Benzema helpt Real alsnog naar achtste finales Champions League
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft uitschakeling in de Champions League voorkomen. De Spaanse landskampioen begon de laatste speelronde in groep B als nummer 3, maar eindigde dankzij een zege van 2-0 op Borussia Mönchengladbach nog als eerste. Mönchengladbach bereikte samen met Real de achtste finales. Dat was te danken aan een gelijkspel bij Internazionale tegen Sjachtar Donetsk (0-0).
Real kwam dankzij de winst uit op 10 punten. Borussia Mönchengladbach en Sjachtar Donetsk eindigden allebei uit op 8 punten. Sjachtar, dat beide duels met Mönchengladbach ruim verloor, gaat als nummer 3 verder in de Europa League. Internazionale is met 6 punten uitgeschakeld.
Karim Benzema maakte beide doelpunten voor Real, dat de laatste twee seizoenen in de Champions League in de achtste finales strandde. De Franse spits opende in de 9e minuut de score en na ruim een half uur was hij weer trefzeker.
Borussia Mönchengladbach dacht vooraf met een nederlaag klaar te zijn in het belangrijkste Europese clubtoernooi, maar de Duitsers werden geholpen. Inter en Sjachtar hadden bij een verlies van Mönchengladbach allebei aan een overwinning genoeg gehad om door te gaan. In Milaan bleef het echter 0-0.
Stefan de Vrij deed de gehele wedstrijd mee bij Inter, dat vorig seizoen nog de finale van de Europa League speelde. Sevilla was daarin met 3-2 te sterk.
Meer uit Voetbal
JEDDAH (ANP) - Real Madrid heeft zich geplaatst voor de finale van de Spaanse Supercup. Het elftal van trainer Xabi Alonso was in Jeddah in Saudi-Arabië met 2-1 te sterk voor Atlético Madrid.
5 uur geledenKOEWEIT-STAD (ANP) - Paris Saint-Germain heeft voor de vierde keer op rij de Franse Supercup gewonnen. Het elftal van trainer Luis Enrique speelde in Koeweit-Stad met 2-2 gelijk en won vervolgens de strafschoppenserie met 4-1.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Brazilië en Frankrijk spelen de komende interlandperiode in maart een minitoernooi in de Verenigde Staten, ter voorbereiding op het WK van drie maanden later. Kroatië en Colombia zijn de andere twee deelnemers aan de 'Road to 26'.
7 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo voegt naast spits Lequincio Zeefuik nog een speler aan de selectie toe. De huidige nummer 17 van de Eredivisie neemt de Zweed Erik Ahlstrand op huurbasis over van de Duitse Bundesligaclub St. Pauli. Heracles heeft een optie tot koop bedongen op de 24-jarige middenvelder.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur kan de komende drie maanden niet beschikken over Mohammed Kudus. Dat zei trainer Thomas Frank donderdag op een persconferentie, een dag na de 3-2-nederlaag tegen Bournemouth in de Premier League. Tottenham is na een goede competitiestart afgezakt naar de veertiende plaats op de ranglijst.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben zich versterkt met Janice Cayman. De 37-jarige Belgische recordinternational komt over van Leicester City. Cayman, die in de verdediging speelt, ondertekende een contract voor anderhalf jaar.
10 uur geledenLISSABON (ANP) - Coach José Mourinho van Benfica heeft zijn spelers verplicht de komende dagen op het trainingscomplex Seixal te verblijven. De Portugees nam dat besluit na de nederlaag van 3-1 tegen Braga in de halve finales van de Portugese League Cup.
11 uur geleden