Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Benschop geeft in Kamer uitleg over drukte op Schiphol

Benschop geeft in Kamer uitleg over drukte op Schiphol

DEN HAAG (ANP) - Topman Dick Benschop komt dinsdag in de Tweede Kamer tekst en uitleg geven over de drukte op Schiphol. De volksvertegenwoordiging is kritisch over de lange wachtrijen op de luchthaven. Tekort aan personeel is een belangrijke oorzaak van de overlast.

Benschop ligt persoonlijk ook onder vuur van Kamerleden omdat de topman in mei op vakantie ging. In het tv-programma Buitenhof verklaarde hij zondag altijd bereikbaar en beschikbaar te zijn geweest toen de problemen het grootst waren op de luchthaven. De Staat is de mede-eigenaar van Schiphol.

De VVD en PvdA hadden Benschop gevraagd naar de Kamer te komen. De liberalen willen weten hoe het zo mis heeft kunnen gaan. De sociaaldemocraten willen weten waarom Schiphol zijn personeel niet meer loon geeft. Bij de beveiliging en de bagageafhandeling zijn er te weinig mensen.

Volgens Schiphol houdt de drukte zeker tot en met de zomervakantie nog aan. Vorige week kwam het bedrijf met een actieplan om de lange wachtrijen tegen te gaan. Naast het aannemen van nieuwe mensen en betere lonen, wil Schiphol ook de doorstroming van de reizigers verbeteren.

Naast Benschop komt ook Joost van Doesburg van vakbond FNV naar de Kamer. De FNV dreigt met nieuwe acties op Schiphol omdat de werkdruk te hoog is. De vakbond wil dat er voor 1 juni een akkoord is met de luchthaven over het verlichten van de werkomstandigheden.

Meer uit Binnenland

Buma nuanceert 'afgevallen' optie GL-PvdA én VVD in formatie

DEN HAAG (ANP) - Informateur Sybrand Buma nuanceert via zijn woordvoerder eerdere uitspraken die hij vrijdag deed over de kabinetsformatie. Hij zei toen dat de optie van een kabinet met zowel GroenLinks-PvdA als de VVD definitief is "afgevallen". Hij laat nu weten dat hij bedoelde dat de VVD een blokkade heeft opgeworpen voor samenwerking met GroenLinks-PvdA, en dat hij "tot op heden geen reden" heeft "om aan te nemen dat dat is veranderd".

4 minuten geleden
OM eist celstraffen tot 25 jaar voor eermoord op 18-jarige Ryan

LELYSTAD (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft vrijdag bij de rechtbank in Lelystad celstraffen tot 25 jaar geëist tegen de drie verdachten van de moord op de 18-jarige Ryan Al Najjar. Het gaat om haar vader (53) en twee broers (23 en 25).

1 uur geleden
Buma: kabinet met VVD én GL-PvdA is 'afgevallen'

DEN HAAG (ANP) - Volgens informateur Sybrand Buma is een kabinet met zowel VVD als GroenLinks-PvdA "afgevallen". Dat zei hij na afloop van de formatiegesprekken met de partijleiders Rob Jetten (D66) en Henri Bontenbal (CDA) op vrijdag. De blokkade van de VVD tegen een samenwerking met GroenLinks-PvdA "is er en die blijft er". Buma zei dat het door D66 gewenste middenkabinet eigenlijk al was afgevallen voordat hij aan zijn opdracht begon.

1 uur geleden
NRC rectificeert berichtgeving rondom informateur Wijers

AMSTERDAM (ANP) - NRC rectificeert de berichtgeving over voormalig D66-informateur Hans Wijers. De krant zegt niet in te kunnen staan voor de totstandkoming van het artikel waarin de krant beweerde dat Wijers VVD-leider Dilan Yeşilgöz een leugenaar had genoemd. De onderbouwing van dit verwijt is volgens hoofdredacteur Patricia Veldhuis niet meer houdbaar.

1 uur geleden
Prominente Surinamers eisen krans koning bij slavernijmonument

PARAMARIBO (ANP) - Een groep prominente Afro-Surinamers eist dat koning Willem-Alexander en koningin Máxima een krans leggen bij het standbeeld van Kwakoe, het slavernijmonument in Paramaribo. Het koningspaar brengt volgende week een staatsbezoek aan Suriname. Een bezoek aan Kwakoe is vooralsnog niet opgenomen in het programma.

3 uur geleden
Persoon aangehouden voor doodsbedreiging Lale Gül

HILVERSUM (ANP) - De politie heeft donderdagochtend een persoon aangehouden op verdenking van doodsbedreiging van de schrijfster en columniste Lale Gül. Dit laat Gül weten aan het ANP. De politie Midden-Nederland zegt hier geen uitspraken over te doen.

3 uur geleden
Rijnstate schikt met gedupeerden van misstanden met donorzaad

ARNHEM (ANP) - Het ziekenhuis Rijnstate in Arnhem treft een schikking met de mensen die in het verleden gedupeerd zijn door verkeerd gebruik van sperma in een vruchtbaarheidskliniek. Het ziekenhuis bevestigt de overeenkomst vrijdag naar aanleiding van berichtgeving in het programma Pointer van KRO-NCRV.

4 uur geleden