Bennett gedeclasseerd in negende rit Vuelta, Ackermann wint
AGUILAR DE CAMPOO (ANP) - Niet sprinter Sam Bennett, maar de Duitser Pascal Ackermann heeft de negende etappe in de Ronde van Spanje gewonnen. Aanvankelijk finishte de Ier Bennett als eerste maar de renner van Deceuninck - Quick Step is gedeclasseerd wegens een duw in de laatste kilometer. Ackermann is daarom de nieuwe ritwinnaar, voor de Belg Gerben Thijssen en de Duitser Max Kanter.
De stand in het algemeen klassement blijft ongewijzigd. Richard Carapaz van Ineos-Grenadiers voert de ranglijst aan, met de Sloveen Primoz Roglic dertien seconden achter hem. Dan Martin, landgenoot van de gedeclasseerde Bennett, staat derde op 28 seconden.
De aanloop naar de sprint verliep rustig. Het tempo lag niet bijzonder hoog omdat niemand er met een aanval probeerde vandoor te gaan. Mede daardoor kwam Jumbo-Visma-kopman Roglic goed weg toen hij met nog twaalf kilometer te gaan materiaalpech had. De Sloveen kon gemakkelijk terugkeren in het peloton.
Schouderduw
Pas in de straten van het stadje Aguilar de Campoo ontbrandde de massasprint. De ploeg Bora-Hansgrohe trok de sprint aan voor Ackermann, die het moest afleggen tegen Bennett. De Ier deelde vlak voor de eindsprint een flinke schouderduw uit aan Emīls Liepiņš, iets wat de jury beoordeelde als onreglementair. Daardoor moest Bennett zijn ritzege afstaan.
Ploegbaas Patrick Lefevere van Deceunick - Quick Step was furieus na de declassering van zijn sprinter. "Wat een onzin", zei Lefevere op Twitter. "Bennett zat in de lead-out en een renner van Trek - Segafredo wilde hem eruit halen. Maar we kennen allemaal de incompetentie van de UCI."
Rustige etappe
Roglic, die zijn 31e verjaardag vierde, was blij met de relatief rustige etappe. "Het was niet echt een normale rit in Spanje", zei de Sloveen na afloop. "Hij was zonder bergen en daarom best gemakkelijk. Soms zijn de sprints nerveus en met valpartijen in het peloton, maar het was een goede finish."
Vrijdag volgt opnieuw een relatief vlakke rit van 184 kilometer van Castro Urdiales naar Suances waarin de sprinters de beste kansen zullen hebben.
Meer uit Sport
SPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Max Verstappen heeft bij de eerste vrije training van de Grote Prijs van België in de Formule 1 de beste tijd neergezet. De viervoudig wereldkampioen kwam in de Red Bull tot 1.47,070. Daarmee was hij 0,145 seconde sneller dan de Brit Lewis Hamilton in de Ferrari. Diens teamgenoot Charles Leclerc uit Monaco reed op 0,207 seconde de derde tijd.
2 uur geledenDOLE (ANP) - Het peloton is vrijdag van start gegaan in de langste etappe van deze Tour de France. De dertiende etappe van Dole naar Belfort gaat over 205,8 kilometer. Het is de enige van deze editie die de grens van 200 kilometer overschrijdt.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Het shirt dat de Braziliaanse voetballegende Pelé droeg tijdens de WK-finale van 1958 is op een veiling in New York verkocht voor 4,9 miljoen dollar, omgerekend ongeveer 4,3 miljoen euro. Het shirt is daarmee volgens veilinghuis Sotheby's het op een na duurste ter wereld.
7 uur geledenSOUTHPORT (ANP) - De Amerikaanse golfer Jackson Suber leidt het Brits Open na de eerste dag. De 26-jarige debutant op het oudste golftoernooi ter wereld doorliep de eerste ronde in 65 slagen, vijf slagen onder par. De Zuid-Koreaan Im Sung-jae en de Engelsman Dan Brown staan op een gedeelde tweede plaats. Zij eindigden op vier slagen onder par.
19 uur geledenBÅSTAD (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is donderdag in de tweede ronde van het ATP-toernooi van het Zweedse Båstad uitgeschakeld. De Argentijnse nummer 56 van de wereld Sebastián Báez was in twee sets te sterk voor de Nederlander (nummer 73): 6-4 6-2.
20 uur geledenSPA-FRANCORCHAMPS (ANP/RTR) - Formule 1-wereldkampioen Lando Norris incasseert dit weekend in de Grote Prijs van België een gridstraf van tien plaatsen. Zijn McLaren krijgt al de vierde batterij van het seizoen, deze straf staat daartegenover. Zijn team verwacht dat de 26-jarige Brit met deze elektrische krachtbron het seizoen kan voltooien.
22 uur geledenCHALON-SUR-SAÔNE (ANP) - Wielrenner Fernando Gaviria heeft de Tour de France na afloop van de twaalfde etappe verlaten met een sleutelbeenbreuk. Dat meldt zijn ploeg Caja Rural op X. De 31-jarige Colombiaanse sprinter kwam in de slotkilometer ten val nadat hij het achterwiel van de Belg Vlad Van Mechelen aantikte. In zijn val nam Gaviria een aantal andere renners mee.
22 uur geleden