Bendes opgerold die Britten aan Costa del Sol 'legaliseerden'
MÁLAGA (ANP) - De Spaanse politie heeft bijna vijftig arrestaties in Marbella en omgeving verricht, in een actie tegen twee bendes die waren gespecialiseerd in het 'legaliseren' van Britten die na de Brexit, vooral aan de Costa del Sol, in de problemen raakten met hun verblijfsstatus. Ze zijn al sinds 1 februari 2020 geen burgers van de EU meer. De bendes hadden hun kantoren in Marbella en in Ceuta en opereerden los van elkaar, maar op dezelfde frauduleuze manier, melden Spaanse media.
De verdachten zouden elk gemiddeld per 'legalisering van een verblijfsstatus' 1600 euro hebben verdiend. Ze worden onder meer beschuldigd van valsheid in geschrifte en medeplichtigheid aan illegale immigratie. Van de verdachten zijn er vijf aangehouden die verantwoordelijk zouden zijn geweest voor de kantoren waar de frauduleuze regularisering werd aangeboden en verkocht en 42 anderen wegens vervalsingen en andere praktijken om de dubieuze verblijfsstatussen te ritselen.
Het politieonderzoek begon in 2021, toen het de immigratiedienst in Zuid-Spanje begon op te vallen dat er veel verzoeken binnenkwamen van twee advocatenkantoren, één in Marbella en één in Ceuta. De politie nam er tweehonderd onder de loep en ontdekte dat bij circa 120 verzoeken sprake van allerlei valse verklaringen, inclusief vervalste huurcontracten, gezondheidsverzekeringsbewijzen en bankafschriften.
Het Verenigd Koninkrijk is eind januari 2020 uit de Europese Unie gestapt. Het was 47 jaar lid geweest. In Spanje wonen veel Britten permanent, alleen al aan de Costa del Sol wordt hun aantal op 60.000 geschat.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft meer militairen nodig voor in Zuid-Libanon, meldde legerwoordvoerder Effie Defrin donderdag in een televisietoespraak. Die zijn volgens hem hard nodig voor de bufferzone die Israël aan het creëren is.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS schorten de aanvallen op Iraanse energievoorzieningen tien dagen langer op, tot 6 april. Dat zegt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn kanaal Truth Social. Volgens Trump volgt het besluit op een verzoek vanuit Iran. De onderhandelingen met dat land zouden "zeer goed verlopen", aldus Trump.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk is niet onder druk gezet bij het besluit om Zuid-Afrika niet uit te nodigen voor een bijeenkomst van de G7 in juni, heeft buitenlandminister Jean-Noël Barrot benadrukt in de marge van een overleg van de G7. De Zuid-Afrikaanse president Cyril Ramaphosa zei eerder op donderdag dat zijn uitnodiging was ingetrokken, volgens hem onder druk van de VS.
2 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - The Academy of Motion Picture Arts and Sciences, de organisatie achter de Oscars, neemt na 27 jaar afscheid van het wereldberoemde Dolby Theatre in Los Angeles. Vanaf 2029 worden de filmprijzen een paar kilometer verderop uitgereikt in het Peacock Theater, onderdeel van evenementencomplex L.A. Live.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De wapens die door bondgenoten van Oekraïne in de Verenigde Staten zijn gekocht, gaan gewoon naar Oekraïne, verzekert de NAVO. Het bondgenootschap reageert op berichten dat de VS bijvoorbeeld schaarse luchtverdedigingsraketten liever naar het Midden-Oosten zouden willen sturen om Iraanse raketten en drones af te slaan.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Venezolaanse president Nicolás Maduro is voor de tweede keer voor de rechter verschenen in New York. Volgens zijn advocaat hebben Maduro en zijn vrouw geen geld voor hun eigen verdediging, omdat de VS de betalingen blokkeren.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Iran heeft als "geschenk" toegestaan dat in totaal tien olietankers door de Straat van Hormuz mochten varen, zei de Amerikaanse president Donald Trump tegen de pers.
5 uur geleden