Benelux-parlement wil zicht op heropening grenzen
BRUSSEL (ANP) - Nederlanders, Belgen en Luxemburgers moeten uitzicht krijgen op reizen naar elkaars landen, als het aan het Benelux-parlement ligt. Een verzoek om perspectief aan de regeringsleiders van de drie landen en de Belgische deelstaten is maandag verzonden. De drie Baltische staten, die vorige week hun grenzen openden voor elkaars inwoners, kunnen als inspiratie dienen, zo staat in de brief.
In tegenstelling tot Nederland sloot België zijn grenzen twee maanden geleden voor niet-essentiële verplaatsingen. Het Benelux-parlement kreeg de afgelopen weken veel klachten van bewoners van grensgebieden. Niet alleen van grenswerkers, maar ook van mensen die hun familie of tweede verblijf over de grens niet kunnen bezoeken. Doel is een "gecoördineerde doorstart" om de "negatieve impact van de coronacrisis op de economie en de sociale verhoudingen te beperken, uiteraard rekening houdend met de volksgezondheid".
Ministers van de drie landen staan met elkaar in contact, maar volgens de Belgische minister van Buitenlandse Zaken Philippe Goffin is het nog te vroeg om de grenzen weer open te stellen. Een volgende versoepeling van de coronamaatregelen, waaronder toerisme, is pas op zijn vroegst op 8 juni aan de orde.
Het Benelux-parlement wil in ieder geval dat de drie landen maatregelen in de toekomst beter op elkaar afstemmen en een gezamenlijke strategie ontwikkelen voor het geval zich een nieuwe pandemie of een soortgelijk probleem voordoet. Het parlement telt 49 leden, onder wie 21 Nederlandse parlementariërs.
Meer uit Binnenland
WAGENINGEN (ANP) - De regen die dit weekend valt, helpt vooralsnog weinig om het risico op natuurbranden te verkleinen. Dat zegt onderzoeker Gerbert Roerink van Wageningen University & Research. "Het gevaar is nog niet geweken."
38 minuten geledenERMELO (ANP) - De politie onderzoekt of de brand die zaterdag woedde bij een dessertbedrijf in Ermelo mogelijk is aangestoken. Dat bevestigt een woordvoerster van de politie zondag na berichtgeving door Omroep Gelderland.
1 uur geledenIJSSELSTEIN (ANP) - Bij het gemeentehuis en het Fulcotheater in IJsselstein zijn in de nacht van zaterdag op zondag vernielingen aangericht. Dat bevestigt een woordvoerder van de politie na berichtgeving door RTV Utrecht. Voor zover bekend zijn er nog geen aanhoudingen verricht.
1 uur geledenHOOGEVEEN (ANP) - In het centrum van Hoogeveen is in de nacht van zaterdag op zondag een grote brand uitgebroken aan de Jonkheer de Jongestraat. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio Drenthe begon het met een autobrand die is overgeslagen naar een woning.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hevige buien die gepaard gaan met onweer zijn zaterdagavond via het zuiden Nederland binnengetrokken. Op sommige plekken zorgde dat voor overlast. Zo werd de voetbalwedstrijd in Nijmegen tussen NEC en Telstar tijdelijk stilgelegd.
14 uur geledenARNHEM (ANP) - De inzet van de buitenlandse brandweerdiensten is niet meer nodig bij het bestrijden van de natuurbranden. Dat laten minister David van Weel van Justitie en Veiligheid en voorzitter Hein van der Loo van het Interregionaal Beleidsteam (IRBT) weten.
17 uur geledenBUDEL (ANP) - De brandweer gaat bij het bestrijden van de natuurbrand bij Weert en Budel over op een andere tactiek. Er worden daar nu voor het eerst twee zogenoemde handcrews ingezet, meldt de brandweer. Dat zijn specialistische brandweerteams die met handgereedschap de brand tegengaan op plekken waar blusvoertuigen niet kunnen komen.
18 uur geleden