Benfica eind op weg naar play-off tegen PSV
MOSKOU (ANP) - Benfica is een eind op weg naar de play-offs om een plek in in de groepsfase van de Champions League. De kans is aanzienlijk dat PSV daarin de tegenstander is. De Portugezen wonnen woensdagavond in Rusland met 2-0 van Spartak Moskou. Rafa Silva en Gilberto maakten de doelpunten na rust.
Bij Benfica stond de Zwitserse international Haris Seferovic, die tijdens het EK indruk maakte tegen onder meer wereldkampioen Frankrijk, in de punt van de aanval, geflankeerd door Rafa Silva en Pizzi. De Belgische oud-Ajacied Jan Vertonghen startte als linksback. Bij de thuisclub had Jorrit Hendrix een basisplaats. Hij werd een klein kwartier voor tijd gewisseld. De middenvelder verliet PSV begin dit jaar voor een Russisch avontuur.
PSV nam dinsdag al een voorschot op de beslissende CL-duels door FC Midtjylland met 3-0 te verslaan. De return in Denemarken is volgende week dinsdag. Benfica ontvangt dezelfde avond Spartak.
Meer uit Voetbal
LENS (ANP) - Liverpool-aankoop Jérémy Jacquet heeft zaterdag een schouderblessure opgelopen bij zijn huidige club Rennes. Trainer Habib Beye sprak van een op het oog "serieuze" kwetsuur, al wordt de precieze ernst nog onderzocht.
1 uur geledenSITTARD (ANP) - De zegereeks van Sparta Rotterdam is ten einde na een gelijkspel bij Fortuna Sittard. Invaller Yassin Oukili leek de Limburgers in de laatste seconden van de reguliere speeltijd aan een overwinning te helpen voor eigen publiek, maar Spartaan Casper Terho kopte diep in de blessuretijd nog de 2-2 binnen.
11 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft het thuisduel met sc Heerenveen met veel overtuiging gewonnen. Net als vaker dit seizoen creëerde de ploeg van trainer John van den Brom veel kansen. Dit keer leverden die ook doelpunten op: 5-0.
11 uur geledenZWOLLE (ANP) - FC Volendam heeft bij PEC Zwolle de eerste uitzege van dit Eredivisieseizoen geboekt. Aanvaller Brandley Kuwas maakte in de blessuretijd de winnende treffer: 1-2. Daardoor neemt FC Volendam afstand van de laatste twee plekken in de Eredivisie. De nummer 15 heeft nu 5 punten meer dan Telstar en NAC Breda. PEC staat tiende.
11 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Verdediger Sven Botman heeft gescoord in zijn honderdste wedstrijd voor Newcastle United. De 26-jarige Nederlander zette zijn ploeg op voorsprong in de thuiswedstrijd tegen Brentford, dat wel met een 3-2-zege vertrok uit het noorden van Engeland.
11 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de tweede plaats in de Eredivisie overgenomen van Feyenoord. De formatie van trainer Dick Schreuder versloeg in het eigen Goffertstadion Heracles Almelo met 4-1.
16 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft het thuisduel met Real Mallorca zonder problemen gewonnen. Spits Robert Lewandowski bracht de koploper na een half uur op voorsprong na een goede kapbeweging, Lamine Yamal verdubbelde de marge na een uur met een verrassend afstandsschot. Invaller Marc Bernal bracht in de slotfase de eindstand op 3-0. Frenkie de Jong bleef op de bank.
16 uur geleden