Benelux Tour gaat niet door in 2022
BERINGEN (ANP) - De Benelux Tour gaat dit jaar niet door. De organisatie van de enige meerdaagse etappekoers in de UCI WorldTour in België en Nederland, laat weten dat het de rittenkoers niet goed kan organiseren dit jaar en stelt de wedstrijd uit naar volgend jaar. De wedstrijd stond oorspronkelijk gepland van 29 augustus tot en met 4 september.
De organisatie gaat samen met de UCI en de twee nationale wielerbonden op zoek naar een betere datum in 2023.
Volgens de organisatie zijn er problemen door de overvolle wielerkalender, op logistiek en op mediavlak. Zo zou de politie in Nederland niet kunnen zorgen voor de begeleiding van de ritten in Nederland. Daarnaast had de organisator Golazo problemen met het plannen van de aankomsturen en de daaraan gekoppelde tv-uitzendingen. De uitzenduren van andere wedstrijden, waaronder de Ronde van Spanje op dat moment, zouden de organisatie dwingen om aankomsttijden te plannen die voor supporters en genodigden ter plaatse en tv-kijkers oninteressant worden. Daarnaast zouden de ploegen met onmogelijke starturen of tijdstippen van verplaatsingen te maken krijgen.
Wielerfans
"Het verschuiven van de Benelux Tour naar 2023 is zeer jammer voor de wielerfans in de lage landen, net zoals het dat is voor ons team dat al maanden aan de voorbereidingen bezig is", zegt Christophe Impens van Golazo. "Maar het is een noodzakelijke beslissing en de enige oplossing om problemen te vermijden. Alle betrokken partijen hebben er alleen maar baat bij dat we aan een betere en sterkere Benelux Tour kunnen werken voor de volgende jaren."
De Benelux Tour werd vorig jaar gewonnen door de Italiaan Sonny Colbrelli. Mathieu van der Poel was in 2020 de laatste Nederlandse winnaar.
Meer uit Sport
NICE (ANP/Belga) - De slotklim in de zevende etappe van Parijs-Nice is geschrapt. De organisatie van de Franse WorldTour-koers heeft het parcours van de koninginnenrit aangepast vanwege het voorspelde winterweer. De finish van de rit die begint in Nice ligt nu niet in Auron, maar in Isola, zo meldde de ASO.
10 uur geledenMONTREAL (ANP) - Shorttracker Melle van 't Wout is op de WK shorttrack in Montreal uitgeschakeld in de heats van de 500 meter. De 26-jarige shorttracker, die op de Olympische Spelen in Milaan zilver won op deze afstand, liep tegen een diskwalificatie aan.
13 uur geledenAPT (ANP) - Wielrenner Harold Tejada uit Colombia heeft de zesde etappe in Parijs-Nice op zijn naam geschreven. De Colombiaan van XDS Astana ontsnapte in de rit van Barbentane naar Apt over 179,3 kilometer in de slotkilometers uit de groep met favorieten en bleef die voor. Dorian Godon uit Frankrijk werd tweede en de Brit Lewis Askey kwam als derde binnen.
15 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Formule 1-races in Bahrein en Saudi-Arabië zijn geannuleerd. Dat stelt de Duitse betaalzender Sky volgens DPA. De GP's stonden voor 12 en 19 april op de kalender, maar gaan vanwege de oorlog in het Midden-Oosten niet door.
15 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - De judobond (JBN) gaat met tien judoka's naar het Europees kampioenschap, dat plaatsvindt van 16 tot en met 19 april in de Georgische hoofdstad Tbilisi. Het team bestaat uit zeven vrouwen en drie mannen.
15 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Team Essent heeft schaatsster Angel Daleman tot de zomer van 2028 vastgelegd. De ploeg van Sven Kramer en Jac Orie heeft het contract van de 18-jarige schaatsster, dat nog liep tot 2027, opengebroken en verlengd.
15 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Niels de Langen (27) heeft vrijdag een zilveren medaille gewonnen op de reuzenslalom bij de Paralympische Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo. Het goud was voor de Italiaan René de Silvestro. Thijn Speksnijder werd elfde.
16 uur geleden