Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bende uit Zuid-Spanje opgerold, ook arrestaties in Nederland

Bende uit Zuid-Spanje opgerold, ook arrestaties in Nederland

SANTA CRUZ DE TENERIFE/MÁLAGA (ANP) - De Spaanse politie heeft samen met EuropoI en de Nederlandse collega's een internationale bende drugssmokkelaars opgerold. Daarbij zijn in totaal 23 mensen gearresteerd in het zuiden van Spanje, Nederland, Ierland en Noorwegen. Er zijn tal van zaken inclusief bijna twintig auto's en 400.000 euro in beslag genomen bij zeker tien huiszoekingen in Málaga, op Tenerife en in Nederland, aldus Spaanse media.

Ook zijn vier vuurwapens en grote hoeveelheden marihuana, hasjiesj, cocaïne en MDMA gevonden. MDMA is een stof voor xtc-pillen (methyleendioxymetamphetamine). Het onderzoek naar de bende kwam in 2021 op gang. Toen begon de groep met het verschepen van containers waar cocaïne mee werd gesmokkeld naar het noordwesten van Europa. Daarvoor was de bende volgens de berichten voornamelijk bezig met de smokkel van hasjiesj en marihuana vanuit Spanje naar het noorden.

De Nederlandse politie raakte eerder dit jaar betrokken toen werd ontdekt dat de bende drugs naar Noord-Scharwoude (Noord-Holland) had gesmokkeld. Daar zijn toen drie verdachten aangehouden en daar zijn de vier vuurwapens en grote hoeveelheden drugs gevonden.

Meer uit Buitenland

Arrestaties bij protesten tegen bezoek Herzog aan Australië

SYDNEY (ANP) - Bij protesten in de Australische stad Sydney zijn zeker 27 mensen gearresteerd, meldt de politie aan ABC News. In meerdere steden in het land vonden demonstraties plaats vanwege het bezoek van de Israëlische president Isaac Herzog. Hij heeft een krans gelegd bij Bondi Beach, waar in december 15 doden vielen toen schutters het vuur openden tijdens een Joodse viering.

20 minuten geleden
Starmer ondanks oplopende druk niet van plan op te stappen

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer is ondanks grote druk niet van plan op te stappen. Volgens zijn woordvoerder is hij vastberaden om door te gaan met het doorvoeren van zijn beleid en zal hij zich daarop concentreren.

26 minuten geleden
Brussel veroordeelt uitbreiding Israëlische controle op Westoever

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie veroordeelt de recente beslissingen van het Israëlische Veiligheidskabinet om de Israëlische controle op de Westelijke Jordaanoever uit te breiden. "Deze stap is wederom een stap in de verkeerde richting, terwijl de hele internationale gemeenschap zich inspant om fase twee van het alomvattende plan voor Gaza uit te voeren", zei een woordvoerder van de Europese Commissie maandag.

54 minuten geleden
VS-minister verwacht verkiezingen Venezuela binnen 2 jaar

CARACAS (ANP) - De Amerikaanse minister van Energie Chris Wright verwacht dat er binnen 18 tot 24 maanden verkiezingen gehouden zullen worden in Venezuela, zegt hij tegen nieuwssite Politico. Hij benadrukte daarbij dat er geen verandering is in "het plan" een democratie te bewerkstelligen in het land. Dat gebeurt volgens hem alleen niet van de ene op de andere dag. "Maar hoe sneller we dat voor elkaar krijgen, hoe beter."

1 uur geleden
VN-mensenrechtencommissaris pleit voor vrijlating Lai

GENEVE (ANP) - VN-mensenrechtencommissaris Volker Türk heeft zich uitgesproken tegen de veroordeling van Jimmy Lai (78) in Hongkong. Hij roept op tot de vrijlating van de mediamagnaat, die maandag twintig jaar celstraf kreeg onder een omstreden veiligheidswet.

2 uur geleden
Aanklagers Kosovotribunaal eisen 45 jaar voor oud-president Thaçi

DEN HAAG (ANP/AFP) - De aanklagers van het Kosovotribunaal hebben een gevangenisstraf van 45 jaar geëist voor de Kosovaarse oud-president Hashim Thaçi. Hij wordt in Den Haag vervolgd voor oorlogsmisdaden en misdaden tegen de menselijkheid tijdens de onafhankelijkheidsoorlog met Servië, eind jaren negentig.

3 uur geleden
Dodental door instorten gebouwen in Libanese Tripoli stijgt

TRIPOLI (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door het instorten van woongebouwen in het Libanese Tripoli is gestegen naar veertien. Acht mensen konden worden gered, melden de autoriteiten in Libanese media.

3 uur geleden