
Ben & Jerry naar rechter om verkoop Israëlische tak door Unilever
NEW YORK (ANP/RTR) - IJsmerk Ben & Jerry's heeft zijn moederbedrijf Unilever voor de rechter gesleept vanwege de verkoop van de Israëlische tak door het levensmiddelen- en verzorgingsproductenconcern. Ben & Jerry's claimt dat de integriteit van zijn merk door de verkoop wordt aangetast en wil dat die wordt stopgezet. Inzet van het conflict is de verkoop van ijs van Ben & Jerry's op de Westelijke Jordaanoever.
Ben & Jerry's besloot vorig jaar zijn ijsjes niet meer in door Israël bezette gebieden te verkopen. De verkoop in Joodse nederzettingen in Palestijns gebied was volgens het Amerikaanse bedrijf niet in lijn met de waarden van de onderneming. Die beslissing kon Ben & Jerry's nemen omdat het, hoewel eigendom van Unilever, een verregaande autonomie heeft met betrekking tot zijn sociale missie. Dat sociale activisme is een belangrijk onderdeel van het merk Ben & Jerry's.
Ben & Jerry was in Israël aanwezig via een bedrijf dat de ijsjes in licentie produceert. Die overeenkomst wilde Ben & Jerry's aanpassen zodat de ijsjes alleen in Israël konden worden verkocht, maar niet op de bezette Westelijke Jordaanoever. Licentienemer American Quality Products van zakenman Avi Zinger weigerde echter de overeenkomst te verlengen.
Unilever maakte onlangs bekend de Israëlische activiteiten van Ben & Jerry's aan Zinger te verkopen. De ijsjes zouden dan met de naam in het Hebreeuws en Arabisch op de verpakking worden verkocht, maar niet in het Engels.
De verkoop leidde al direct tot verontwaardigde reacties van het bestuur van Ben & Jerry's. Dat stemde nu met vijf tegen twee voor de rechtszaak. De twee tegenstemmers zijn door Unilever benoemde bestuursleden.
Meer uit Financieel
BEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Chinese toponderhandelaar Li Chenggang reist deze week naar Washington voor nieuwe handelsgesprekken met de Verenigde Staten. Volgens The Wall Street Journal zal hij in Washington praten met de Amerikaanse handelsvertegenwoordiger Jamieson Greer en andere regeringsfunctionarissen.
28 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met importheffingen en exportbeperkingen voor landen die Amerikaanse techbedrijven extra belastingen opleggen of reguleren met speciale wetgeving. Hij stelt dat dit soort maatregelen "onze geweldige Amerikaanse techbedrijven aanvallen".
34 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) start deze week een voorlichtingscampagne om gebruikers van onlineplatforms te informeren over hun rechten en de stappen die zij kunnen ondernemen bij schending daarvan. Volgens de toezichthouder weten veel consumenten en zakelijke gebruikers vaak niet wat hun rechten zijn bij het gebruik van deze onlinediensten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal winkels dat failliet is gegaan, is van april tot en met juni flink gestegen, heeft het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) geconstateerd. In totaal ging het om 89 bedrijven, tegen 66 in dezelfde periode een jaar eerder. Het aantal faillissementen in de hele economie nam juist met 7 procent af.
1 uur geledenSEOUL (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Korean Air koopt 103 toestellen van vliegtuigbouwer Boeing, heeft de Zuid-Koreaanse luchtvaartmaatschappij maandag laten weten. Het is de grootste bestelling in de geschiedenis van de luchtvaartmaatschappij. De aankoop werd bekendgemaakt kort na de ontmoeting tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Zuid-Koreaanse ambtgenoot Lee Jae-myung.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump ontslaat Federal Reserve-bestuurder Lisa Cook. In een brief op zijn platform Truth Social, die is gericht aan Cook, deelt Trump het nieuws. Cook werd in 2022 aangesteld door toenmalig president Joe Biden. Trump beschuldigt haar van hypotheekfraude en had vorige week aangekondigd haar te ontslaan als ze niet uit eigen beweging zou vertrekken.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlandse pensioenfondsen moeten breken met Amerikaanse vermogensinvesteerders en hun invloed op de klimaatkoers van bedrijven terugpakken. Daarvoor pleit de Stichting Onderzoek Multinationale Ondernemingen (SOMO) in een dinsdag verschenen artikel in economenblad ESB. Op dit moment drukken vermogensbeheerders uit de Verenigde Staten namelijk een grote stempel op de koers van Nederlandse bedrijven.
7 uur geleden