Bende opgerold die Duitse auto's stal en via Rotterdam smokkelde
OSNABRÜCK (ANP) - De Duitse en Nederlandse politie zeggen een bende te hebben opgerold die in Duitsland luxeauto's stal en deze onder meer vanuit Rotterdam naar Dubai smokkelde. De politie van de Duitse stad Osnabrück meldt dat sommige auto's waren opgeslagen in Groningse garages.
De politie heeft dertien leden in beeld. Twee vooraanstaande leden zitten vast. Het vermeende hoofd van de wereldwijd opererende bende, een 66-jarige man uit Stompwijk in Zuid-Holland, werd vorige week opgepakt in de Groningse plaats Ter Apelkanaal. Toen agenten hier een bedrijfspand doorzochten, ontdekten zij ook een illegale sigarettenfabriek.
Een ander prominent lid van de groep zit vast in Litouwen. De twee arrestanten worden volgens de politie binnenkort aan Duitsland overgeleverd.
Zeer professioneel
De geschatte totale waarde van de gestolen auto's bedraagt ongeveer 2,5 miljoen euro. Auto's die niet naar bijvoorbeeld Dubai werden verscheept kwamen terecht op beurzen, bij Duitse helers en een Franse autoverhuurder. Volgens de politie ging de bende zeer professioneel te werk.
Het onderzoek begon in 2018, toen de politie een opvallende stijging zag van autodiefstal in de West-Duitse deelstaten Nedersaksen en Noordrijn-Westfalen. Naast de Nederlandse politie was ook Europol erbij betrokken.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - De vergiffenis die koning Willem-Alexander maandag kreeg in Suriname markeert een "nieuw begin", volgens cabaretier Jörgen Raymann. "Dit geeft wel aan dat er een nieuw tijdperk aanbreekt", vertelde Raymann maandag in RTL Tonight.
3 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Het Nationaal instituut Nederlands slavernijverleden en erfenis (NiNsee) spreekt van "buitengewone bewondering" voor koning Willem-Alexander vanwege zijn houding tegenover het Nederlandse slavernijverleden. "Deze koning is van ongekend niveau en een grote leider die in staat is om te doen wat andere monarchen en leiders van republieken nalaten", zegt voorzitter Dave Ensberg-Kleijkers.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Informateur Sybrand Buma hoopt dinsdag het resultaat te kunnen presenteren van de onderhandelingen tussen D66 en CDA tot dusver. Dat heeft hij gezegd na weer een avond van gesprekken over een aantal belangrijke thema's waar de partijen zich de afgelopen weken over hebben gebogen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Dat nazaten van tot slaaf gemaakte mensen koning Willem-Alexander hebben vergeven voor het slavernijverleden van de koninklijke familie is "een heel belangrijk moment". Dat zegt Vincent Soekra, voorzitter van het net geopende Suriname Museum in Amsterdam.
4 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Surinaamse nazaten van tot slaaf gemaakten en inheemse gemeenschappen accepteren de excuses van koning Willem-Alexander voor het Nederlandse slavernijverleden. Dat zeiden ze maandag in een dialoog met de koning op de eerste dag van het staatsbezoek van het koningspaar aan Suriname.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een nest kittens op een geitenbedrijf is besmet geweest met vogelgriep en eraan overleden. Dat heeft Wageningen Bioveterinary Research geconstateerd, schrijft demissionair minister Femke Wiersma (Landbouw, BBB) in een Kamerbrief. De geiten en andere boerderijdieren zijn onderzocht: bij hen is geen vogelgriep aangetroffen.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66-leider Rob Jetten zou het "heel netjes" vinden als informateur Sybrand Buma met de fractievoorzitters van alle partijen in de Tweede Kamer gaat praten over het resultaat van de onderhandelingen van de afgelopen weken tussen zijn partij en het CDA. Dat zei hij net voordat hij een nieuwe overlegronde inging.
7 uur geleden