Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bendsneyder achttiende in Moto2 Brno

Bendsneyder achttiende in Moto2 Brno

BRNO (ANP) - Motorracer Bo Bendsneyder is achttiende geworden in de Moto2 bij de Grote Prijs van Tsjechië. De Rotterdammer eindigde daarmee één plek lager dan zijn startpositie; hij verdiende ook geen WK-punten met de klassering.

De coureur van NTS RW Racing GP begon de race als zeventiende, lag na de eerste ronde dertiende, maar kon zich niet verder naar voren opwerken. Hij leverde geleidelijk aan juist weer posities in, met de achttiende plaats als resultaat. Daarmee blijft de elfde plaats die hij voor de coronapauze haalde in de eerste race van het seizoen in Qatar nog steeds zijn beste resultaat.

De Italiaan Enea Bastianini won op het cricuit in Brno de race in de Moto2, voor de Brit Sam Lowes. De Amerikaan Joe Roberts finishte als derde. Bastianini is na drie GP's de leider in het kampioenschap.

"De eerste ronde was heel goed. Dat was een zwak punt van me, waar ik hard aan heb gewerkt", aldus Bendsneyder. "We wisten dat ik met nieuwe banden twee, drie ronden een heel goed gevoel heb en daar heb ik zoveel mogelijk van geprobeerd te profiteren. Ik zat er goed bij en had echt het gevoel dat ik mee kon. Maar na drie rondes was de grip weg en kon ik niks meer. Gelukkig kon ik het tempo nog wel redelijk constant houden, maar na zo’n goede start is de uitkomst wel een teleurstelling. Ik blijf hard werken aan mezelf, maar het is nu ook wel duidelijk dat de motor ook beter moet om het een hele race vol te kunnen houden. Het komt deels door de nieuwe voorband, maar daar moeten we als team wel echt keihard aan werken."

Meer uit Sport

Van der Poel wint slotetappe Tour de France op Champs-Élysées

PARIJS (ANP) - Mathieu van der Poel heeft op de Champs-Élysées in Parijs de slotetappe van de Tour de France gewonnen. Na een zenuwslopende finale, waarin hij met Tourwinnaar Tadej Pogačar ontsnapt was, wist hij zijn ploeggenoot Jasper Philipsen, die de sprint van de achtervolgende groep won, nipt voor te blijven. Groenetruidrager Mads Pedersen werd derde.

13 minuten geleden
Pogačar gedeeld recordhouder na vijfde eindzege Tour de France

PARIJS (ANP) - Tadej Pogačar is met zijn vijfde eindzege gedeeld recordhouder geworden in de Tour de France. De Sloveen voegt zich bij de Fransen Jacques Anquetil en Bernard Hinault, de Belg Eddy Merckx en de Spanjaard Miguel Induráin. Lance Armstrong won in zijn carrière zeven keer de Tour, maar de overwinningen van de Amerikaan werden ongeldig verklaard wegens dopinggebruik.

15 minuten geleden
Kogelstootster Schilder wint NK in kampioenschapsrecord

HENGELO (ANP) - Jessica Schilder heeft bij de Nederlandse kampioenschappen atletiek gewonnen bij het kogelstoten. De 27-jarige atlete kwam in Hengelo tot een afstand van 20,58 meter, goed voor een kampioenschapsrecord. Jorinde van Klinken werd tweede met 17,85 meter, voor Alida van Daalen (16,69 meter).

1 uur geleden
Ingekorte slotetappe Tour de France van start op Champs-Élysées

PARIJS (ANP) - De laatste etappe van de Tour de France is zondag van start gegaan op de Champs-Élysées in Parijs. De rit zou aanvankelijk beginnen in het dorpje Thoiry, maar werd ingekort vanwege een politietekort door de bosbranden in het zuidwesten van Frankrijk. Van de 133 kilometer zijn er 89 overgebleven.

1 uur geleden
Verstappen verwachtte niet op podium te staan bij GP Hongarije

BOEDAPEST (ANP) - Max Verstappen was verrast dat hij in Boedapest de tweede plaats achter de Britse winnaar Lando Norris behaalde. "Ik verwachtte niet hier te staan", zei de Formule 1-coureur na de GP van Hongarije. "We hebben er heel hard voor gewerkt. Onze strategie werkte goed. Ik zag mijn kansen en die heb ik benut."

2 uur geleden
Norris wint Grote Prijs van Hongarije, Verstappen tweede

BOEDAPEST (ANP) - Formule 1-coureur Lando Norris heeft de Grote Prijs van Hongarije gewonnen. Daarmee verkleint de 26-jarige Brit van McLaren zijn achterstand op leider Kimi Antonelli (19) in de strijd om het wereldkampioenschap in de Formule 1. Max Verstappen (28) werd tweede op de Hungaroring in zijn RB22. Antonelli werd in zijn Mercedes derde.

3 uur geleden
Wiebes snelste in drie etappes op rij en wint Ronde van Polen

LUBLIN (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes heeft de derde etappe van de Ronde van Polen gewonnen. Daarmee stelde ze de winst van de ronde veilig. De 27-jarige Mijdrechtse van SD Worx-ProTime was na 102 kilometer in de sprint in Lublin opnieuw veruit de sterkste. De Italiaanse Elisa Balsamo werd tweede.

3 uur geleden