Benavides grijpt dagzege in Dakar Rally, Brabec blijft leider
HA'IL (ANP) - De Argentijn Kevin Benavides heeft de achtste etappe in de Dakar Rally bij de motoren op zijn naam geschreven. De titelverdediger was de snelste in een 458 kilometer lange proef van Al Duwadimi naar Ha'il. Het was het tweede dagsucces voor Benavides in deze editie van de woestijnrally in Saudi-Arabië.
Zijn broer Luciano Benavides eindigde als tweede met een achterstand van 31 seconden. De Fransman Adrien van Beveren werd derde op 1.27 minuut.
De Amerikaan Ricky Brabec, die als zevende finishte op ruim 4 minuten van Benavides, behield de leiding in het algemeen klassement. Hij liep weer iets uit op naaste belager Ross Branch. Was het verschil na de zevende etappe slechts 1 seconde tussen beide motorrijders, na de achtste proef is de voorsprong van Brabec gegroeid naar 42 seconden.
Ekström
De Zweed Mattias Ekström won de etappe bij de auto's. Hij was 2.45 minuten sneller dan de Fransman Stéphane Peterhansel, veertienvoudig winnaar van de Dakar Rally. Een andere Fransman, Guerlain Chicherit, eindigde als derde op 3.10.
Klassementsleider Carlos Sainz werd vierde op 5.13, maar de Spanjaard deed wel goede zaken in het algemeen klassement. Hij liep uit op zijn grootste concurrent voor de titel, de Fransman Sébastien Loeb. Sainz bouwde zijn voorsprong uit naar 24.47.
Meer uit Sport
AMSTERDAM (ANP) - Het golftoernooi KLM Open keert in 2027 terug naar de Kennemer Golf & Country Club in Zandvoort. Dat meldt de organisatie in een persbericht. Dit jaar is het evenement van 4 tot en met 7 juni nog op The International bij Amsterdam, opnieuw met oud-voetballer Ruud Gullit als toernooidirecteur.
1 uur geledenTORUN (ANP) - Lieke Klaver is op de WK indooratletiek in het Poolse Torun doorgedrongen tot de halve finales van de 400 meter. De 27-jarige atlete won in de Kujawsko-Pomorska Arena met gemak haar serie in een tijd van 51,48. De halve finales zijn vrijdagavond.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Matthew Brennan kan zaterdag niet meedoen aan Milaan-Sanremo, het eerste wielermonument van het jaar. De 20-jarige Britse wielrenner is ziek en wordt vervangen door Victor Campenaerts, meldt zijn ploeg Visma-Lease a Bike.
4 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Basketballer Luka Doncic heeft in de NBA de Los Angeles Lakers langs Miami Heat geleid. De 27-jarige Sloveen maakte in de door zijn team met 134-126 gewonnen wedstrijd liefst 60 punten. Voor de LA Lakers was het de achtste overwinning op rij.
5 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Iga Swiatek is bij het tennistoernooi van Miami direct uitgeschakeld. De als tweede geplaatste Poolse verloor in de tweede ronde in drie sets van haar landgenote Magda Linette: 6-1 5-7 3-6. Voor Swiatek, die in de eerste ronde niet in actie hoefde te komen, was het haar eerste nederlaag in de openingsronde van 74 WTA-toernooien.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - De Deense wielrenner Mads Pedersen gaat zaterdag van start in de Italiaanse voorjaarsklassieker Milaan-Sanremo. De renner van Lidl-Trek is eerder dan verwacht hersteld van botbreuken aan zijn pols en sleutelbeen. Dat meldt zijn ploeg op sociale media.
18 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Judoka Guusje Steenhuis (33) heeft besloten haar carrière te beëindigen. Dat hebben TeamNL Judo en Steenhuis via Instagram bekendgemaakt. "Het was fantastisch en het is goed zo", zegt de judoka in het bericht.
19 uur geleden