Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bende mensensmokkelaars opgerold in onder meer Oostenrijk

Bende mensensmokkelaars opgerold in onder meer Oostenrijk

WENEN (ANP/DPA/AFP) - Met de arrestatie van 205 verdachten in Midden- en Oost-Europa heeft de politie een bende mensensmokkelaars opgerold. Dat heeft de Oostenrijkse minister Gerhard Karner van Binnenlandse Zaken bekendgemaakt. Volgens hem is hiermee een serieuze klap uitgedeeld aan de "smokkelmaffia".

De verdachten werden opgepakt in Oostenrijk, Hongarije, Tsjechië, Slowakije en Roemenië. De bende zou vooral Syrische vluchtelingen hebben gesmokkeld naar Duitsland, Frankrijk, België en Nederland. Sinds begin vorig jaar zouden op die manier ruim 36.000 mensen illegaal de grenzen over zijn gebracht, waarbij Wenen gold als middelpunt in het netwerk. De smokkelaars zouden ruim 150 miljoen euro hebben geïncasseerd.

In en om Wenen ontdekte de politie ook een aantal werkplaatsen waar auto's en vrachtwagens werden omgebouwd om de migranten te kunnen vervoeren. Tachtig voertuigen zijn in beslag genomen.

Het vervoeren van de vluchtelingen verliep niet altijd zonder problemen. Zo werden in oktober bij de grens Oostenrijk-Hongarije twee lijken gevonden in een vrachtwagen met dertig mensen aan boord. De chauffeur was gevlucht, maar werd later opgepakt in Letland. Dit transport zou het werk zijn geweest van de vermoedelijke bendeleider, een 28-jarige Roemeen die sinds 4 mei vastzit.

Meer uit Buitenland

Doden door Russische aanval op Oekraïne, stroomuitval in Kyiv

KYIV (ANP/RTR/DPA) - Russische aanvallen hebben in Oekraïne het leven gekost aan zeker vier personen. Ook raakten op meerdere plekken in het land personen gewond. Door schade aan infrastructuur moest in delen van hoofdstad Kyiv de stroom worden uitgeschakeld.

44 minuten geleden
Minnesota klaagt VS-minister Noem aan na ICE-schietpartij

MINNEAPOLIS (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse staat Minnesota heeft een rechtszaak aangespannen vanwege de "ongekende toename" van de aanwezigheid van federale agenten in de staat, enkele dagen nadat een agent van immigratiedienst ICE een vrouw had doodgeschoten in Minneapolis.

4 uur geleden
VS veroordelen Russisch gebruik van hypersonische raket

WASHINGTON (ANP/AFP/DPA) - De Verenigde Staten veroordelen de Russische inzet van een hypersonische raket bij een aanval op Oekraïne. Het betreft een "onverklaarbare escalatie", aldus een Amerikaanse vertegenwoordiger tegen de VN-Veiligheidsraad.

10 uur geleden
Trump dreigt met sancties tegen landen die met Iran handelen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met sancties tegen landen die met Iran handelen. "Met onmiddellijke ingang zal elk land dat zaken doet met de Islamitische Republiek Iran een heffing van 25 procent betalen op alle handel en alle andere zakelijke activiteiten met de Verenigde Staten", aldus Trump op zijn platform Truth Social.

10 uur geleden
Staat Illinois klaagt regering-Trump aan om inzet ICE

CHICAGO (ANP) - De Amerikaanse staat Illinois heeft de regering van president Donald Trump aangeklaagd om de inzet van ICE-agenten in Chicago. Gouverneur JB Pritzker spreekt op X over het "gevaarlijke gebruik van geweld" door agenten van de immigratiedienst en de grenswacht.

11 uur geleden
Moldavische president voorstander van hereniging met Roemenië

CHISINAU (ANP/AFP) - De Moldavische president Maia Sandu is voorstander van een hereniging van haar land met Roemenië. In de Britse podcast 'The Rest Is Politics' zei ze dat ze bij een eventueel referendum voor de aansluiting zou stemmen.

13 uur geleden
Khamenei: grote betogingen vóór regering zijn waarschuwing aan VS

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse leider Ali Khamenei zegt dat in zijn land grote pro-regeringsdemonstraties zijn geweest als tegenreactie op de aanhoudende betogingen tegen het regime. De opkomst geldt volgens hem als een waarschuwing aan de Verenigde Staten.

13 uur geleden