groep B als nummer 3, maar eindigde dankzij een zege van 2-0 op Borussia Mönchengladbach nog als eerste. Mönchengladbach bereikte samen met Real de achtste finales. Dat was te danken aan een gelijkspel bij Internazionale tegen Sjachtar Donetsk (0-0).
Real kwam dankzij de winst uit op 10 punten. Borussia Mönchengladbach en Sjachtar Donetsk eindigden allebei uit op 8 punten. Sjachtar, dat beide duels met Mönchengladbach ruim verloor, gaat als nummer 3 verder in de Europa League. Internazionale is met 6 punten uitgeschakeld.
Karim Benzema maakte beide doelpunten voor Real, dat de laatste twee seizoenen in de Champions League in de achtste finales strandde. De Franse spits opende in de 9e minuut de score en na ruim een half uur was hij weer trefzeker.
Borussia Mönchengladbach dacht vooraf met een nederlaag klaar te zijn in het belangrijkste Europese clubtoernooi, maar de Duitsers werden geholpen. Inter en Sjachtar hadden bij een verlies van Mönchengladbach allebei aan een overwinning genoeg gehad om door te gaan. In Milaan bleef het echter 0-0.
Stefan de Vrij deed de gehele wedstrijd mee bij Inter, dat vorig seizoen nog de finale van de Europa League speelde. Sevilla was daarin met 3-2 te sterk.
Meer uit Voetbal
VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Real Betis heeft vier dagen voor het Europa League-duel met Feyenoord niet kunnen winnen bij Deportivo Alavés. De ploeg van trainer Manuel Pellegrini verloor de uitwedstrijd met 2-1.
20 uur geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft met AS Roma genoegen moeten nemen met een punt in de topper tegen AC Milan. Het duel in het Stadio Olimpico eindigde in 1-1. Het is voor Roma pas het eerste gelijkspel in 22 wedstrijden in de Serie A.
20 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoorder Tsuyoshi Watanabe heeft aan de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo een enkelblessure overgehouden. Dat vertelde trainer Robin van Persie op een persconferentie in De Kuip.
23 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft thuis tegen Manchester United zijn eerste wedstrijd sinds begin december verloren. De formatie van interim-coach Michael Carrick won in Londen met 3-2. Het was de eerste nederlaag voor Arsenal na een ongeslagen reeks van twaalf duels in alle competities.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Ron Jans is er opnieuw niet in geslaagd de negatieve reeks met FC Utrecht te doorbreken. De coach zag zijn elftal in De Galgenwaard met 1-0 verliezen van Sparta Rotterdam. FC Utrecht wist slechts vier van de laatste 24 officiële wedstrijden te winnen en is gezakt naar de elfde plek in de Eredivisie. Sparta steeg naar de zesde plaats.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft in de Eredivisie een slechte serie resultaten beëindigd met een overwinning op Heracles Almelo. De Rotterdammers waren in De Kuip met 4-2 te sterk voor de hekkensluiter, die onder leiding van trainer Ernest Faber de vierde achtereenvolgende nederlaag leed. Feyenoord nam de tweede plaats over van Ajax en heeft 14 punten minder dan koploper PSV.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft in de Eredivisie voor het eerst sinds begin december weer gewonnen. Het elftal van trainer Robin van Persie rekende in De Kuip af met hekkensluiter Heracles Almelo: 4-2.
1 dag geleden