Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bennett gedeclasseerd in negende rit Vuelta, Ackermann wint

Bennett gedeclasseerd in negende rit Vuelta, Ackermann wint

AGUILAR DE CAMPOO (ANP) - Niet sprinter Sam Bennett, maar de Duitser Pascal Ackermann heeft de negende etappe in de Ronde van Spanje gewonnen. Aanvankelijk finishte de Ier Bennett als eerste maar de renner van Deceuninck - Quick Step is gedeclasseerd wegens een duw in de laatste kilometer. Ackermann is daarom de nieuwe ritwinnaar, voor de Belg Gerben Thijssen en de Duitser Max Kanter.

De stand in het algemeen klassement blijft ongewijzigd. Richard Carapaz van Ineos-Grenadiers voert de ranglijst aan, met de Sloveen Primoz Roglic dertien seconden achter hem. Dan Martin, landgenoot van de gedeclasseerde Bennett, staat derde op 28 seconden.

De aanloop naar de sprint verliep rustig. Het tempo lag niet bijzonder hoog omdat niemand er met een aanval probeerde vandoor te gaan. Mede daardoor kwam Jumbo-Visma-kopman Roglic goed weg toen hij met nog twaalf kilometer te gaan materiaalpech had. De Sloveen kon gemakkelijk terugkeren in het peloton.

Schouderduw

Pas in de straten van het stadje Aguilar de Campoo ontbrandde de massasprint. De ploeg Bora-Hansgrohe trok de sprint aan voor Ackermann, die het moest afleggen tegen Bennett. De Ier deelde vlak voor de eindsprint een flinke schouderduw uit aan Emīls Liepiņš, iets wat de jury beoordeelde als onreglementair. Daardoor moest Bennett zijn ritzege afstaan.

Ploegbaas Patrick Lefevere van Deceunick - Quick Step was furieus na de declassering van zijn sprinter. "Wat een onzin", zei Lefevere op Twitter. "Bennett zat in de lead-out en een renner van Trek - Segafredo wilde hem eruit halen. Maar we kennen allemaal de incompetentie van de UCI."

Rustige etappe

Roglic, die zijn 31e verjaardag vierde, was blij met de relatief rustige etappe. "Het was niet echt een normale rit in Spanje", zei de Sloveen na afloop. "Hij was zonder bergen en daarom best gemakkelijk. Soms zijn de sprints nerveus en met valpartijen in het peloton, maar het was een goede finish."

Vrijdag volgt opnieuw een relatief vlakke rit van 184 kilometer van Castro Urdiales naar Suances waarin de sprinters de beste kansen zullen hebben.

Meer uit Sport

Alcaraz tegen Shelton in finale masterstoernooi Parijs

PARIJS (ANP) - De finale van het masterstoernooi van Parijs gaat tussen de Spanjaard Carlos Alcaraz en de Amerikaan Ben Shelton. Voor beide tennissers is het de eerste keer dat ze in de finale staan van dit ATP-toernooi.

2 uur geleden
Brand pakt alsnog Europese titel veldrijden na straf Schreiber

ZEDDAM (ANP) - Lucinda Brand heeft alsnog de Europese titel veldrijden gewonnen na de deklassering van Marie Schreiber. De Luxemburgse, die de sprint won, was volgens de jury van haar lijn afgeweken in de sprint. Daarop is ze teruggezet naar de tweede plaats. Ceylin del Carmen Alvarado werd derde.

3 uur geleden
Monfils nieuwe hoofdcoach van Franse Davis Cup-ploeg

PARIJS (ANP) - Gaël Monfils is aangesteld als hoofdtrainer van de Franse Davis Cup-ploeg. Dat heeft de Franse tennisfederatie (FFT) bekendgemaakt.

8 uur geleden
Tennisser Alcaraz verslaat Fritz in Parijs, Jodar naar ATP Finals

PARIJS (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft de halve finales van het masterstoernooi van Parijs bereikt. In de kwartfinale versloeg de Spaanse nummer 3 van de wereld de Amerikaan Taylor Fritz in drie sets: 6-7 (10) 7-5 6-3. In de halve finale treft Alcaraz de winnaar van het duel tussen Casper Ruud uit Noorwegen en de Portugees Nuno Borges.

22 uur geleden
Amerikaanse tennisser Tiafoe naar ATP Finals

PARIJS (ANP) - De Amerikaan Frances Tiafoe heeft zich als zevende en voorlaatste speler geplaatst voor de ATP Finals, waar de beste tennissers eind deze maand om een officieuze wereldtitel strijden. Hij is zeker van deelname na de nederlaag van zijn landgenoot Tommy Paul tegen Ben Shelton (6-4 4-6 6-3) in de kwartfinales van het masterstoernooi in Parijs.

1 dag geleden
Duitse regering wil WK ijshockey zonder Rusland

DÜSSELDORF (ANP) - De Duitse regering heeft een duidelijk standpunt ingenomen over het WK ijshockey voor mannen in mei 2027. Dat toernooi kan zoals gepland doorgaan in Duitsland, maar dan wel zonder Rusland.

1 dag geleden
Veelbesproken olympisch bokskampioene Khelif maakt profdebuut

PARIJS (ANP/AFP) - De Algerijnse olympisch kampioene boksen Imane Khelif maakt op 15 december in Parijs haar rentree in de ring. Het wordt haar eerste partij als prof. Ze heeft sinds het behalen van haar gouden medaille op de Spelen van Parijs in 2024 niet meer gebokst in competieverband.

1 dag geleden