Bennett sprint naar zege eerste etappe Down Under
TANUNDA (ANP) - De Ierse wielrenner Sam Bennett heeft de eerste etappe van de Tour Down Under in Australië gewonnen. Hij was na een rit over 150 kilometer met start en aankomst in Tanunda de snelste in de massasprint. Bennett bezorgde meteen zijn nieuwe Belgische ploeg Deceuninck - Quick-Step het eerste succes van 2020 in een koers uit de WorldTour.
De Belg Jasper Philipsen (Team Emirates) kwam als tweede over de meet en de Slowaak Erik Baska (Bora-hansgrohe) werd derde. Eerste Nederlander die over de streep fietste was Taco van der Hoorn uit de Nederlandse ploeg Jumbo-Visma.
De sterke formatie van Deceuninck - Quick-Step hield in de laatste kilometer het tempo zo hoog, dat een ontsnapping geen schijn van kans had. De Belg Iljo Keisse en de Deen Michael Mørkøv namen Bennett op sleeptouw en de Ier maakte het vakkundig af. Hij vertrekt dinsdag in de leiderstrui in de tweede etappe van Woodside naar Stirling.
Meer uit Sport
BOUCHERVILLE (ANP) - Demi Vollering is zaterdag tijdens het wereldkampioenschap op de weg in Montreal eindelijk de absolute kopvrouw van de Nederlandse wielrensters. "Dat maakt het ook wel weer spannend, maar ik zie het als iets positiefs. Dat al die rensters in dienst rijden van jou, geeft mij ook wel weer dat extra procentje tijdens de wedstrijd om het af te kunnen maken", zei de tweevoudig winnares van de Tour de France tijdens een persmoment in Canada.
3 uur geledenBAKOE (ANP/AFP) - Het Formule 1-team Audi heeft in 2027 dezelfde bezetting als dit jaar. Teambaas Mattia Binotto bevestigde bij de Grote Prijs van Azerbeidzjan in Bakoe dat de Duitser Nico Hülkenberg en de Braziliaan Gabriel Bortoleto bij de Duitse renstal blijven.
15 uur geledenBAKOE (ANP) - Max Verstappen was goed te spreken na de vrije trainingen voor de Grote Prijs van Azerbeidzjan. "Eigenlijk was het best een goede dag, ik ben blij met de auto", liet hij kort na de tweede sessie op het stratencircuit van Bakoe weten op zijn website.
16 uur geledenCARDIFF (ANP/DPA) - Het langverwachte gevecht tussen de Britse boksers Tyson Fury (38) en Anthony Joshua (36) vindt op 11 december plaats in Cardiff. Dat heeft de Saudische bokspromotor Turki Alalshikh op X bekendgemaakt. Het gevecht is op Netflix te zien.
16 uur geledenBAKOE (ANP) - Max Verstappen heeft donderdag tijdens de tweede vrije training bij de Grote Prijs van Azerbeidzjan de derde tijd neergezet. Met zijn Red Bull legde hij het stratencircuit in Bakoe af in 1.44,174 minuten. De snelste tijd was met 1.43,347 opnieuw voor de Brit George Russell (Mercedes). Kimi Antonelli, de Italiaanse leider in de WK-stand en ploeggenoot van Russell, zette de tweede tijd neer.
17 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Als het aan Carlos Alcaraz ligt worden er geen nachtelijke tenniswedstrijden meer gespeeld op grandslamtoernooien. Dat zei de Spaanse toptennisser donderdag tegen verslaggevers in Londen in aanloop naar de strijd om de Laver Cup van komend weekend.
18 uur geledenTOKIO (ANP/RTR) - De 17-jarige Japanse zwemmer Shin Ohashi heeft donderdag het wereldrecord op de 200 meter schoolslag verbroken. Zijn tijd van 2.04,83 minuten was naast het wereldrecord goed voor de gouden medaille op de Asian Games in zijn thuisland. Het oude record van 2.05,48 stond op naam van Qin Haiyang uit China. Hij zwom die tijd op de wereldkampioenschappen in 2023.
19 uur geleden