Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Benedictus wil nu zijn naam uit 'celibaatboek'

Benedictus wil nu zijn naam uit 'celibaatboek'

VATICAANSTAD (ANP/RTR) - Voormalig paus Benedictus XVI heeft kennelijk spijt van zijn medewerking aan een omstreden boek dat woensdag uitkomt. Hij wil dat de uitgever zijn naam verwijdert als co-schrijver, zo heeft zijn persoonlijk secretaris dinsdag bekendgemaakt.

In het boek staat dat het celibaat heilig is binnen de kerk en dat daar niet aan mag worden getornd. Aanleiding voor die stelling is dat de huidige paus Franciscus vorig jaar zei dat ook getrouwde mannen priester moeten kunnen worden in afgelegen gebieden waar een tekort is aan priesters. "Ik kan mij hier niet over stilhouden", aldus Benedictus in het boek. Rooms-katholieke wetenschappers hebben vraagtekens gezet bij de uitspraak die de positie van Franciscus zou kunnen aantasten.

Volgens aartsbisschop Georg Ganswein heeft Benedictus de belangrijkste schrijver van het boek, kardinaal Robert Sarah, gevraagd zijn naam te schrappen van de kaft, uit de introductie en de samenvatting.

Meer uit Buitenland

Meerdere slachtoffers bij schietpartij Amerikaanse universiteit

PROVIDENCE (ANP) - Bij een schietpartij op de Amerikaanse universiteit Brown zijn twee doden gevallen, bevestigt de burgemeester van de plaats Providence. Acht gewonden verkeren in kritieke toestand.

3 uur geleden
Bild: groep beraamde aanslag op kerstmarkt Zuid-Duitsland

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse autoriteiten hebben mogelijk een aanslag verijdeld op een kerstmarkt in het Zuid-Duitse Dingolfing. Volgens de Duitse krant Bild wilde een groep buitenlanders de aanslag uitvoeren met een voertuig. Justitie gaat uit van een radicaalislamitische achtergrond.

6 uur geleden
VN-chef vol afschuw over dodelijke aanslag op blauwhelmen Soedan

NEW YORK (ANP/AFP) - De chef van de Verenigde Naties, António Guterres, heeft een dodelijke aanslag op blauwhelmen in het Afrikaanse Soedan krachtig veroordeeld. Zes militairen uit Bangladesh kwamen om het leven bij de aanval met een drone op een basis van de VN-vredesmacht.

6 uur geleden
IS'er schiet in Syrië Amerikaanse militairen dood

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Een strijder van de radicaalislamitische beweging Islamitische Staat (IS) heeft in Syrië twee Amerikaanse militairen doodgeschoten. Ook een Amerikaanse burgertolk kwam om het leven, aldus het Amerikaanse ministerie van Oorlog. Drie personen raakten gewond bij de aanval in Palmyra, meldt het Pentagon verder.

9 uur geleden
Israël claimt topman Hamas te hebben gedood in Gaza

TEL AVIV/GAZA (ANP/DPA/RTR) - Het Israëlische leger zegt een topfiguur van de Palestijnse beweging Hamas in Gaza te hebben gedood. Hij zou bezig zijn geweest de militaire kracht van de beweging weer op te bouwen. Een zegsman van het leger heeft bevestigd dat het om Raed Saed gaat, een van de planners van de bloedige aanval van Hamas op Israël in oktober 2023.

12 uur geleden
Onstuimig weer op Canarische Eilanden, sneeuw vanaf 1400 meter

SANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - De Canarische Eilanden kampen met flink onstuimig weer door storm Emilia. Op onder meer Tenerife, La Palma en Gran Canaria geldt op veel plaatsen code oranje. Plaatselijk komen stevige regen en onweersbuien voor met windstoten tot 90 kilometer per uur aan de kust, meldt Weeronline. In de berggebieden valt sneeuw vanaf 1400 meter.

13 uur geleden
Merz: waarschuwt partijgenoten voor Poetin en Europese toekomst

MÜNCHEN (ANP/DPA/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft op het CDU-partijcongres opnieuw gewaarschuwd voor de Russische dreiging. "Poetin stopt niet", zei Merz zaterdag in München.

13 uur geleden