Bendeleider Peter S. krijgt 10 jaar cel voor drugshandel
DEN BOSCH (ANP) - Peter S. (60) uit Eersel heeft dinsdag een celstraf van tien jaar gekregen. De rechtbank in Den Bosch achtte hem schuldig aan het leidinggeven aan een criminele organisatie, aan grootschalige productie, handel en invoer van cocaïne en crystal meth en het witwassen van 4,8 miljoen euro.
Tegen S. was in maart vijftien jaar cel geëist. In de zaak waren nog elf mensen verdacht. Tien van hen werden veroordeeld tot straffen tot zeven jaar cel. Eén verdachte werd vrijgesproken.
Justitie had S. al omschreven als beroepscrimineel. Hij is in het verleden al eens veroordeeld tot elf jaar cel vanwege de export van miljoenen MDMA-pillen. Volgens de officieren van justitie waren de verdachten voortdurend op zoek naar locaties, chemicaliën en hardware, "alsof ze handelden in pakken hagelslag".
De rechtbank oordeelde dat er miljoenen euro’s in de criminele organisatie omgingen. "De hoofdverdachte had op papier geen cent te makken en belasting betalen was niet aan hem besteed. Ondertussen leefde hij echter in weelde, bracht langere tijd door op een luxejacht op de Seychellen en reisde de wereld rond."
Meer uit Binnenland
GRONINGEN (ANP) - De rechtbank in Groningen heeft tbs met dwangverpleging opgelegd aan Curtly E. (46) uit Groningen voor het doodsteken van zijn 12-jarige zoon Gianny-Davey op 29 december vorig jaar. E. handelde in een psychose en was volledig ontoerekeningsvatbaar, oordeelt de rechtbank.
8 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Maak Europese regels voor kleine voertuigen zoals e-steps. Die oproep doet demissionair minister Robert Tieman (Infrastructuur en Waterstaat) donderdag in een overleg met EU-ministers. Zijn verklaring wordt gesteund door vijftien andere landen waaronder Duitsland, Polen en België.
1 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Drie verdachten in een grote zaak die draait om een groep veronderstelde soevereinen hebben donderdag de rechtbank in Leeuwarden gevraagd of zij hun proces in vrijheid mogen afwachten. Het Friese trio maakt volgens het Openbaar Ministerie deel uit van een netwerk dat een anti-institutioneel gedachtegoed aanhangt en vanuit die overtuiging aanslagen wilde plegen. De verdachten ontkennen.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De Dutch Directors Guild (DDG) en Netwerk Scenarioschrijvers, die opkomen voor de belangen van filmmakers, scenarioschrijvers en regisseurs, vinden dat de NPO "onevenredig bezuinigt op kunst en cultuur". Dat laat DDG-voorzitter Mark Winkler weten aan het ANP.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De dodelijke slachtoffers die vielen bij het auto-ongeluk in Den Haag waarbij het voertuig kort door de politie werd achtervolgd, zijn twee vrouwen en een man. De persoon die gewond raakte, is een vrouw. Dat heeft een woordvoerder van het Openbaar Ministerie (OM) donderdag bekendgemaakt.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Peter Plasman, de advocaat van de vrouw die Marco Borsato beschuldigde van ontucht, is ervan overtuigd dat het proces rond de zanger nog niet klaar is. "Gezien de inzet en de belangen die aan de orde zijn, verwacht ik dat het Openbaar Ministerie in hoger beroep zal gaan", zei hij bij het verlaten van de rechtbank in Utrecht.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Advocaten Geert-Jan Knoops en Carry Knoops weten nog niet of Marco Borsato een zaak wil maken van de tegenaangifte die hij in 2021 deed tegen de vrouw die hem beschuldigde van ontucht. De zanger beschuldigde haar en haar moeder van het doen van een valse aangifte, smaad en laster.
4 uur geleden