Bende mensensmokkelaars opgerold in onder meer Oostenrijk
WENEN (ANP/DPA/AFP) - Met de arrestatie van 205 verdachten in Midden- en Oost-Europa heeft de politie een bende mensensmokkelaars opgerold. Dat heeft de Oostenrijkse minister Gerhard Karner van Binnenlandse Zaken bekendgemaakt. Volgens hem is hiermee een serieuze klap uitgedeeld aan de "smokkelmaffia".
De verdachten werden opgepakt in Oostenrijk, Hongarije, Tsjechië, Slowakije en Roemenië. De bende zou vooral Syrische vluchtelingen hebben gesmokkeld naar Duitsland, Frankrijk, België en Nederland. Sinds begin vorig jaar zouden op die manier ruim 36.000 mensen illegaal de grenzen over zijn gebracht, waarbij Wenen gold als middelpunt in het netwerk. De smokkelaars zouden ruim 150 miljoen euro hebben geïncasseerd.
In en om Wenen ontdekte de politie ook een aantal werkplaatsen waar auto's en vrachtwagens werden omgebouwd om de migranten te kunnen vervoeren. Tachtig voertuigen zijn in beslag genomen.
Het vervoeren van de vluchtelingen verliep niet altijd zonder problemen. Zo werden in oktober bij de grens Oostenrijk-Hongarije twee lijken gevonden in een vrachtwagen met dertig mensen aan boord. De chauffeur was gevlucht, maar werd later opgepakt in Letland. Dit transport zou het werk zijn geweest van de vermoedelijke bendeleider, een 28-jarige Roemeen die sinds 4 mei vastzit.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/AFP) - Met recordprijzen voor werken van onder anderen Jackson Pollock, Constantin Brâncuși en Mark Rothko staan de voorjaarsveilingen in New York in bloei. Volgens cijfers van persbureau AFP zijn er in mei in New York al twaalf werken verkocht voor meer dan 30 miljoen dollar, waaronder twee die de grens van 100 miljoen dollar overschreden.
2 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De voorzitter van het Venezolaanse parlement, Jorge Rodríguez, heeft beloofd om voor vrijdag driehonderd politieke gevangenen vrij te laten.
2 uur geledenBEIJING (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin is met ceremonieel onthaal aangekomen in China voor zijn bezoek aan de Chinese president Xi Jinping. Op beelden van Al Jazeera is te zien hoe Poetin uit zijn vliegtuig stapt en onder meer wordt ontvangen door een groep schoolkinderen die met vlaggetjes zwaaien. De Amerikaanse president Donald Trump kreeg bij zijn bezoek vorige week een vergelijkbaar onthaal.
8 uur geledenMARMARIS (ANP) - Op zo'n 200 kilometer voor de kust van Gaza is de laatste livestream met de boten van de Global Sumud Flotilla uitgevallen. De boot Sirius met zes opvarenden lijkt de laatste boot te zijn die door Israël is onderschept bij een poging de blokkade naar het Palestijnse gebied te breken en daar noodhulp te bieden.
9 uur geledenMARMARIS (ANP) - Er is geen enkele boot van de Global Sumud Flotilla meer onderweg naar Gaza. Dat bevestigt de organisatie nadat ook de laatste livestream van een boot is gestopt toen het Israëlische leger dat schip enterde.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten verminderen hun troepental in Europa niet met 9000, maar met 5000 militairen. Het grootste deel ervan zou in Polen worden gelegerd, zegt een hoge NAVO-bron. De Amerikaanse president Donald Trump meldde eerder 5000 troepen uit Duitsland terug te trekken uit woede over kritiek uit Berlijn op de oorlog tegen Iran. Meerdere media meldden dat daarnaast 4000 Amerikanen in Polen bij hun aanstaande vertrek niet zouden worden afgelost.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het luchtalarm dat in 2028 verdwijnt, moet worden vervangen door een alternatief systeem. Dat zei justitieminister David van Weel (VVD) dinsdag. Het systeem moet nog worden uitgekozen, maar het kan volgens de minister voor 2028 actief zijn.
11 uur geleden