Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bende uit Zuid-Spanje opgerold, ook arrestaties in Nederland

Bende uit Zuid-Spanje opgerold, ook arrestaties in Nederland

SANTA CRUZ DE TENERIFE/MÁLAGA (ANP) - De Spaanse politie heeft samen met EuropoI en de Nederlandse collega's een internationale bende drugssmokkelaars opgerold. Daarbij zijn in totaal 23 mensen gearresteerd in het zuiden van Spanje, Nederland, Ierland en Noorwegen. Er zijn tal van zaken inclusief bijna twintig auto's en 400.000 euro in beslag genomen bij zeker tien huiszoekingen in Málaga, op Tenerife en in Nederland, aldus Spaanse media.

Ook zijn vier vuurwapens en grote hoeveelheden marihuana, hasjiesj, cocaïne en MDMA gevonden. MDMA is een stof voor xtc-pillen (methyleendioxymetamphetamine). Het onderzoek naar de bende kwam in 2021 op gang. Toen begon de groep met het verschepen van containers waar cocaïne mee werd gesmokkeld naar het noordwesten van Europa. Daarvoor was de bende volgens de berichten voornamelijk bezig met de smokkel van hasjiesj en marihuana vanuit Spanje naar het noorden.

De Nederlandse politie raakte eerder dit jaar betrokken toen werd ontdekt dat de bende drugs naar Noord-Scharwoude (Noord-Holland) had gesmokkeld. Daar zijn toen drie verdachten aangehouden en daar zijn de vier vuurwapens en grote hoeveelheden drugs gevonden.

Meer uit Buitenland

Libanese president: overleg met Israël moet bezetting beëindigen

BAABDA (ANP/AFP) - De Libanese president Joseph Aoun zegt dat gesprekken met Israël zich moeten richten op het beëindigen van de "vijandelijkheden" en de Israëlische bezetting van het zuiden van Libanon. Hij heeft oud-ambassadeur in Washington Simon Karam aangesteld als hoofd van de Libanese delegatie.

27 minuten geleden
Kremlin blij met verkiezingsuitslag Bulgarije

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Het Kremlin heeft de verkiezingsuitslag in Bulgarije verwelkomd. De winnaar Rumen Radev staat bekend als een eurosceptische politicus die de banden met Rusland weer wil aanhalen. Ook is hij tegen verdere steun aan Oekraïne.

28 minuten geleden
EU-kopstukken feliciteren Radev met winst Bulgaarse verkiezingen

BRUSSEL (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie en voorzitter van de EU-leiders António Costa hebben Rumen Radev gefeliciteerd met zijn overwinning bij de parlementsverkiezingen in Bulgarije. Dat hebben zij maandag op X gedaan.

58 minuten geleden
Groeiende bezorgdheid over losgekomen bultrug Timmy

WISMAR (ANP/DPA) - In Duitsland groeit de bezorgdheid weer over de bultrugwalvis Timmy. Die strandde weken geleden voor de Duitse kust en kon maandagochtend wegzwemmen, om later toch weer tot stilstand te komen.

1 uur geleden
Brussel noemt gesprek met komende regering Hongarije constructief

BRUSSEL (ANP) - De eerste gesprekken tussen een delegatie op hoog niveau van de Europese Commissie en de inkomende Hongaarse regering waren "zeer constructief en positief van toon", zei een woordvoerder van de Commissie maandag. "Ze vormden een zeer nuttig uitgangspunt voor het noodzakelijke werk dat nu moet worden verricht, met name om geld vrij te maken ten behoeve van het Hongaarse volk."

1 uur geleden
Iran: VS nemen onderhandelingen niet serieus

ISLAMABAD (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Iran beschuldigt de Verenigde Staten ervan "het diplomatieke proces" rond een vredesplan niet serieus te nemen. De VS hebben het bestand geschonden met de blokkade van Iraanse havens, de Amerikaanse aanval op een Iraans schip en het vertragen van een bestand in Libanon, zegt Iran.

2 uur geleden
Tsunami in noorden van Japan aan land gekomen na zware aardbeving

KUJI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Na een zware aardbeving met een kracht van 7.4 is in het noorden van Japan een tsunami aan land gekomen. De Japanse meteorologische dienst (JMA) waarschuwde voor golven tot drie meter hoog. Tot nu toe is er een tsunamigolf van 80 centimeter waargenomen in de regio Iwate.

2 uur geleden