Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bendsneyder wil eerst voorin meedoen in Moto2 en dan naar MotoGP

Bendsneyder wil eerst voorin meedoen in Moto2 en dan naar MotoGP

ASSEN (ANP) - Bo Bendsneyder heeft de koningsklasse MotoGP nog altijd niet uit zijn hoofd gezet. "Dat is uiteindelijk het doel", zegt de 23-jarige motorracer in aanloop naar de TT van Assen dit weekeinde. "Eerst maar eens vooraan meedoen in de Moto2, dan komt die kans om door te stromen vanzelf."

De Rotterdammer is bezig aan zijn vijfde seizoen in de middenklasse van het wereldkampioenschap en lijkt eindelijk zijn draai te hebben gevonden. "De resultaten zijn constant. Het wordt tijd voor de volgende stap en dat is strijden voor een plek in de top 5", zegt Bendsneyder, die dit seizoen al vier keer in de top 10 wist te eindigen. "Er is een andere teambaas gekomen en met hem klikt het. Hij geeft me een goed gevoel en dat is het grote verschil met vorig seizoen."

De motorracer weet inmiddels hoe belangrijk het is om vertrouwen in de machine te hebben. "Het veld zit zo dicht op elkaar, alles moet gewoon kloppen. In Barcelona had ik een slechte start en dat helpt dan niet mee. In Mugello was de negende plaats ook haalbaar, maar toen maakte ik een foutje in de laatste ronde. Er moet nog wel wat verbeterd worden om voor het podium te kunnen vechten, maar ik zit er tegenaan en het is mogelijk."

Blijft speciaal

Bendsneyder rijdt in de Moto2 voor het team Pertamina Mandalika. "Het team heeft een Spaanse eigenaar, maar de sponsor komt uit Indonesië. Mijn oma is Indonesisch en dat heeft geholpen om een contract te krijgen. Het ziet er goed uit voor volgend jaar. Ik wil ook graag bij dit team blijven. Ik denk ook dat het mijn prestaties ten goede komt als ik langer bij hetzelfde team met dezelfde mensen zit."

De Grand Prix van Indonesië dit jaar was ook heel bijzonder om mee te maken, vertelt hij. "Ik heb wel Indonesisch bloed, maar spreek de taal niet. Het was ongelooflijk hoe het daar leeft. Dat is wel wat anders dan in Nederland. Hier tel je pas mee als je op het podium staat, maar in Indonesië maakt het niet uit of je eerste of laatste wordt. Je bent een van hen en daar zijn ze trots op."

Niettemin verheugt Bendsneyder zich op zijn thuisrace in Assen, waar altijd wel wat te beleven valt met hem. Hij maakte al eens een valse start, viel een keer al na twee rondjes uit, kreeg bij een andere TT een tijdstraf en hij vloog in 2017 vlak voor de finish van zijn motor. De machine gleed zonder hem over de meet. "Assen blijft heel speciaal. Er komt altijd wat extra druk bij, maar ook motivatie om het goed te doen."

Meer uit Sport

Vingegaard pakt eerste gele trui Tour na winst ploegentijdrit

BARCELONA (ANP) - Jonas Vingegaard heeft in Barcelona met de zege in de ploegentijdrit de eerste gele trui veroverd van de 113e Tour de France. De 29-jarige Deen werd onder grote belangstelling tijdens de beklimming van de Montjuïc afgezet door zijn laatste overgebleven ploeggenoten van Visma - Lease a Bike en finishte na een kleine 20 kilometer bij het Olympisch Stadion in 21.47,87. Daarna kwam UAE Team Emirates van titelverdediger Tadej Pogačar niet meer aan zijn tijd.

39 minuten geleden
Tennisser Zverev in drie sets naar vierde ronde Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich eenvoudig geplaatst voor de vierde ronde op Wimbledon. De als tweede geplaatste Duitser versloeg de Amerikaan Marcos Giron met 6-2 7-6 (4) 6-4. Hij treft in de volgende ronde de Tsjech Jiří Lehečka.

41 minuten geleden
Verstappen start als zevende in GP van Groot-Brittannië

SILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen start als zevende in de Grote Prijs van Groot-Brittannië. De viervoudig wereldkampioen moest in de kwalificatie op het circuit van Silverstone veel tijd toegeven op de Mercedessen en Ferrari's. De poleposition ging naar de Italiaan Kimi Antonelli met een beste ronde van 1.28,111 in de Mercedes. De Monegask Charles Leclerc reed in de Ferrari de tweede tijd en zijn Britse teamgenoot Lewis Hamilton de derde tijd.

4 uur geleden
113e Tour de France gestart met ploegentijdrit in Barcelona

BARCELONA (ANP) - De Spaanse ploeg Caja Rural heeft met debutant Alex Molenaar de 113e editie van de Tour de France in gang getrapt in Barcelona. De 23 teams rijden met tussenpozen van vijf minuten een etappe van bijna 20 kilometer vanaf het Parc del Fòrum naar het Olympisch Stadion op de fameuze berg Montjuïc, waar zich uren van tevoren al veel wielerfans hadden gemeld.

4 uur geleden
Titelverdedigster Świątek onderuit in derde ronde Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisster Iga Świątek is er niet in geslaagd de vierde ronde op Wimbledon te bereiken. De 25-jarige titelverdedigster uit Polen ging verrassend met 6-7 (9) 2-6 onderuit tegen de Filipijnse Alexandra Eala.

5 uur geleden
Verstappen zesde bij sprintrace op Silverstone, Antonelli wint

SILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen is als zesde geëindigd in de sprintrace van de Grote Prijs van Groot-Brittannië. De 28-jarige Red Bull-coureur moest de zege in de korte race op het circuit van Silverstone laten aan de Italiaan Kimi Antonelli in de Mercedes. De Brit Lewis Hamilton in de Ferrari werd tweede en de Britse wereldkampioen Lando Norris in de McLaren derde.

8 uur geleden
Van Klinken tweede bij discuswerpen Diamond League Eugene

EUGENE (ANP) - Jorinde van Klinken is op het onderdeel discuswerpen bij de Diamond League in het Amerikaanse Eugene tweede geworden. De 26-jarige Nederlandse kwam in haar tweede poging tot 68,21 meter. Haar landgenote Alida van Daalen wierp een afstand van 65,02 meter, goed voor de derde plaats. Het goud ging naar Valarie Sion uit de Verenigde Staten, die 68,64 meter noteerde.

13 uur geleden