Bendsneyder verrast bij TT met derde tijd in training Moto2
ASSEN (ANP) - Motorracer Bo Bendsneyder heeft zich bij de TT van Assen in de derde vrije training van de Moto2 onderscheiden met de derde tijd. De Rotterdammer noteerde 1.37,226 en was slechts 0,111 seconde langzamer dan de Spanjaard Augusto Fernández, die de snelste was in 1.37,115. Een andere Spanjaard, Albert Arenas, klokte de tweede tijd (1.37,180).
Bendsneyder reed een van zijn beste trainingen van dit seizoen en hij verzekerde zich van een rechtstreekse plek in de tweede kwalificatierace (Q2) later op zaterdag, waarin de startposities worden bepaald voor de race van zondag.
Zonta van den Goorbergh zette de 23e tijd neer. Hij gaf ruim 1,3 seconde toe op Fernández. Het 16-jarige Nederlandse racetalent zal nog moeten uitkomen in de eerste kwalificatiesessie (Q1). De beste vier van die sessie mogen ook meedoen aan Q2.
Meer uit Sport
LOS ANGELES (ANP/RTR) - De eerste toegangsbewijzen voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles gaan op 9 april voor het grote publiek in de verkoop. Een voorverkoop voor inwoners van Los Angeles en Oklahoma City, waar ook olympische onderdelen plaatsvinden, begint op 2 april.
4 uur geledenMARRAKECH (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is uitgeschakeld op het ATP-toernooi van Marrakech. In de eerste ronde van de Grand Prix Hassan II, zoals het toernooi volledig heet, was de Duitser Yannick Hanfmann in twee sets te sterk voor de Nederlander: 7-6 (6) 6-4.
5 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.
15 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.
21 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Amnesty International waarschuwt dat het WK voetbal van 2026 "ernstige mensenrechtenrisico's" met zich meebrengt. Het toernooi vindt van 11 juni tot en met 19 juli plaats in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het Nederlands elftal is een van de 48 deelnemers.
1 dag geledenAUSTIN (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer is tijdens de Grote Prijs van de Verenigde Staten twee keer gecrasht. Eerst ging het in de eerste ronde mis voor een grote groep, onder wie de 21-jarige Staphorster. Daarop volgde na enige tijd een herstart, waarna Veijer in de vierde ronde opnieuw onderuit schoof en de race definitief moest staken.
1 dag geleden