Bende die ddos-aanvallen aanbood, opgerold dankzij hulp Nederland
DEN HAAG (ANP) - Een internationale groep criminelen die tegen betaling duizenden digitale aanvallen heeft uitgevoerd, is opgerold. In Polen zijn de vier vermoedelijke leiders van de bende gearresteerd. De groep kon worden opgespoord dankzij de hulp van Nederlandse rechercheurs, meldt de Europese politiedienst Europol.
De verdachten runden zes zogenoemde booter- of stresser-diensten. Die heetten Cfxapi, Cfxsecurity, neostress, jetstress, quickdown en zapcut. Klanten hadden geen enkele technische kennis nodig, ze hoefden alleen het doelwit en de gewenste duur van de ddos-aanval door te geven. Na betaling werd het opgegeven systeem platgelegd met dataverkeer. Een bedrag van 10 euro was genoeg voor een kleine aanval. Tussen 2022 en 2025 zouden onder meer bedrijven, gamesites, overheden en scholen zo getroffen zijn.
Nederland heeft eerder zulke booter-platforms overgenomen. Rechercheurs kregen daardoor gegevens over hun gebruikers in handen, en die informatie heeft Polen geholpen om de vier verdachten op te sporen.
Google-advertenties
De Nederlandse politie maakt ook gebruik van nagemaakte booter-sites, om bezoekers het gevoel te geven dat ze in de gaten worden gehouden. Via Google-advertenties werden bezoekers naar die sites geleid. Toen ze een aanval wilden bestellen, kregen ze een waarschuwing.
Bij een internationale week tegen booter-platforms hebben de Verenigde Staten negen domeinnamen uit de lucht gehaald.
Meer uit Binnenland
GILZE (ANP) - Bij een aanrijding tussen een vrachtwagen en een personenauto op de N260 bij het Noord-Brabantse Gilze zijn zaterdagochtend beide voertuigen in brand gevlogen. De auto ligt grotendeels onder de vrachtwagen. Het is nog niet bekend hoeveel slachtoffers in de auto zitten, aldus de politie, die vermoedt dat het onderzoek naar de oorzaak nog de hele middag duurt. De vrachtwagenchauffeur is niet gewond geraakt, meldt een woordvoerder.
1 uur geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI waarschuwt voor zware windstoten in de kustgebieden, het westelijk Waddengebied en de Limburgse heuvels vanaf zaterdagavond tot ten minste zondagochtend. Op die plekken geldt code geel en worden met plaatselijke verschillen windstoten tussen de 75 en de 100 kilometer per uur verwacht.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een brandend pand aan de Sydneystraat in Rotterdam moet als verloren worden beschouwd. Dat meldt de veiligheidsregio zaterdagochtend. Het gaat om een groothandel in levensmiddelen op bedrijventerrein Rotterdam Noord-West, aan de rand van de stad. De brandweer blust inmiddels vooral rondom het pand. Daar staan auto's, bestelbusjes en vrachtwagens. Een NL-Alert is uitgezonden vanwege rook. Zaterdagochtend meldde de brandweer nog uren bezig te zijn met blussen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat heeft het eenrichtingsverkeer voor de scheepvaart op de Boven-IJssel opgeheven na de regenval van de afgelopen dagen. De maatregel gold sinds 14 oktober vanwege de lage waterstand, waardoor de binnenvaart alleen in stroomopwaartse richting van Zutphen naar Arnhem mocht varen.
5 uur geledenLAUWERSOOG (ANP) - Het Werelderfgoedcentrum Waddenzee (WEC) gaat zijn faillissementsaanvraag met een week uitstellen. Dat maakte het bestuur van het WEC op vrijdag bekend. Het centrum wil in die tijd meer mogelijkheden onderzoeken om te blijven bestaan.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Internationaal Strafhof (ICC) moet in staat blijven om onafhankelijk, zonder druk of intimidatie, recht te spreken. Dat heeft EU-buitenlandchef Kaja Kallas vrijdag gezegd na een bezoek aan het ICC in Den Haag. De EU gaat de komende zes maanden benutten voor een dialoog met de VS om te voorkomen dat de Amerikaanse president Donald Trump daadwerkelijk sancties tegen het hele hof oplegt, zei Kallas .
23 uur geledenKAPEL-AVEZAATH (ANP) - In de Gelderse plaats Kapel Avezaath heeft de politie op dinsdag 20 oktober 700 kilo vuurwerk in beslag genomen. Het vuurwerk lag in een bedrijfspand, waar ook twee vuurwapens werden gevonden. Ook werd 18 kilo vuurwerk gevonden in een woning in dezelfde plaats.
23 uur geleden