Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ben & Jerry's klaagt moederbedrijf Unilever aan

Ben & Jerry's klaagt moederbedrijf Unilever aan

NEW YORK (ANP/RTR) - Moederbedrijf Unilever heeft pogingen van ijsmerk Ben & Jerry's om Palestijnse vluchtelingen te steunen gedwarsboomd. Zo dreigde het Britse concern om de raad van commissarissen (rvc) van Ben & Jerry's te ontmantelen en commissarissen aan te klagen vanwege deze kwestie. Dat zegt Ben & Jerry's in een woensdag aangespannen rechtszaak.

Unilever kocht het Amerikaanse Ben Jerry's in 2000, maar de spanningen tussen beide bedrijven bereikten een hoogtepunt in 2021 toen Ben & Jerry's aankondigde geen ijs meer te willen verkopen in de door Israël bezette Westelijke Jordaanoever. De progressieve oprichters van Ben & Jerry's vonden dit onverenigbaar met hun waarden. Dat leidde ertoe dat sommige investeerders hun Unilever-aandelen verkochten.

Vervolgens klaagde de ijsmaker Unilever aan vanwege de verkoop van het ijsmerk aan een Israëlische licentiehouder, waardoor het ijs in de Westelijke Jordaanoever en Israël verkocht kon blijven worden. Die rechtszaak werd in 2022 geschikt. Ben & Jerry's beweert nu dat Unilever de voorwaarden van die schikking uit 2022 heeft geschonden. De voorwaarden zijn nooit bekendgemaakt, maar Unilever werd verplicht om "de sociale missie van Ben & Jerry's te respecteren en te erkennen", aldus de aanklacht.

Te kritisch

Unilever zou zich niet aan die afspraak hebben gehouden. Ben & Jerry's heeft naar eigen zeggen geprobeerd op te roepen tot een staakt-het-vuren, de doorgang van Palestijnse vluchtelingen naar het Verenigd Koninkrijk te ondersteunen, Amerikaanse studenten te steunen die betogen tegen burgerdoden in Gaza en te pleiten voor een stopzetting van Amerikaanse militaire hulp aan Israël. Telkens zou het ijsmerk daarin gedwarsboomd zijn door Unilever.

Volgens Ben & Jerry's zou het hoofd ijs van Unilever bezorgd zijn over de "voortdurende perceptie van antisemitisme" rond Ben & Jerry's. Unilever was onder de schikkingsovereenkomst ook verplicht om 5 miljoen dollar (4,74 miljoen euro) over te maken aan Ben & Jerry's, waarmee het merk mensenrechtengroepen van zijn keuze mocht steunen. Twee ontvangers zouden volgens Unilever echter te kritisch zijn geweest jegens de Israëlische regering.

Meer uit Buitenland

Oekraïne koopt honderdtal moderne Franse gevechtsvliegtuigen

PARIJS (ANP) - Oekraïne gaat de komende jaren tot een honderdtal moderne Franse gevechtsvliegtuigen aanschaffen. Naast de Rafale-toestellen koopt het land ook geavanceerde luchtverdedigingssystemen, hebben president Volodymyr Zelensky en zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron afgesproken.

6 minuten geleden
Tientallen pelgrims omgekomen door busongeval bij Medina

MEDINA (ANP/AFP) - Bij de Saudische stad Medina heeft een fataal ongeluk plaatsgevonden met een bus vol Indiase pelgrims. Minstens 45 inzittenden zijn om het leven gekomen, aldus de politie in India.

1 uur geleden
Oekraïne koopt honderdtal moderne Franse gevechtsvliegtuigen

PARIJS (ANP/AFP) - Oekraïne gaat de komende jaren tot een honderdtal moderne Franse gevechtsvliegtuigen aanschaffen. Naast de Rafale-toestellen koopt het land ook geavanceerde luchtverdedigingssystemen, hebben president Volodymyr Zelensky en zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron afgesproken.

3 uur geleden
Man die Twitter-account Obama hackte moet bitcoins terugbetalen

LONDEN (ANP/RTR) - Een Britse man die is veroordeeld voor een Twitter-hack in 2020, waarbij accounts van bekende personen zoals de Amerikaanse oud-president Barack Obama werden gehackt, moet meer dan 4,6 miljoen euro aan bitcoin terugbetalen. Dat melden Britse aanklagers.

3 uur geleden
Duitsland hervat export wapens voor gebruik in Gaza

BERLIJN (ANP/RTR/DPA) - Duitsland heft een gedeeltelijke stop op wapenexporten naar Israël op. Daardoor kunnen vanaf 24 november opnieuw wapens voor gebruik in Gaza worden geëxporteerd.

4 uur geleden
Zuid-Korea wil militair overleg met Noord-Korea

SEOUL (ANP/RTR/BLOOMBERG/AFP) - Zuid-Korea stelt militair overleg met Noord-Korea voor over de grens tussen de landen. Het doel hiervan is om botsingen langs de grens te voorkomen en de militaire spanningen te verminderen, aldus een Zuid-Koreaanse topfunctionaris.

4 uur geleden
Ex-premier Bangladesh bij verstek veroordeeld tot doodstraf

DHAKA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De oud-premier van Bangladesh, Sheikh Hasina, is schuldig bevonden aan misdaden tegen de menselijkheid. Een rechtbank in Dhaka heeft haar bij verstek de doodstraf opgelegd.

5 uur geleden