Bende uit Zuid-Spanje opgerold, ook arrestaties in Nederland
SANTA CRUZ DE TENERIFE/MÁLAGA (ANP) - De Spaanse politie heeft samen met EuropoI en de Nederlandse collega's een internationale bende drugssmokkelaars opgerold. Daarbij zijn in totaal 23 mensen gearresteerd in het zuiden van Spanje, Nederland, Ierland en Noorwegen. Er zijn tal van zaken inclusief bijna twintig auto's en 400.000 euro in beslag genomen bij zeker tien huiszoekingen in Málaga, op Tenerife en in Nederland, aldus Spaanse media.
Ook zijn vier vuurwapens en grote hoeveelheden marihuana, hasjiesj, cocaïne en MDMA gevonden. MDMA is een stof voor xtc-pillen (methyleendioxymetamphetamine). Het onderzoek naar de bende kwam in 2021 op gang. Toen begon de groep met het verschepen van containers waar cocaïne mee werd gesmokkeld naar het noordwesten van Europa. Daarvoor was de bende volgens de berichten voornamelijk bezig met de smokkel van hasjiesj en marihuana vanuit Spanje naar het noorden.
De Nederlandse politie raakte eerder dit jaar betrokken toen werd ontdekt dat de bende drugs naar Noord-Scharwoude (Noord-Holland) had gesmokkeld. Daar zijn toen drie verdachten aangehouden en daar zijn de vier vuurwapens en grote hoeveelheden drugs gevonden.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/DPA) - Melania Trump heeft als eerste first lady een vergadering van de VN-Veiligheidsraad voorgezeten. De first lady betuigde in haar openingsrede medeleven met "families die hun helden hebben verloren, die hun leven hebben opgeofferd voor de vrijheid".
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Een onderzoekscommissie van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft videobeelden van de getuigenverklaringen van voormalig president Bill Clinton en zijn vrouw Hillary gepubliceerd. De verklaringen werden vorige week achter gesloten deuren afgelegd voor de commissie.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Voor het eerst zal Donald Trump als president het jaarlijkse Correspondents' Dinner voor Witte Huis-verslaggevers bijwonen. Daarmee beëindigt hij zijn jarenlange boycot van het evenement.
3 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/RTR) - Israël heeft in de nacht van maandag op dinsdag opnieuw aanvallen uitgevoerd op de Libanese hoofdstad Beiroet. Volgens het Israëlische leger waren commandocentra en wapenopslagfaciliteiten van Hezbollah in Beiroet het doelwit.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio zegt te hopen dat het Iraanse volk de regering omver kan werpen. Hij zei ook dat Iran onder de huidige machthebbers een enorm risico vormt.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Een commandant van de Iraanse Revolutionaire Garde heeft herhaald dat de Straat van Hormuz gesloten is. Schepen die toch proberen te passeren, zullen volgens hem in brand worden gestoken, aldus Iraanse media.
8 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft gezworen wraak te nemen voor de aanval waarbij ayatollah Ali Khamenei werd gedood. "De vijand moet weten dat hun gelukkige dagen voorbij zijn", zei een bevelhebber van de Garde op staatstelevisie. "Ze zullen nergens ter wereld meer veilig zijn, zelfs niet in hun eigen huizen."
10 uur geleden