Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Benarde posities McLaren en Williams bij start Formule 1

Benarde posities McLaren en Williams bij start Formule 1

LONDEN (ANP) - De coronapandemie heeft ook het miljoenencircus van de Formule 1 hard geraakt. De vier maanden gedwongen pauze heeft er bij de meeste renstallen in de koningsklasse van de autosport financieel fors ingehakt. Met name McLaren en Williams hebben het financieel zwaar en maken volgend weekeinde in Oostenrijk een onzekere start van het verlate seizoen.

Ook de teams van Renault, Racing Point en Haas zitten er allerminst warmpjes bij. Ze hebben personeel moeten ontslaan omdat de fabrieken waar hun raceauto’s worden gemaakt voor een langere periode moesten sluiten en er nauwelijks inkomsten binnenkwamen.

McLaren lijkt het team in de meeste benarde positie. De renstal komt geld tekort en zoekt allerlei manieren de financiën aan te vullen. Er zijn plannen om aandelen te verkopen en het team doet pogingen leningen los te weken, waarbij de collectie historische sportwagens die zijn verzameld in de fabriek in Woking als onderpand dienen. McLaren is zelfs naar de rechter gestapt om dat voor elkaar te krijgen.

Veel verlies

Williams staat er niet veel beter voor. Het Britse team leed vorig jaar al veel verlies, mede door de onthutsend zwakke prestaties op de circuits. Het team, dat in het verleden zeven keer de wereldkampioen leverde, eindigde als laatste bij de constructeurs. De titelsponsor is afgehaakt, waardoor ook Willams overweegt de Formule 1-renstal, opgericht door oud-coureur Frank Williams, te verkopen aan een andere eigenaar.

Het aangekondigde budgetplafond in de Formule 1 brengt waarschijnlijk wel wat verlichting. Het maximumbedrag dat de renstallen in 2021 mogen uitgeven aan de ontwikkeling van de auto's is op 133 miljoen euro gesteld. De teams die al op het randje balanceren van wat nog verantwoord is om uit te geven, juichen dat budgetplafond toe.

Met het invoeren van een gelijk budget voor alle teams wil de Formule 1 niet alleen kostenbesparing bereiken, maar ook dat er een einde komt aan de suprematie van Mercedes, Ferrari en Red Bull. Die drie teams geven verreweg het meeste geld uit aan de bouw en ontwikkeling van hun bolides, maken ook al jaren de dienst uit en nemen volgens velen de spanning weg in de races. Mercedes spant de kroon; dat team heeft de afgelopen zes jaar de constructeurstitel veroverd.

Meer uit Sport

Turnster Sanne Wevers werkt aan comeback met oog op WK Rotterdam

DUIVEN (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) werkt aan een comeback en focust zich op de wereldkampioenschappen in eigen land. Dat meldt Wevers in een interview met de NOS.

7 uur geleden
Dopingautoriteit onderzoekt tennisster Vondrousova na missen test

LAUSANNE (ANP/RTR) - De dopingautoriteit ITIA is een onderzoek gestart naar de Tsjechische tennisster Marketa Vondrousova. De voormalige winnares van Wimbledon zou in december vorig jaar een dopingtest bij haar huis hebben geweigerd. In afwachting van het onderzoek geldt geen voorlopige schorsing, meldt ITIA.

17 uur geleden
Judoka Van Lieshout verrast zichzelf met snelle EK-zege

TBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout had niet verwacht dat haar EK-finale binnen een minuut voorbij zou zijn. Dat zei de 23-jarige judoka na haar eerste Europese titel in het Georgische Tbilisi. Ze besliste de wedstrijd tegen de Franse Manon Deketer binnen een minuut met ippon dankzij een sterke houdgreep.

19 uur geleden
Handbalster Polman kondigt afscheid van de topsport aan

BOEKAREST (ANP) - Estavana Polman heeft haar afscheid van het handbal aangekondigd. De voormalige vedette van het Nederlands vrouwenteam stopt ermee aan het einde van dit seizoen. Dat meldt de 33-jarige speelster op Instagram. Op 23 mei speelt ze haar laatste wedstrijd.

21 uur geleden
Judoka Van Lieshout verovert EK-goud in Tbilisi

TBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout heeft in het Georgische Tbilisi goud veroverd op het EK judo. De 23-jarige judoka versloeg de Franse Manon Deketer in de klasse tot 63 kilogram binnen een minuut met ippon en zorgde zo voor de eerste Nederlandse medaille van het toernooi.

1 dag geleden
Wielrenster Gery houdt Bredewold van zege in Brabantse Pijl

OVERIJSE (ANP) - Wielrenster Célia Gery uit Frankrijk heeft Mischa Bredewold afgetroefd in de Brabantse Pijl. De 20-jarige Franse renster van FDJ United - Suez was na 125,7 kilometer de beste in de sprint in Overijse voor Bredewold en de Italiaanse Silvia Persico.

1 dag geleden
Volleyballer Parkinson beëindigt carrière tijdens revalidatie

UTRECHT (ANP) - Volleyballer Michaël Parkinson (34) heeft zijn carrière op het hoogste niveau beëindigd tijdens zijn revalidatieperiode van een kruisbandblessure. Dat meldde de volleybalbond bij de bekendmaking van de 'longlist' voor de wedstrijden van Oranje voor de European League deze zomer.

1 dag geleden