Bennett gedeclasseerd in negende rit Vuelta, Ackermann wint
AGUILAR DE CAMPOO (ANP) - Niet sprinter Sam Bennett, maar de Duitser Pascal Ackermann heeft de negende etappe in de Ronde van Spanje gewonnen. Aanvankelijk finishte de Ier Bennett als eerste maar de renner van Deceuninck - Quick Step is gedeclasseerd wegens een duw in de laatste kilometer. Ackermann is daarom de nieuwe ritwinnaar, voor de Belg Gerben Thijssen en de Duitser Max Kanter.
De stand in het algemeen klassement blijft ongewijzigd. Richard Carapaz van Ineos-Grenadiers voert de ranglijst aan, met de Sloveen Primoz Roglic dertien seconden achter hem. Dan Martin, landgenoot van de gedeclasseerde Bennett, staat derde op 28 seconden.
De aanloop naar de sprint verliep rustig. Het tempo lag niet bijzonder hoog omdat niemand er met een aanval probeerde vandoor te gaan. Mede daardoor kwam Jumbo-Visma-kopman Roglic goed weg toen hij met nog twaalf kilometer te gaan materiaalpech had. De Sloveen kon gemakkelijk terugkeren in het peloton.
Schouderduw
Pas in de straten van het stadje Aguilar de Campoo ontbrandde de massasprint. De ploeg Bora-Hansgrohe trok de sprint aan voor Ackermann, die het moest afleggen tegen Bennett. De Ier deelde vlak voor de eindsprint een flinke schouderduw uit aan Emīls Liepiņš, iets wat de jury beoordeelde als onreglementair. Daardoor moest Bennett zijn ritzege afstaan.
Ploegbaas Patrick Lefevere van Deceunick - Quick Step was furieus na de declassering van zijn sprinter. "Wat een onzin", zei Lefevere op Twitter. "Bennett zat in de lead-out en een renner van Trek - Segafredo wilde hem eruit halen. Maar we kennen allemaal de incompetentie van de UCI."
Rustige etappe
Roglic, die zijn 31e verjaardag vierde, was blij met de relatief rustige etappe. "Het was niet echt een normale rit in Spanje", zei de Sloveen na afloop. "Hij was zonder bergen en daarom best gemakkelijk. Soms zijn de sprints nerveus en met valpartijen in het peloton, maar het was een goede finish."
Vrijdag volgt opnieuw een relatief vlakke rit van 184 kilometer van Castro Urdiales naar Suances waarin de sprinters de beste kansen zullen hebben.
Meer uit Sport
MALEMORT (ANP/AFP/DPA) - Tourbaas Christian Prudhomme zegt dat de ingekorte negende etappe sportief gezien een "uitdagende en veeleisende" blijft. De rit van Malemort naar Ussel behoudt namelijk de vier gecategoriseerde beklimmingen.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Linda Nosková is blij dat ze haar eerste grandslamfinale tegen haar landgenote Karolína Muchová mocht spelen. Dat zei de 21-jarige Wimbledon-winnares na de finale tegen het publiek in het centre court. "Ik denk dat we vandaag geschiedenis hebben geschreven", zei Nosková. Het was de eerste volledig Tsjechische finale in de geschiedenis van het tennistoernooi.
18 uur geledenLONDEN (ANP) - Linda Nosková heeft op Wimbledon haar eerste grandslamtitel in het enkelspel veroverd. De 21-jarige Tsjechische tennisster won de finale op het gras van Londen in drie sets van haar landgenote Karolína Muchová: 6-2 5-7 6-3.
18 uur geledenUSSEL (ANP) - De negende etappe van de Tour de France, die zondag wordt verreden, is met 30 kilometer ingekort vanwege de extreme hitte. Dat meldt de Tourorganisator ASO zaterdag.
19 uur geledenBERGERAC (ANP) - Tim Merlier dacht tijdens de laatste kilometer dat hij geen kans meer maakte op de ritzege in de achtste etappe van de Tour de France. Dat zei de Belg van Soudal Quick-Step in het flashinterview na de finish. Merlier sprintte in de laatste 500 meter van de tiende positie naar zijn tweede ritzege deze Tour, zijn vijfde in totaal.
20 uur geledenBERGERAC (ANP) - Wielrenner Tim Merlier heeft de achtste etappe van de Tour de France gewonnen. De Belg van Soudal Quick-Step won de massasprint in de etappe van Périgueux naar Bergerac over 180 kilometer. Biniam Girmay uit Eritrea werd tweede, voor de Nederlander Olav Kooij.
20 uur geledenSACHSENRING (ANP) - De Spaanse wegracer Marc Márquez heeft de sprintrace gewonnen in de MotoGP bij de Grote Prijs van Duitsland. De zevenvoudig wereldkampioen in de koningsklasse reed op zijn Ducati van start tot finish aan de leiding op de Sachsenring.
22 uur geleden