Bende schuldig aan historisch grote bijstandsfraude in VK
LONDEN (ANP) - In het Verenigd Koninkrijk zijn vijf Bulgaren schuldig bevonden aan het verduisteren van ruim 53 miljoen pond (61 miljoen euro). Het gaat volgens aanklagers om de grootste bijstandsfraudezaak ooit in Engeland en Wales, bericht de BBC.
De drie vrouwen en twee mannen zouden een bende hebben gevormd die over een periode van meer dan vier jaar massaal uitkeringen aanvroeg, de zogenoemde Universal Credit. Ze gebruikten allerlei vervalste documenten en soms gestolen identiteiten.
Tijdens het onderzoek identificeerden de autoriteiten bij Londen drie 'bijstandsfabrieken', bedrijven die beweerden dat ze mensen konden helpen met het aanvragen van uitkeringen. Die verdwenen vervolgens in de zakken van criminelen.
De autoriteiten konden de bende in 2021 oprollen en namen toen contant geld en designerspullen in beslag, zoals brillen, horloges en kleding. Een aanklager verweet de verdachten zichzelf te hebben verrijkt met geld dat juist was bedoeld om kwetsbare mensen te helpen. Hij sprak over fraude op "industriële schaal". De vijf Bulgaren hebben schuld bekend aan fraude en het witwassen van geld. Ze horen op 28 mei welke straf ze krijgen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse leger heeft tot nu toe meer dan 47 miljard dollar uitgegeven aan de oorlog tegen Iran. Dat is ruim 25 procent meer dan de raming van het ministerie van Defensie in juli. Dat blijkt uit gegevens van het Pentagon die persbureau Reuters heeft ingezien.
30 minuten geledenJERUZALEM (ANP) - Met een kwart van de stemmen geteld gaat het blok van zittend premier Benjamin Netanyahu aan kop. Dat maakte de kiescommissie rond 04.00 uur Israëlische tijd bekend, aldus The Times of Israel.
35 minuten geledenJERUZALEM (ANP) - Premier Benjamin Netanyahu noemt het een schande dat partijen overwegen om samen te werken met Arabische partijen in Israël. Dat zei hij op zijn partijbijeenkomst in Jeruzalem, meldt onder meer The Times of Israel.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Premier Benjamin Netanyahu wil een sterke rechtse nationale regering vormen. Dat zei hij op zijn partijbijeenkomst in Jeruzalem, meldt onder meer The Times of Israel.
1 uur geledenLISSABON (ANP/RTR) - Duizenden mensen hebben dinsdag bij het parlement in Lissabon gedemonstreerd tegen de toenemende woningnood en recente politieacties tegen activisten. Binnen debatteerden parlementsleden over de ontwerpbegroting voor 2027.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Wereldwijd sterven steeds meer mensen door blootstelling aan extreem hoge temperaturen. Als doodsoorzaak is hitte in dezelfde orde van grootte beland als hiv en malaria, zo maakt het jaarlijkse Lancet Countdown-rapport duidelijk. De wetenschappers die het hebben opgesteld, vinden dat klimaatverandering officieel moet worden uitgeroepen tot wereldwijde gezondheidscrisis.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische oppositieleider Gadi Eisenkot heeft premier Benjamin Netanyahu gewaarschuwd de nationale veiligheid niet te misbruiken voor politiek gewin. Dat meldt onder meer The Times of Israel op basis van diens uitspraken op het hoofdkantoor van zijn partij Yashar.
3 uur geleden