Bentancur (Tottenham) met hersenschudding twee weken eruit
LONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur kan de komende twee weken niet beschikken over middenvelder Rodrigo Bentancur. De Uruguayaan heeft die tijd nodig om te herstellen van een hersenschudding die hij woensdag opliep door een ongelukkige val in het eerste duel in de halve finale van de League Cup met Liverpool.
Bentancur kwam na een poging om te scoren via het hoofd raar op de grond terecht en bleef lang roerloos liggen. Hij werd afgevoerd naar het ziekenhuis en was volgens de club bij bewustzijn. "Het lijkt op een hersenschudding en meer ook niet", meldde coach Ange Postecoglou vrijdag in aanloop naar de wedstrijd van zondag tegen Tamworth in de FA Cup. "Alle mogelijke tests zijn gedaan om te controleren of alles in orde is en alles is goed. Hij is thuis en voelt zich goed, dus volgen we nu de protocollen die hiervoor staan."
Bentancur mist vermoedelijk ook de wedstrijden tegen Arsenal en Everton, maar hij zal opgelucht zijn over de betrekkelijk korte periode dat hij is uitgeschakeld. De 27-jarige Zuid-Amerikaan zat dit seizoen al een schorsing van zeven wedstrijden uit om discriminerende opmerkingen in een tv-interview over zijn teamgenoot Son Heung-min.
Meer uit Voetbal
VANCOUVER (ANP) - Zwitserland staat in de achtste finales van het WK voetbal. Het elftal van bondscoach Murat Yakin bereikte de laatste zestien in de nacht van donderdag op vrijdag door Algerije in Vancouver met 2-0 te verslaan. De Zwitsers spelen in de strijd om een plaats in de kwartfinales eveneens in BC Place Vancouver tegen de winnaar van het duel tussen Colombia en Ghana.
20 minuten geledenTORONTO (ANP) - Het Kroatische doelpunt dat Joško Gvardiol in de 13e minuut van de blessuretijd maakte tegen Portugal is afgekeurd op basis van informatie van een chip in de bal. Dat heeft de FIFA in de nacht van donderdag op vrijdag via X bekendgemaakt. Volgens de FIFA kon door de zogenoemde Connected Ball Technology worden vastgesteld dat de Kroatische international Igor Matanović in aanloop naar het doelpunt de bal raakte en er daardoor sprake was van buitenspel van Mario Pašalić.
1 uur geledenTORONTO (ANP) - Portugal speelt in de achtste finales van het WK tegen Spanje. Het elftal van bondscoach Roberto Martínez won in de nacht van donderdag op vrijdag in Toronto met 2-1 van Kroatië. Het winnende doelpunt van Gonçalo Ramos viel in de 95e minuut. De Kroatische gelijkmaker van Joško Gvardiol werd in de 13e minuut van de blessuretijd afgekeurd wegens buitenspel.
2 uur geledenINGLEWOOD (ANP) - Europees kampioen Spanje heeft zich met een overtuigende zege op Oostenrijk geplaatst voor de achtste finales van het WK voetbal. De ploeg van bondscoach Luis de la Fuente won in Los Angeles Stadium met 3-0, dankzij twee doelpunten van Mikel Oyarzabal en een van Pedro Porro. De score had veel hoger uit kunnen vallen voor het oppermachtig spelende Spanje. Het was de vijfde wedstrijd op rij op een WK dat Spanje geen tegentreffer incasseerde.
8 uur geledenVELSEN (ANP) - Ronald Koeman heeft zijn aflopende contract bij Telstar verlengd. De 31-jarige doelman heeft bijgetekend tot medio 2028, meldt de club uit Velsen-Zuid.
17 uur geledenMADRID (ANP/Belga) - Voetballer Santi Cazorla beëindigt op 41-jarige leeftijd zijn carrière. Dat maakte hij donderdag bekend in een videoboodschap op sociale media.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal (74) stopt als adviseur van de raad van commissarissen (rvc) van Ajax. Dat heeft Van Gaal aan de raad laten weten, meldt de Amsterdamse club in een persbericht.
19 uur geleden