Bemoedigende overwinning Barcelona tegen Valencia: 3-1
BARCELONA (ANP) - FC Barcelona is bemoedigend begonnen aan een zware voetbalweek. De ploeg van trainer Ronald Koeman versloeg in eigen stadion Valencia met 3-1. Met een doelpunt en een assist was Memphis Depay van grote waarde voor de thuisclub. Hij was met Frenkie de Jong basisspeler bij Barça. Ploeggenoot Luuk de Jong bleef op de bank. Jasper Cillessen verdedigde het doel van Valencia en kon niets aan de tegentreffers doen.
Koeman had vier wijzigingen aangebracht in zijn basisteam, dat in de laatste wedstrijd voor de interlandperiode verloor bij titelhouder Atlético Madrid (2-0). Ansu Fati, Sergi Roberto, Eric Garcia en Jordi Alba mochten starten in Camp Nou. Zij namen de plaatsen in van Philippe Coutinho, Nico Gonzalez, Ronald Araújo en Oscar Mingueza. Aanwinst Sergio Agüero maakte in de 87e minuut zijn officiële debuut.
Valencia kwam dankzij een uithaal van José Luis Gaya snel op voorsprong (0-1). Fati, voor de eerste keer dit seizoen in het basisteam, zorgde in de 13e minuut voor de gelijkmaker. Het 18-jarige talent knalde raak na een combinatie met Depay (1-1). Na een overtreding op Fati mocht Depay in de 41e minuut aanleggen van 11 meter. Hij liet Cillessen kansloos met een hard schot in de hoek.
Coutinho
Na de rust kwam Barcelona een paar keer goed weg. In de 57e minuut kreeg doelman Marc-André ter Stegen nog net een hand achter een uithaal van Gonçalo Guedes. Aanvallend dwong de thuisclub niet veel meer af. Invaller Coutinho besliste het duel in de 85e minuut van dichtbij, na goed voorbereidend werk van Sergiño Dest (ex-Ajax).
Barcelona klom naar de zevende plek met 15 punten. Real Sociedad leidt met 20 punten.
Barcelona speelt woensdag in de Champions League thuis tegen Dinamo Kiev. Daarna volgt zondag de Klassieker tegen Real Madrid, eveneens in eigen stadion. Koeman heeft ook in deze topduels goede resultaten nodig om zijn nog altijd wankele positie in Camp Nou te verstevigen.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Óscar García vindt dat Ajax terecht van FC Twente heeft verloren. "Vooral in de tweede helft leden we veel te veel balverlies", zei hij na een nederlaag van 1-2. "We konden ze ook fysiek niet meer bijbenen."
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - John van den Brom was een trotse trainer na de uitzege van FC Twente op Ajax (1-2). "We waren fris en scherp", zei hij in de catacomben van de Johan Cruijff ArenA. "We hebben ook verdiend gewonnen. Daar mogen we nu van genieten."
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis was hard voor Ajax na een nederlaag tegen FC Twente (1-2) in de Johan Cruijff ArenA. "We verdienen het ook gewoon niet", zei hij in de perskamer van de club uit Amsterdam. "Het was een pijnlijke avond, ook voor de fans. Zo wil je niet naar huis."
3 uur geledenMADRID (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft de voorsprong op Real Madrid vergroot tot 7 punten dankzij een zege bij Atlético Madrid. De Catalanen speelden de gehele tweede helft met een man meer na een rode kaart voor Nicolás González, maar de winnende treffer van Robert Lewandowski viel pas in de 87e minuut: 1-2.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax verliest de tweede plaats van de Eredivisie steeds verder uit het oog. De club ging onderuit in de thuiswedstrijd tegen FC Twente (1-2) en zakte naar de vijfde plaats. Bart van Rooij maakte in de 79e minuut op een fraaie manier het winnende doelpunt. Ramiz Zerrouki schoot FC Twente in de achttiende minuut op voorsprong en Wout Weghorst maakte in de 32e minuut gelijk.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - NEC blijft dankzij een overwinning bij Excelsior (0-2) zicht houden op plek twee in de Eredivisie. Bij de ploeg van trainer Dick Schreuder stond aanvoerder Tjaronn Chery, die voor Suriname uitkwam en verwikkeld raakte in de zogenoemde paspoortaffaire, aan de aftrap.
4 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in aanloop naar het Conference League-duel tegen Shakhtar Donetsk met 2-0 gewonnen van Fortuna Sittard. De ploeg van trainer Leeroy Echteld maakte beide goals in de eerste helft. In de tweede helft keerde aanvoerder Jordy Clasie terug op het veld na een maandenlange afwezigheid vanwege een enkelblessure.
4 uur geleden