Benfica maakt zich geen zorgen in aanloop naar duel met Inter
LISSABON (ANP) - Benfica verloor vrijdag in Portugal de topper tegen Porto, pas de tweede nederlaag in de nationale competitie van dit seizoen. Coach Roger Schmidt maakt zich daarover in aanloop naar de kwartfinale in de Champions League tegen Inter niet al te veel zorgen. "Soms verlies je, daar is niets aan te doen. Het was wel vervelend dat het in een belangrijke wedstrijd gebeurde."
De van PSV overgekomen trainer wil er vooral zijn voordeel mee doen. "Ook van nederlagen kun je leren en dat moeten wij nu doen. We gaan de teleurstelling van Porto omzetten in iets positiefs tegen Inter. De spelers zijn ook al twee dagen alleen maar bezig met de dingen die komen gaan. Ze praten over de confrontatie met Inter. Zo hoort het ook. We moeten verder en daar hebben we alle vertrouwen in."
Inter lijkt minder in vorm dan Benfica, maar ook dat zegt weinig volgens Schmidt. "In belangrijke wedstrijden op het hoogste niveau zijn bijna alle teams altijd op hun best. Dat verwacht ik ook van onze Italiaanse tegenstander. We moeten voor honderd procent geconcentreerd zijn en ons nergens door laten afleiden. Dat ons een zware opgave wacht lijkt me echter duidelijk."
Benfica speelt zonder de geschorste Nicolas Otamendi en de geblesseerde Alexander Bah. De eerste wedstrijd is dinsdag in Lissabon.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Sarina Wiegman krijgt de Vrouwen Eredivisie Oeuvre Award. De 56-jarige bondscoach van Engeland zal de onderscheiding voor persoonlijkheden die van grote waarde zijn geweest voor het Nederlandse voetbal komende maandag ontvangen tijdens de Eredivisie Awards.
51 minuten geledenRABAT (ANP) - Souffian El Karouani van FC Utrecht en Rayane Bounida van Ajax maken deel uit van de Marokkaanse voorselectie voor het komende wereldkampioenschap voetbal. De spelersgroep bestaat uit 28 man. De WK-selectie mag uit maximaal 26 spelers bestaan.
57 minuten geledenPRAAG (ANP) - PSV-doelman Matej Kovar maakt deel uit van de Tsjechische selectie voor het komende wereldkampioenschap. Lukas Hornicek (SC Braga) en Jindrich Stanek (Slavia Praag) zijn de andere twee keepers in de selectie, die nu nog uit 29 spelers bestaat. Daarvan moeten er nog drie voetballers afvallen.
1 uur geledenSÃO PAULO (ANP/RTR) - De Braziliaanse international Neymar heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap een lichte kuitblessure opgelopen. Dat gebeurde bij zijn club Santos. Neymar is naar verwachting op tijd hersteld om zich volgende week bij het trainingskamp van de Brazilianen te voegen.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Manuel Neuer keert inderdaad terug als keeper van het Duitse voetbalelftal. Bondscoach Julian Nagelsmann heeft de 40-jarige doelman opgenomen in zijn selectie van 26 spelers voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De krant Bild kondigde eerder zijn rentree al aan.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De voetballers van Iran spelen in aanloop naar het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico twee oefenwedstrijden in Turkije. Naast Gambia is ook Mali in Antalya de tegenstander, meldt de Iraanse voetbalbond in een verklaring die werd gepubliceerd door het staatsnieuwsagentschap IRNA.
4 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Engelse voetbalbond FA start een onderzoek naar drie gevallen van spionage door Southampton. De Engelse voetbalclub zou zaterdag tegen Hull City de finale van de play-offs voor promotie naar de Premier League spelen, maar werd gediskwalificeerd toen bleek dat in het geheim een training van Middlesbrough, tegenstander in de halve finale, was bekeken. Als dat binnen 72 uur voor een wedstrijd gebeurt, is dat verboden.
4 uur geleden