Benavides grijpt dagzege in Dakar Rally, Brabec blijft leider
HA'IL (ANP) - De Argentijn Kevin Benavides heeft de achtste etappe in de Dakar Rally bij de motoren op zijn naam geschreven. De titelverdediger was de snelste in een 458 kilometer lange proef van Al Duwadimi naar Ha'il. Het was het tweede dagsucces voor Benavides in deze editie van de woestijnrally in Saudi-Arabië.
Zijn broer Luciano Benavides eindigde als tweede met een achterstand van 31 seconden. De Fransman Adrien van Beveren werd derde op 1.27 minuut.
De Amerikaan Ricky Brabec, die als zevende finishte op ruim 4 minuten van Benavides, behield de leiding in het algemeen klassement. Hij liep weer iets uit op naaste belager Ross Branch. Was het verschil na de zevende etappe slechts 1 seconde tussen beide motorrijders, na de achtste proef is de voorsprong van Brabec gegroeid naar 42 seconden.
Ekström
De Zweed Mattias Ekström won de etappe bij de auto's. Hij was 2.45 minuten sneller dan de Fransman Stéphane Peterhansel, veertienvoudig winnaar van de Dakar Rally. Een andere Fransman, Guerlain Chicherit, eindigde als derde op 3.10.
Klassementsleider Carlos Sainz werd vierde op 5.13, maar de Spanjaard deed wel goede zaken in het algemeen klassement. Hij liep uit op zijn grootste concurrent voor de titel, de Fransman Sébastien Loeb. Sainz bouwde zijn voorsprong uit naar 24.47.
Meer uit Sport
UTRECHT (ANP) - Aanvoerder Nika Daalderop van de Nederlandse volleybalsters mist naar verwachting een groot deel van het zomerprogramma van Oranje. De 27-jarige Amsterdamse kampt met een hamstringblessure. Daalderop ontbreekt deze week tijdens de wedstrijden in de Four Nations Cup in Apeldoorn en in juni bij de start van de Volleyball Nations League.
10 uur geledenREIMS (ANP/AFP) - De Tour de France start in 2028 in Reims. Dat heeft de organisatie van de grootste wielerwedstrijd ter wereld maandag bekendgemaakt in de noordoostelijk gelegen Franse stad. De edities van 2026 (Barcelona) en 2027 (Edinburgh) beginnen in het buitenland.
11 uur geledenSHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.
15 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn vijfde masterstoernooi van 2026 gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Rome de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-4 6-4.
1 dag geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Motorcoureur Fabio Di Giannantonio heeft in de MotoGP de Grote Prijs van Catalonië gewonnen. De Italiaanse Ducati-rijder bleef de Spanjaarden Joan Mir en Fermín Aldeguer voor na een chaotische race, die werd stilgelegd na een zware crash van de Spanjaard Álex Márquez, die naar het ziekenhuis moest worden gebracht.
1 dag geledenCORNO ALLE SCALE (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn tweede etappezege geboekt in de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike versloeg in de negende etappe van Cervia naar Corno Alle Scale concurrent Felix Gall uit Oostenrijk op de slotklim. Thymen Arensman eindigde als vierde vlak achter Vingegaards ploeggenoot Davide Piganzoli uit Italië.
1 dag geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft door autoproblemen genoegen moeten nemen met de 38e plaats bij de 24 uur van de Nürburgring. De Mercedes-AMG GT3 van het team van de Nederlander ging aan de leiding met nog ruim drie uur te gaan, maar moest daarna de pits opzoeken.
1 dag geleden