Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Benauwde zege Barça bij debuut coach Setién

Benauwde zege Barça bij debuut coach Setién

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de debuutwedstrijd van coach Quique Setién een benauwde zege behaald. De titelhouder had tegen middenmoter Granada een groot overwicht, maar toonde te weinig scherpte in de afronding. Een kwartier voor tijd, toen de bezoekers met tien man stonden, sloeg Lionel Messi alsnog toe uit een fraai uitgespeelde aanval: 1-0.

Setién werd afgelopen week in Camp Nou verrassend gepresenteerd als opvolger van de ontslagen Ernesto Valverde. De 61-jarige Spanjaard, die in de Europese top niet veel ervaring heeft, beloofde bij zijn presentatie aanvallend voetbal in de geest van clubicoon Johan Cruijff.

Barça kreeg tegen Granada inderdaad legio kansen, maar de thuisploeg verzuimde lange tijd het surplus aan kwaliteit in de stand uit te drukken. Na ruim een uur kwam de ploeg van Setién nog goed weg ook. De schuiver van Yan Eteki ketste af op de binnenkant van de paal. Een teleurstellende 0-0 dreigde, maar Messi schoot als aanvoerder zijn debuterende trainer alsnog te hulp.

Tien man

Barcelona kwam als koploper weer op gelijke hoogte met Real Madrid, dat zaterdag met 2-1 won van Sevilla. Casemiro zorgde na de rust voor 1-0 en 2-1. Luuk de Jong bracht tussendoor namens de bezoekers de gelijkmaker op zijn naam. Atlético Madrid verloor verrassend met 2-0 van het laaggeklasseerde Eibar. Met Sevilla hebben de Madrilenen nu acht punten minder dan beide koplopers.

Bij Barcelona ontbraken tegen Granada onder anderen middenvelder Frenkie de Jong (geschorst) en aanvaller Luis Suárez (knieblessure). De 17-jarige spits Ansu Fati had voor de eerste keer in ruim twee maanden weer eens basisplaats bij Barça. Het Spaanse talent miste in de beginfase meteen al een paar grote kansen. Ook Messi was voor de rust een paar keer dicht bij de openingstreffer.

De bezoekers speelden na de tweede gele kaart voor German Sanchez vanaf de 69e minuut met tien man. Granada leek stand te houden, maar met zijn veertiende competitietreffer maakte Messi toch weer het verschil.

Meer uit Voetbal

De Jong maakt rentree op trainingsveld bij Barcelona na blessure

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft zijn rentree gemaakt op het trainingsveld bij FC Barcelona. De 29-jarige middenvelder deelde zaterdag via Instagram een serie foto's van zichzelf op een veld bij het trainingscomplex van zijn club.

1 uur geleden
Persconferentie Ierland voor duel met Israël abrupt afgebroken

BAČKA TOPOLA (ANP/AFP) - De persconferentie van bondscoach Heimir Hallgrímsson van Ierland in aanloop naar de tweede Nations League-wedstrijd tegen Israël is zaterdag vroegtijdig stilgelegd. Dat gebeurde na een beschuldiging van een Israëlische journalist aan het adres van bondscoach Hallgrímsson.

1 uur geleden
Vele tegendoelpunten zijn steeds meer een thema bij Oranje

ZEIST (ANP) - De vele doelpunten die het Nederlands elftal tegenkrijgt, zijn binnen de selectie steeds meer een thema. Dat vertelde international Denzel Dumfries, een dag voor de ontmoeting met Servië in Eindhoven in de Nations League.

2 uur geleden
Dumfries wil Van Dijk voor 100e interland zege als cadeau geven

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal wil zondag in de thuiswedstrijd tegen Servië in de Nations League aanvoerder Virgil van Dijk een overwinning als cadeau geven voor zijn honderdste interland. Dat zei rechtervleugelverdediger Denzel Dumfries, die zondag zelf aan zijn tachtigste wedstrijd voor het Nederlands elftal begint.

3 uur geleden
Dumfries en Xavi willen terug naar kortere interlandperiodes

ZEIST (ANP) - Verdediger Denzel Dumfries en bondscoach Xavi Hernández vinden het experiment van de UEFA met een lange interlandperiode met daarin vier wedstrijden in anderhalve week tijd niet geslaagd. Dat gaven ze zaterdag allebei aan in Zeist, waar ze tijdens een persconferentie vooruitkeken naar de ontmoeting van zondag met Servië in de Nations League.

4 uur geleden
Xavi voert tegen Servië aantal wijzigingen door in opstelling

ZEIST (ANP) - Bondscoach Xavi Hernández voert zondag in de thuiswedstrijd tegen Servië een aantal wijzigingen door in zijn basisopstelling. Dat zei de Spanjaard zaterdagmiddag tijdens een persconferentie in Zeist.

4 uur geleden
Rechter zet Turkse scheidsrechterbaas vast om corruptie

ISTANBUL (ANP/AFP) - Het hoofd van de Turkse scheidsrechtersorganisatie is door de rechtbank in voorlopige hechtenis genomen. Ferhat Gündoğdu zou zich schuldig hebben gemaakt aan het manipuleren van onder meer aanstellingen en benoemingen van arbiters. Zijn aanhouding houdt ook verband met het omvangrijke gokschandaal in de Turkse scheidsrechterswereld. De voetbalbond schorste een jaar geleden 149 arbiters op verdenking van illegale weddenschappen op wedstrijden.

8 uur geleden