Benfica maakt zich geen zorgen in aanloop naar duel met Inter
LISSABON (ANP) - Benfica verloor vrijdag in Portugal de topper tegen Porto, pas de tweede nederlaag in de nationale competitie van dit seizoen. Coach Roger Schmidt maakt zich daarover in aanloop naar de kwartfinale in de Champions League tegen Inter niet al te veel zorgen. "Soms verlies je, daar is niets aan te doen. Het was wel vervelend dat het in een belangrijke wedstrijd gebeurde."
De van PSV overgekomen trainer wil er vooral zijn voordeel mee doen. "Ook van nederlagen kun je leren en dat moeten wij nu doen. We gaan de teleurstelling van Porto omzetten in iets positiefs tegen Inter. De spelers zijn ook al twee dagen alleen maar bezig met de dingen die komen gaan. Ze praten over de confrontatie met Inter. Zo hoort het ook. We moeten verder en daar hebben we alle vertrouwen in."
Inter lijkt minder in vorm dan Benfica, maar ook dat zegt weinig volgens Schmidt. "In belangrijke wedstrijden op het hoogste niveau zijn bijna alle teams altijd op hun best. Dat verwacht ik ook van onze Italiaanse tegenstander. We moeten voor honderd procent geconcentreerd zijn en ons nergens door laten afleiden. Dat ons een zware opgave wacht lijkt me echter duidelijk."
Benfica speelt zonder de geschorste Nicolas Otamendi en de geblesseerde Alexander Bah. De eerste wedstrijd is dinsdag in Lissabon.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP) - Elk team in een vrouwencompetitie van de FIFA is voortaan verplicht om ten minste één vrouwelijke hoofd- of assistent-coach in dienst te hebben. Dit maakt deel uit van een reeks nieuwe regels van de wereldvoetbalbond, gericht op het vergroten van het aantal vrouwen dat op het hoogste niveau als coach actief is.
19 minuten geledenZÜRICH (ANP) - Voorzitter Gianni Infantino belooft dat de FIFA er alles aan doet om het WK zoals gepland door te laten gaan, ondanks twijfels over de aanwezigheid van Iran op het toernooi. "We kijken ernaar uit dat alle teams deelnemen aan het WK en in een geest van fair play en wederzijds respect kunnen strijden", zei de Zwitser tijdens een online vergadering in Zürich. "We hebben een schema. Binnenkort zullen alle 48 deelnemende teams bekend zijn. Het WK moet dan doorgaan zoals na de loting is bekendgemaakt."
21 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV wil het Philips Stadion voor 2030 flink uitbreiden. De regerend landskampioen uit Eindhoven mikt op een capaciteit van 52.000 tot 58.500 plaatsen. De koploper van de Eredivisie kan nu maximaal 35.000 fans tijdens thuisduels toelaten.
1 uur geledenISTANBUL (ANP/DPA) - Galatasaray eist van de UEFA een schadevergoeding voor de blessure die Noa Lang woensdag heeft opgelopen in het verloren uitduel met Liverpool in de Champions League (4-0). De aanvaller van het Nederlands elftal raakte met een duim bekneld tussen twee reclameborden en heeft zich laten opereren aan een diepe snee in zijn duim.
1 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle kan de laatste maanden van het voetbalseizoen niet meer beschikken over Shola Shoretire. De 22-jarige Engelse aanvaller, die wordt gehuurd van PAOK Saloniki, heeft dinsdag tijdens een training een knieblessure opgelopen. Dat meldt PEC Zwolle donderdag.
2 uur geledenBREDA (ANP) - Boy Kemper neemt aan het einde van het seizoen afscheid van NAC Breda. De aanvoerder wil zijn aflopende contract niet verlengen en staat open voor een buitenlands avontuur.
2 uur geledenDAKAR (ANP/AFP) - De Senegalese voetbalbond gaat definitief naar sporttribunaal CAS nadat de Afrikaanse voetbalbond het land de winst van de Afrika Cup heeft ontnomen. Dat heeft voorzitter Abdoulaye Fall donderdag op een persconferentie gezegd.
3 uur geleden