Bende opgerold die Duitse auto's stal en via Rotterdam smokkelde
OSNABRÜCK (ANP) - De Duitse en Nederlandse politie zeggen een bende te hebben opgerold die in Duitsland luxeauto's stal en deze onder meer vanuit Rotterdam naar Dubai smokkelde. De politie van de Duitse stad Osnabrück meldt dat sommige auto's waren opgeslagen in Groningse garages.
De politie heeft dertien leden in beeld. Twee vooraanstaande leden zitten vast. Het vermeende hoofd van de wereldwijd opererende bende, een 66-jarige man uit Stompwijk in Zuid-Holland, werd vorige week opgepakt in de Groningse plaats Ter Apelkanaal. Toen agenten hier een bedrijfspand doorzochten, ontdekten zij ook een illegale sigarettenfabriek.
Een ander prominent lid van de groep zit vast in Litouwen. De twee arrestanten worden volgens de politie binnenkort aan Duitsland overgeleverd.
Zeer professioneel
De geschatte totale waarde van de gestolen auto's bedraagt ongeveer 2,5 miljoen euro. Auto's die niet naar bijvoorbeeld Dubai werden verscheept kwamen terecht op beurzen, bij Duitse helers en een Franse autoverhuurder. Volgens de politie ging de bende zeer professioneel te werk.
Het onderzoek begon in 2018, toen de politie een opvallende stijging zag van autodiefstal in de West-Duitse deelstaten Nedersaksen en Noordrijn-Westfalen. Naast de Nederlandse politie was ook Europol erbij betrokken.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - ProRail vervangt dit jaar 288 camera's langs het spoor door nieuwe, slimme camera's. Ook gaat de spoorwegbeheerder drones testen die zelfstandig kunnen vliegen en beelden kunnen analyseren. Dit moet ervoor zorgen dat sneller gereageerd kan worden op gevaarlijke situaties, zoals mensen die op het spoor lopen of stilgevallen voertuigen bij overwegen. "Dat maakt het spoor veiliger en zorgt voor minder storingen en vertragingen", aldus ProRail.
5 uur geledenGENÈVE (ANP) - Nederland moet zich vrijdag verantwoorden op een hoorzitting van het comité dat erop toeziet dat het VN-vrouwenverdrag wordt nageleefd. In maart doet het comité dan aanbevelingen die Nederland moet volgen om vrouwenrechten te verbeteren.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het voormalige hoofdkantoor van verzekeraar Aegon in Den Haag wordt omgebouwd tot een nationaal centrum voor digitale veiligheid. In dat House of Cyber moeten onder meer het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) van het ministerie van Justitie en Veiligheid, onderzoeksinstituut TNO en het ministerie van Defensie gaan samenwerken.
12 uur geledenHATTEM (ANP) - Acht Gelderse gemeenten op en rond de Noord-Veluwe zijn bezorgd over de plannen van de beoogde coalitie voor Lelystad Airport. D66, VVD en CDA willen de luchthaven openstellen voor burgerluchtvaart, met jaarlijks zo'n 10.000 vluchten.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - VNG-voorzitter Sharon Dijksma noemt het vrijdag gepresenteerde coalitieakkoord verantwoord, vooruitstrevend en gericht op grote doorbraken. "In het akkoord zien we duidelijke erkenning, waardering en bereidheid tot samenwerking met gemeenten. Veel van onze bouwstenen zijn terug te vinden, wat vertrouwen geeft dat we samen stappen kunnen zetten", reageert de Utrechtse burgemeester.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie is "blij en opgelucht" dat het nieuwe kabinet 512 miljoen euro per jaar wil investeren in de politie. Met het geld komt er financiële ruimte om de kwaliteit van het politiewerk te verbeteren en de organisatie "bij de tijd te brengen". "Dit draagt direct bij aan de veiligheid in ons land", zegt korpschef Janny Knol.
21 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De verdachten in een proces over de moord op Vincent Jalink in 2016 ontkennen dat zij een opdracht hebben gegeven of ontvangen om de 38-jarige man om te brengen. Jalink werd op de avond van 27 mei van dat jaar bij zijn woning in Diemen met twaalf kogels doodgeschoten voor de ogen van zijn toen 9-jarige zoontje. Schutter Gideon G. is als enige veroordeeld. Hij kreeg in 2023 in hoger beroep 22 jaar celstraf.
21 uur geleden