Bendes opgerold die Britten aan Costa del Sol 'legaliseerden'
MÁLAGA (ANP) - De Spaanse politie heeft bijna vijftig arrestaties in Marbella en omgeving verricht, in een actie tegen twee bendes die waren gespecialiseerd in het 'legaliseren' van Britten die na de Brexit, vooral aan de Costa del Sol, in de problemen raakten met hun verblijfsstatus. Ze zijn al sinds 1 februari 2020 geen burgers van de EU meer. De bendes hadden hun kantoren in Marbella en in Ceuta en opereerden los van elkaar, maar op dezelfde frauduleuze manier, melden Spaanse media.
De verdachten zouden elk gemiddeld per 'legalisering van een verblijfsstatus' 1600 euro hebben verdiend. Ze worden onder meer beschuldigd van valsheid in geschrifte en medeplichtigheid aan illegale immigratie. Van de verdachten zijn er vijf aangehouden die verantwoordelijk zouden zijn geweest voor de kantoren waar de frauduleuze regularisering werd aangeboden en verkocht en 42 anderen wegens vervalsingen en andere praktijken om de dubieuze verblijfsstatussen te ritselen.
Het politieonderzoek begon in 2021, toen het de immigratiedienst in Zuid-Spanje begon op te vallen dat er veel verzoeken binnenkwamen van twee advocatenkantoren, één in Marbella en één in Ceuta. De politie nam er tweehonderd onder de loep en ontdekte dat bij circa 120 verzoeken sprake van allerlei valse verklaringen, inclusief vervalste huurcontracten, gezondheidsverzekeringsbewijzen en bankafschriften.
Het Verenigd Koninkrijk is eind januari 2020 uit de Europese Unie gestapt. Het was 47 jaar lid geweest. In Spanje wonen veel Britten permanent, alleen al aan de Costa del Sol wordt hun aantal op 60.000 geschat.
Meer uit Buitenland
STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement is kritisch op de afzijdigheid van de EU bij een vredesplan voor Oekraïne. Pas nadat de VS met een 28-puntenplan kwamen, schoot Europa weer uit de startblokken. Europa had veel eerder zelf met vredesinitiatieven moeten komen, zo luidde de kritiek van veel politieke groepen in een debat over de recente vredesonderhandelingen. De rol van de EU daarin moet worden versterkt, vindt het parlement.
58 minuten geledenHONGKONG (ANP/RTR/AFP) - Zeker vier mensen zijn om het leven gekomen door een zeer grote brand in meerdere woontorens in Hongkong. Op beelden is te zien dat de vlammen uit het complex slaan. De brandweer weet niet hoeveel personen nog binnen zijn.
1 uur geledenSEOUL (ANP/RTR) - Een Zuid-Koreaanse speciaal aanklager heeft vijftien jaar cel geëist tegen voormalig premier Han Duck-soo. De politicus wordt medeplichtigheid verweten aan het uitroepen van de militaire noodtoestand door toenmalig president Yoon Suk-yeol.
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Beperkingen opleggen aan de Oekraïense strijdkrachten is onacceptabel, zei voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie woensdag in het Europees Parlement. "Dat zou het land kwetsbaar maken voor toekomstige aanvallen", zei Von der Leyen in een debat over het Amerikaanse 28-puntenplan voor vrede in Oekraïne.
2 uur geledenBANGKOK (ANP/AFP/RTR) - Aanhoudende watersnood in Thailand heeft tientallen mensen het leven gekost. "De autoriteiten melden dat 33 mensen zijn omgekomen in zeven provincies, door oorzaken zoals plotselinge overstromingen, elektrocutie en verdrinking", aldus een regeringswoordvoerder.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken vindt dat Europese politici en media de Amerikaanse inspanningen om een vredesregeling voor Oekraïne te bereiken proberen te ondermijnen.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump is teruggekomen op zijn eerdere deadline van donderdag voor Oekraïne om in te stemmen met een door de Verenigde Staten gesteund vredesplan. "De deadline voor mij is wanneer het voorbij is", zei hij.
10 uur geleden