Bende mensensmokkelaars opgerold in onder meer Oostenrijk
WENEN (ANP/DPA/AFP) - Met de arrestatie van 205 verdachten in Midden- en Oost-Europa heeft de politie een bende mensensmokkelaars opgerold. Dat heeft de Oostenrijkse minister Gerhard Karner van Binnenlandse Zaken bekendgemaakt. Volgens hem is hiermee een serieuze klap uitgedeeld aan de "smokkelmaffia".
De verdachten werden opgepakt in Oostenrijk, Hongarije, Tsjechië, Slowakije en Roemenië. De bende zou vooral Syrische vluchtelingen hebben gesmokkeld naar Duitsland, Frankrijk, België en Nederland. Sinds begin vorig jaar zouden op die manier ruim 36.000 mensen illegaal de grenzen over zijn gebracht, waarbij Wenen gold als middelpunt in het netwerk. De smokkelaars zouden ruim 150 miljoen euro hebben geïncasseerd.
In en om Wenen ontdekte de politie ook een aantal werkplaatsen waar auto's en vrachtwagens werden omgebouwd om de migranten te kunnen vervoeren. Tachtig voertuigen zijn in beslag genomen.
Het vervoeren van de vluchtelingen verliep niet altijd zonder problemen. Zo werden in oktober bij de grens Oostenrijk-Hongarije twee lijken gevonden in een vrachtwagen met dertig mensen aan boord. De chauffeur was gevlucht, maar werd later opgepakt in Letland. Dit transport zou het werk zijn geweest van de vermoedelijke bendeleider, een 28-jarige Roemeen die sinds 4 mei vastzit.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte bezoekt woensdag Oekraïne met de ambassadeurs van alle 32 NAVO-landen. Ze beleggen in Kyiv voor het eerst een vergadering van de NAVO-Oekraïne-raad, waarin het bondgenootschap en Oekraïne overleggen.
36 minuten geledenSINT-PETERSBURG (ANP/AFP) - Oekraïne heeft in de Russische regio Sint-Petersburg een olieterminal en een militaire basis aangevallen, zegt president Volodymyr Zelensky. Volgens hem is ook een wapenproducent in de regio Tambov, ten zuidoosten van Moskou, getroffen. Die plekken liggen honderden kilometers van de Oekraïense grens. In Sint-Petersburg begint deze woensdag een economisch forum, georganiseerd door de Russische president Vladimir Poetin.
1 uur geledenKOEWEIT (ANP/RTR) - De luchthaven van Koeweit is tot nader order gesloten door een Iraanse aanval met drones en raketten. Er zijn volgens het leger gewonden gevallen en er is veel schade aangericht aan terminal 1 van de luchthaven.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn "volledige en absolute" steun uitgesproken voor de uiterst rechtse presidentskandidaat in Colombia, Abelardo de la Espriella. Die zakenman neemt het op 21 juni in de tweede ronde van de presidentsverkiezingen op tegen de linkse kandidaat Iván Cepeda, een mensenrechtenactivist.
6 uur geledenDETROIT (ANP) - De Nederlandse viroloog Vincent Munster is in de Verenigde Staten aangeklaagd voor het binnensmokkelen van flesjes met gedeactiveerd mpox-virus (voorheen 'apenpokken') vanuit de Democratische Republiek Congo (DRC), en het daarover liegen tijdens verhoren door onderzoekers op een luchthaven in Detroit. Dat melden een Amerikaanse rechtbank en de FBI.
6 uur geledenTEHERAN/WASHINGTON (ANP/RTR) - Iran heeft diverse ballistische raketten afgevuurd op Koeweit en Bahrein, meldt het Amerikaanse leger. Volgens het centrale commando in de regio, CENTCOM, raakten geen van de raketten doel. Drie raketten zouden zijn onderschept door Amerikaanse en Bahreinse strijdkrachten, twee andere raketten kwamen te kort of braken onderweg uiteen, aldus CENTCOM.
8 uur geledenBEIROET/TYRUS (ANP/AFP) - Bij de Israëlische aanvallen op de Libanese stad Tyrus zijn maandag vier doden en 127 gewonden gevallen. Dit meldt het ministerie van Gezondheid in Libanon. Een getroffen plek was volgens de Libanese autoriteiten het Jabal Amel-ziekenhuis in de stad. Daarbij raakten vier artsen, 27 verplegers en acht andere personeelsleden gewond.
19 uur geleden