Bennett gedeclasseerd in negende rit Vuelta, Ackermann wint
AGUILAR DE CAMPOO (ANP) - Niet sprinter Sam Bennett, maar de Duitser Pascal Ackermann heeft de negende etappe in de Ronde van Spanje gewonnen. Aanvankelijk finishte de Ier Bennett als eerste maar de renner van Deceuninck - Quick Step is gedeclasseerd wegens een duw in de laatste kilometer. Ackermann is daarom de nieuwe ritwinnaar, voor de Belg Gerben Thijssen en de Duitser Max Kanter.
De stand in het algemeen klassement blijft ongewijzigd. Richard Carapaz van Ineos-Grenadiers voert de ranglijst aan, met de Sloveen Primoz Roglic dertien seconden achter hem. Dan Martin, landgenoot van de gedeclasseerde Bennett, staat derde op 28 seconden.
De aanloop naar de sprint verliep rustig. Het tempo lag niet bijzonder hoog omdat niemand er met een aanval probeerde vandoor te gaan. Mede daardoor kwam Jumbo-Visma-kopman Roglic goed weg toen hij met nog twaalf kilometer te gaan materiaalpech had. De Sloveen kon gemakkelijk terugkeren in het peloton.
Schouderduw
Pas in de straten van het stadje Aguilar de Campoo ontbrandde de massasprint. De ploeg Bora-Hansgrohe trok de sprint aan voor Ackermann, die het moest afleggen tegen Bennett. De Ier deelde vlak voor de eindsprint een flinke schouderduw uit aan Emīls Liepiņš, iets wat de jury beoordeelde als onreglementair. Daardoor moest Bennett zijn ritzege afstaan.
Ploegbaas Patrick Lefevere van Deceunick - Quick Step was furieus na de declassering van zijn sprinter. "Wat een onzin", zei Lefevere op Twitter. "Bennett zat in de lead-out en een renner van Trek - Segafredo wilde hem eruit halen. Maar we kennen allemaal de incompetentie van de UCI."
Rustige etappe
Roglic, die zijn 31e verjaardag vierde, was blij met de relatief rustige etappe. "Het was niet echt een normale rit in Spanje", zei de Sloveen na afloop. "Hij was zonder bergen en daarom best gemakkelijk. Soms zijn de sprints nerveus en met valpartijen in het peloton, maar het was een goede finish."
Vrijdag volgt opnieuw een relatief vlakke rit van 184 kilometer van Castro Urdiales naar Suances waarin de sprinters de beste kansen zullen hebben.
Meer uit Sport
BRUSSEL (ANP) - Mark van Bommel heeft met België het doel om de Nations League te winnen. "Als je ergens aan meedoet, dan moet je ervoor gaan", zei de bondscoach van België na de nederlaag van de Rode Duivels in Brussel in de Nations League tegen het Frankrijk van bondscoach Zinédine Zidane (0-1).
8 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/RTR) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino gaat onderzoeken of hij meer geld uit kan keren aan de 211 nationale voetbalbonden. Dit doet hij volgens persbureau Reuters in navolging van oproepen van de continentale bonden UEFA en CONCACAF om 1,85 miljard euro uit de reserves van de wereldvoetbalbond vrij te maken.
9 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Ethiopische Tigst Assefa, die zondag de marathon van Berlijn op dramatische wijze won, moet een achillespeesoperatie ondergaan. Dat heeft een woordvoerder van de marathonorganisatie bevestigd aan het Duitse persbureau dpa. De 29-jarige atlete is naar verwachting maanden uitgeschakeld.
18 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - Baanwielrenster Katy Marchant heeft haar carrière beëindigd. De 33-jarige Britse veroverde tijdens de Olympische Spelen van Parijs in 2024 de gouden medaille op de teamsprint en werd twee jaar geleden wereldkampioene op hetzelfde onderdeel.
22 uur geledenMONTREAL (ANP) - De blijdschap overheerst bij Mathieu van der Poel na zijn derde plaats in het wereldkampioenschap op de weg. "Ik heb een heel sterke wedstrijd gereden, voelde me goed en had lange tijd de controle. Ik deed alles wat ik kon en ik was dicht bij succes, maar ik had ook geluk nodig. Uiteindelijk ben ik blij met brons", zei de wereldkampioen van 2023 tijdens zijn persconferentie in Montreal.
1 dag geledenMONTREAL (ANP) - Brandon McNulty was na zijn overwinning in de wegwedstrijd op de wereldkampioenschappen wielrennen in Canada vol ongeloof. "Ik weet het echt niet, ik ben helemaal in de war", zei de 28-jarige Amerikaan in het flashinterview. "In de laatste honderden meters geloofde ik het echt niet, ik was zo moe."
1 dag geledenMONTREAL (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel is als derde geëindigd bij het wereldkampioenschap op de weg. Op het afgeladen stadsparcours in het Canadese Montreal kleurde de 31-jarige Nederlander lange tijd de koers vanuit de kopgroep, maar op 33 kilometer van de finish kon hij net als alle anderen niet mee met de Amerikaanse winnaar Brandon McNulty. Michael Matthews uit Australië werd tweede, nipt voor de Nederlander.
1 dag geleden