Benavides grijpt dagzege in Dakar Rally, Brabec blijft leider
HA'IL (ANP) - De Argentijn Kevin Benavides heeft de achtste etappe in de Dakar Rally bij de motoren op zijn naam geschreven. De titelverdediger was de snelste in een 458 kilometer lange proef van Al Duwadimi naar Ha'il. Het was het tweede dagsucces voor Benavides in deze editie van de woestijnrally in Saudi-Arabië.
Zijn broer Luciano Benavides eindigde als tweede met een achterstand van 31 seconden. De Fransman Adrien van Beveren werd derde op 1.27 minuut.
De Amerikaan Ricky Brabec, die als zevende finishte op ruim 4 minuten van Benavides, behield de leiding in het algemeen klassement. Hij liep weer iets uit op naaste belager Ross Branch. Was het verschil na de zevende etappe slechts 1 seconde tussen beide motorrijders, na de achtste proef is de voorsprong van Brabec gegroeid naar 42 seconden.
Ekström
De Zweed Mattias Ekström won de etappe bij de auto's. Hij was 2.45 minuten sneller dan de Fransman Stéphane Peterhansel, veertienvoudig winnaar van de Dakar Rally. Een andere Fransman, Guerlain Chicherit, eindigde als derde op 3.10.
Klassementsleider Carlos Sainz werd vierde op 5.13, maar de Spanjaard deed wel goede zaken in het algemeen klassement. Hij liep uit op zijn grootste concurrent voor de titel, de Fransman Sébastien Loeb. Sainz bouwde zijn voorsprong uit naar 24.47.
Meer uit Sport
BURIRAM (ANP/AFP) - Motorcoureur Marco Bezzecchi heeft zondag de Grote Prijs van Thailand gewonnen. De race op het circuit van Buriram was de eerste van het seizoen in de MotoGP. De 27-jarige Italiaan startte op pole en gaf de leiding niet uit handen. Bezzecchi eindigde vorig seizoen als derde in de eindstand van het wereldkampioenschap.
25 minuten geledenTOKIO (ANP) - De Ethiopische atleet Tadese Takele heeft in de nacht van zaterdag op zondag zijn titel op de stadsmarathon van Tokio geprolongeerd. Hij klopte twee Keniaanse atleten op de streep en eindigde in een tijd van 2 uur, 3 minuten en 37 seconden. Daarmee was hij 14 seconden langzamer dan een jaar geleden. De overwinningen in Tokio waren de eerste twee grote marathonzeges in zijn carrière.
1 uur geledenARNHEM (ANP/DPA) - Het schaatspak van olympisch kampioene Jutta Leerdam is geveild voor 195.000 euro. Dat is te zien op de website van veilingaanbieder MatchWornShirt. De opbrengst gaat naar IJsvereniging Pijnacker, de jeugdclub van de kampioene op de 1000 meter in Milaan.
14 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar leiding op de NK sprint in Heerenveen uitgebouwd met de winst op de eerste 1000 meter. De 28-jarige Schulting was eerder op zaterdag ook al de beste op de eerste 500 meter.
17 uur geledenNINOVE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft bij zijn debuut in de Omloop Het Nieuwsblad direct overtuigend gewonnen. De oud-wereldkampioen van Alpecin-Premier Tech, die in de openingskoers van het Belgische voorjaar zijn rentree op de weg beleefde, maakte het verschil op de Muur van Geraardsbergen. In de resterende 16 kilometer soleerde de 31-jarige Nederlander onbedreigd naar de finish in Ninove.
18 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft de eerste 500 meter van het NK sprint op haar naam geschreven. Ze kwam na 37,24 seconden over de finish in ijsstadion Thialf. Marrit Fledderus klokte de tweede tijd (37,39) en Isabel Grevelt werd derde (37,73).
18 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker heeft de macht gegrepen op het NK allround. Hij won de 5000 meter in 6.10,47 en gaat na twee afstanden aan de leiding in ijsstadion Thialf.
19 uur geleden