Benauwde momenten Duitse minister Seehofer
MÜNCHEN (ANP) - De Duitse minister van Binnenlandse Zaken Horst Seehofer heeft dit weekeinde enkele benauwde momenten beleefd tijdens een vlucht met een helikopter. Kort na het vertrek uit Frankfurt richting Beieren meldde de piloot dat er technische problemen waren en dat hij terug ging.
Eenmaal op de grond bleek de ernst van het euvel: er waren metaalsplinters in de hoofdmotor gekomen, aldus Duitse media zondag. "Wanneer je dan weer op de grond staat, dan zult u begrijpen dat dit de grootste vreugde van de week was", aldus een opgeluchte Seehofer op Twitter.
Meer uit Buitenland
LAGOS (ANP/AFP) - De Nigeriaanse regering heeft een onafhankelijke commissie ingesteld om de dood van 37 mensen die omkwamen in een detentiecentrum in Centraal-Nigeria te onderzoeken, zo meldt de Nigeriaanse minister van Binnenlandse Zaken zaterdag.
21 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - Twee Duitsers zijn zaterdag aangehouden in Parijs, omdat ze met plakband twee schilderijen hadden opgehangen in het Louvre, melden bronnen bij de politie. Ze hingen de nepkunstwerken op in de zaal waar ook de Mona Lisa hangt. Er ontstond lichte schade aan de muren van de historische zaal.
3 uur geledenSANAA (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi-beweging zegt aanvallen te hebben uitgevoerd op de Saudische hoofdstad Riyad en olie-installaties in de havenstad Yanbu. Eerder werden explosies in Riyad gemeld.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS gaan een "AI Force" oprichten, kondigt Donald Trump aan op zijn platform Truth Social. Ook stelt de Amerikaanse president binnenkort een "AI-tsaar" aan,
5 uur geledenKINSHASA (ANP/AFP) - In de Democratische Republiek Congo begint een nieuwe vaccinatiecampagne in de hoop de ebola-uitbraak in het land te kunnen indammen.
6 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Europese NAVO-landen kunnen de gaten dichten die mogelijk vertrekkende Amerikaanse troepen laten vallen, verzekert de hoogste militair van de NAVO. "Een volwassen alliantie moet gewoon de gaten kunnen vullen", zegt voorzitter Giuseppe Cavo Dragone van de topmilitairen van de NAVO-landen. "En dat zijn we aan het doen."
8 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Duitse generaal Carsten Breuer wordt de nieuwe hoogste militair van de NAVO. Dat drukt volgens NAVO-bronnen uit hoe belangrijk Duitsland voor het bondgenootschap aan het worden is. Breuer werd door zijn collega-topmilitairen van de NAVO-landen verkozen boven de Canadese generaal Jennie Carignan.
8 uur geleden