
Bendsneyder sluit sterk optreden af met vijfde plaats in TT Assen
ASSEN (ANP) - Bo Bendsneyder heeft een sterk optreden in de TT van Assen niet kunnen bekronen met een plek op het podium. De Nederlandse motorcoureur lag halverwege de race in de Moto2 op de derde plaats, maar hij kon die plek ondanks de aanmoedigingen van de 100.000 toeschouwers niet vasthouden. Bendsneyder eindigde wel knap als vijfde en dat is zijn beste resultaat van dit seizoen.
De 16-jarige Zonta van den Goorbergh eindigde bij zijn debuut in Assen als achttiende. De Spanjaard Augusto Fernández won de race, voor de Japanner Ai Ogura en de Brit Jake Dixon.
De 23-jarige Bendsneyder had bepaald geen goede start. Hij begon als achtste, maar raakte in de eerst bocht in de verdrukking en moest even uitwijken. Na de eerste ronde lag hij tiende. Het vervolg was echter goed, want de Rotterdammer wist in rap tempo op te rukken naar de zesde plaats en nestelde zich in de kopgroep. De coureur van Pertamina Mandalika nam na een paar gewaagde inhaalacties zelfs de derde plaats in.
Slotfase
Het podium lonkte en het publiek werd steeds enthousiaster, maar Bendsneyder had te maken met concurrenten die van achteren kwamen opzetten. Onder hen de Italiaan Celestino Vietti, die als leider in het kampioenschap aan de race was begonnen en de Nederlander naar de zesde plaats terugdrong.
In de slotfase nam Fernández vooraan afstand van de rest, met zijn landgenoot Albert Arenas in zijn kielzog. Arena crashte in de voorlaatste ronde, waarna Fernández naar zijn derde zege van dit seizoen en zijn tweede op rij reed. Bendsneyder schoof door het late uitvallen van Arenas op naar de vijfde plaats.
In het kampioenschap kwam Fernández op gelijke hoogte met Vietti. Beide coureurs hebben 146 punten.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Tennisster Arantxa Rus is in de eerste ronde van Wimbledon uitgeschakeld. De 34-jarige Nederlandse moest haar meerdere erkennen in de Amerikaanse Caroline Dolehide: 2-6 2-6.
19 minuten geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft een uitstekend debuut gemaakt op Wimbledon. De 25-jarige Nederlander versloeg in de eerste ronde de Amerikaan Christopher Eubanks op baan 7 met 6-3 6-7 (5) 6-7 (7) 6-3 7-6 (3). De Jong verloor geen enkele keer zijn service in de hele wedstrijd. Hij speelt in de tweede ronde tegen Miomir Kecmanovic uit Servië.
40 minuten geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp sprak over een "solide wedstrijd" na zijn overwinning in drie sets op de Italiaan Matteo Arnaldi in de eerste ronde van Wimbledon. De twee speelden dinsdag het restant van de partij, die een dag eerder na twee sets was gestaakt wegens invallende duisternis.
57 minuten geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is doorgedrongen tot de tweede ronde op Wimbledon. De 29-jarige Nederlander verraste op het grandslamtoernooi in Londen de Italiaan Matteo Arnaldi (24), de mondiale nummer 43. Van de Zandschulp won in drie sets: 7-6 (4) 7-6 (5) 6-4. Van de Zandschulp en Arnaldi speelden dinsdag het restant van hun partij, die een dag eerder na twee sets was gestaakt wegens invallende duisternis.
3 uur geledenLILLE (ANP) - Pascal Eenkhoorn is een van de helpers van kopman Remco Evenepoel bij de Belgische topploeg Soudal Quick-Step in de komende Tour de France. De Nederlands kampioen van 2022 begint zaterdag in Lille aan zijn tweede Ronde van Frankrijk.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord eert de overleden clublegende Rinus Israël met foto's en video's op zijn sociale kanalen. De club noemt hem "de onverzettelijke verdediger" die met Feyenoord diverse grote prijzen won en aanvoerder was van het succeselftal dat in 1970 de Europacup I en de wereldbeker veroverde.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Jessica Pegula is verrassend uitgeschakeld in de eerste ronde op Wimbledon. De als derde geplaatste Amerikaanse ging met 2-6 3-6 onderuit tegen de Italiaanse Elisabetta Cocciaretto, de mondiale nummer 116.
5 uur geleden