Bendsneyder achtste in Moto2 Valencia, zege Martin
VALENCIA (ANP) - Motorcoureur Bo Bendsneyder heeft met de achtste plaats in de Grote Prijs van Valencia zijn beste resultaat van het seizoen in de Moto2 behaald. De 21-jarige Rotterdammer, die na dit seizoen moet vertrekken bij het raceteam van Roelof Waninge, startte als negende en wist zich een plek te verbeteren. De zege ging naar de Spanjaard Jorge Martín.
Marco Bezzecchi pakte vroeg in de race de leiding op het Circuit Ricardo Tormo, maar de Italiaan stond die in de slotronde af aan zijn landgenoot Fabio di Giannantonio. Die ging echter vlak daarna onderuit. In het laatste deel werd Bezzecchi aan kop voorbijgestoken door Martín en Héctor Garzó, waarbij Martín zijn landgenoot op de finish maar nipt voorbleef. Voor Bezzecchi resteerde de derde plek.
Enea Bastianini, de leider in het wereldkampioenschap, eindigde als zesde. Met nog één race te gaan is de strijd in het wereldkampioenschap nog niet beslist. Bastianini is op 194 punten gekomen. De Italiaan liep uit op Sam Lowes. De Britse nummer 2 in het WK finishte pas als veertiende en heeft 180 punten. Luca Marini, die als vijfde eindigde in de race, staat derde met 176 punten.
Bendsneyder pakte vorige week op hetzelfde circuit tijdens de Grote Prijs van Europa WK-punten door als veertiende te eindigen. In de eerste race van het seizoen in Qatar was de coureur van NTS RW Racing als elfde geëindigd. Hij heeft nu 15 punten.
Meer uit Sport
LA CORUÑA (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft zondag in het Noord-Spaanse La Coruña zijn tweede wereldbekerwedstrijd op rij gewonnen. Met de tienjarige merrie Pretty Woman van 't Paradijs N.O.P. bleef de ruiter uit Markelo foutloos in de barrage. Hij hield de Noorse Oda Charlotte Lynvaer (Carabella vd Neyen Z) en de Fransman Simon Delestre (Golden Boy DK) achter zich.
1 uur geledenLUBLIN (ANP) - De Nederlandse zwemsters hebben de Europese titelstrijd kortebaan in het Poolse Lublin afgesloten met een gouden medaille op de 4x50 meter wisselslag. Marrit Steenbergen, Tessa Giele, Maaike de Waard en Valerie van Roon hielden de teams van Zweden en Italië achter zich.
1 uur geledenABU DHABI (ANP) - Lando Norris is vooral blij dat hij zijn eerste wereldtitel in de Formule 1 op "zijn" manier heeft gewonnen. "Door een eerlijke coureur te zijn", zei de 26-jarige kampioen van McLaren. "Ik heb het gevoel dat ik heb gewonnen op de manier waarop ik het wilde winnen, en dat was niet door iemand te zijn die ik niet ben, door te proberen agressief te zijn", zei hij in een persconferentie na de Grote Prijs van Abu Dhabi. Norris verloor de race van een ijzersterke Max Verstappen, maar verdiende met de derde plaats net genoeg punten om de Nederlander van Red Bull in het kampioenschap voor te blijven.
3 uur geledenLUBLIN (ANP) - Zwemster Maaike de Waard heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan in het Poolse Lublin het brons gepakt op de 50 meter rugslag. De winst was voor de Italiaanse Sara Cox, die in 25,49 seconden een Europees record zwom. De Française Analia Pigrée werd tweede in 25,96. De Waard kwam tot een tijd van 25,97. Tessa Giele (26,19) eindigde als vijfde.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud heeft na mindere prestaties in de wereldbekers in Noord-Amerika vertrouwen geput uit haar zege op de massastart in Heerenveen. "Voor mezelf is dat hartstikke lekker", zei ze na haar zege in de sprint. "Vorig jaar ging het supergoed, nu was het in de eerdere twee wedstrijden nog niet goed en liet ik me een beetje insluiten. Nu gebeurde dat niet."
4 uur geledenARNHEM (ANP) - Schaatser Jenning de Boo, baanwielrenner Harrie Lavreysen en wielrenner Mathieu van der Poel zijn genomineerd voor de titel Sportman van het Jaar. Dat heeft sportkoepel NOC*NSF zondag bekendgemaakt.
4 uur geledenABU DHABI (ANP) - Max Verstappen kon dit jaar net niet zijn vijfde wereldtitel in de Formule 1 winnen, maar sprak toch van zijn beste seizoen ooit. Hij benoemde de ongekende comeback in de tweede helft van het seizoen. "Ik vind dat dit mijn beste seizoen is geweest. Zeker de laatste acht, negen races van dit jaar waren geweldig", vertelde hij in de persconferentie na zijn overwinning in de Grote Prijs van Abu Dhabi. "De auto was goed, de sfeer bij het team van Red Bull was geweldig. Er was positiviteit, geloof en vertrouwen en dat wil je hebben als we straks het nieuwe jaar ingaan."
4 uur geleden