Benfica-verdediger Otamendi thuis overvallen
LISSABON (ANP) - Verdediger Nicolás Otamendi van de Portugese voetbalclub Benfica, tegenstander van Ajax in de Champions League, is thuis overvallen. Dat gebeurde toen hij terugkwam na de gewonnen competitiewedstrijd bij Famalicão (1-4).
Volgens Portugese media werd Otamendi bij thuiskomst opgewacht door vier overvallers. Zij dwongen de Argentijn de voordeur open te maken. Zijn vrouw en zoon zaten in huis. De dieven namen onder meer geld en horloges mee.
Benfica bevestigt de overval in een verklaring op de website. "Met de speler gaat het goed, ondanks de enorm vervelende situatie." De club zegt de onderzoeken van de autoriteiten af te wachten.
Otamendi (33) is een vaste waarde in het elftal van trainer Jorge Jesus. Benfica staat in de Portugese competitie op de derde plaats, met 4 punten minder dan FC Porto en Sporting Portugal. Ajax komt op 23 februari naar Lissabon voor het eerste duel in de achtste finales van de Champions League, de return in Amsterdam is op 15 maart.
PSV-aanvaller Eran Zahavi kreeg dit jaar ook al twee keer te maken met inbrekers. In mei werd zijn familie thuis overvallen terwijl hij zelf met PSV naar Tilburg was voor een wedstrijd tegen Willem II. Afgelopen weekeinde zou zijn ingebroken in de woning van Zahavi in Amsterdam. De geblesseerde Israëliër verblijft zelf met zijn gezin in Dubai.
Meer uit Voetbal
VELSEN (ANP) - Telstar betreurt het dat supporters van hun club zaterdag met "een vervelende situatie" zijn geconfronteerd. Dat stelt de Eredivisieclub in een reactie op de eigen website nadat er aan het einde van het thuisduel met Feyenoord op de Noordtribune rookpotten door uitfans werden geactiveerd.
38 minuten geledenZEIST (ANP) - De KNVB heeft het afgelopen seizoen minder stadionverboden opgelegd dan in het seizoen 2024/2025. Het aantal landelijke stadionverboden daalde van 887 naar 704 in het seizoen 2025/2026. Dat blijkt uit de dinsdag gepubliceerde Veiligheidsmonitor van de voetbalbond.
44 minuten geledenZÜRICH (ANP) - Het Nederlands vrouwenvoetbalelftal is op de wereldranglijst uit de top tien gevallen. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink zakte van de tiende naar de elfde plaats op de dinsdag door de FIFA gepubliceerde ranking. Oranje daalde een plekje ondanks de recente riante overwinningen op Hongarije in de play-offs voor WK-kwalificatie (0-8 en 3-0).
3 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II heeft trainer John Stegeman ontslagen om de slechte resultaten in de Eredivisie. Dat meldt de club uit Tilburg in een bericht op de website. Willem II staat na negen speelronden op de laatste plaats met slechts 2 punten.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in de zevende speelronde van de Premier League eindelijk zijn eerste overwinning geboekt. De ploeg van de internationals Micky van de Ven en Jan Paul van Hecke won in het eigen stadion met 3-1 van Coventry City. De Spurs verlieten dankzij de verdiende 3 punten de laatste plaats en staan nu zelfs boven Coventry op de zestiende plaats.
15 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Trainer Hansi Flick van FC Barcelona ziet de herstelde middenvelder Frenkie de Jong als een van de opties achterin tijdens de uitwedstrijd in de Champions League tegen Paris Saint-Germain van dinsdag. De Catalaanse ploeg mist verdedigers Eric García, Jules Koundé en Andreas Christensen in Parijs.
17 uur geledenZAGREB (ANP/AFP) - De politie in Kroatië heeft 23 supporters van Hajduk Split aangeklaagd, omdat zij voorafgaand aan de wedstrijd vorige week donderdag tegen Ajax nazistische en antisemitische leuzen scandeerden. Leden van de harde kern riepen tijdens een mars op weg naar het stadion leuzen als 'verpletter de Joden' en 'sta op Adolf Hitler'.
20 uur geleden