Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bemoedigende overwinning Barcelona tegen Valencia: 3-1

Bemoedigende overwinning Barcelona tegen Valencia: 3-1

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona is bemoedigend begonnen aan een zware voetbalweek. De ploeg van trainer Ronald Koeman versloeg in eigen stadion Valencia met 3-1. Met een doelpunt en een assist was Memphis Depay van grote waarde voor de thuisclub. Hij was met Frenkie de Jong basisspeler bij Barça. Ploeggenoot Luuk de Jong bleef op de bank. Jasper Cillessen verdedigde het doel van Valencia en kon niets aan de tegentreffers doen.

Koeman had vier wijzigingen aangebracht in zijn basisteam, dat in de laatste wedstrijd voor de interlandperiode verloor bij titelhouder Atlético Madrid (2-0). Ansu Fati, Sergi Roberto, Eric Garcia en Jordi Alba mochten starten in Camp Nou. Zij namen de plaatsen in van Philippe Coutinho, Nico Gonzalez, Ronald Araújo en Oscar Mingueza. Aanwinst Sergio Agüero maakte in de 87e minuut zijn officiële debuut.

Valencia kwam dankzij een uithaal van José Luis Gaya snel op voorsprong (0-1). Fati, voor de eerste keer dit seizoen in het basisteam, zorgde in de 13e minuut voor de gelijkmaker. Het 18-jarige talent knalde raak na een combinatie met Depay (1-1). Na een overtreding op Fati mocht Depay in de 41e minuut aanleggen van 11 meter. Hij liet Cillessen kansloos met een hard schot in de hoek.

Coutinho

Na de rust kwam Barcelona een paar keer goed weg. In de 57e minuut kreeg doelman Marc-André ter Stegen nog net een hand achter een uithaal van Gonçalo Guedes. Aanvallend dwong de thuisclub niet veel meer af. Invaller Coutinho besliste het duel in de 85e minuut van dichtbij, na goed voorbereidend werk van Sergiño Dest (ex-Ajax).

Barcelona klom naar de zevende plek met 15 punten. Real Sociedad leidt met 20 punten.

Barcelona speelt woensdag in de Champions League thuis tegen Dinamo Kiev. Daarna volgt zondag de Klassieker tegen Real Madrid, eveneens in eigen stadion. Koeman heeft ook in deze topduels goede resultaten nodig om zijn nog altijd wankele positie in Camp Nou te verstevigen.

Meer uit Voetbal

Voetbalsters Ajax tweede achter kampioen PSV, Feyenoord derde

HEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.

1 uur geleden
Voetbalsters Hera United degraderen na één seizoen uit Eredivisie

AMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.

1 uur geleden
Verdediger Alaba (33) na vijf jaar weg bij Real Madrid

MADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.

3 uur geleden
Aanvaller De Jong (35) na één seizoen weg bij FC Porto

PORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.

4 uur geleden
Vitesse kan driekwart van de aandelen overdragen aan sterkhouders

ARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.

8 uur geleden
De Graafschap stelt Duivenvoorden aan als nieuwe hoofdtrainer

DOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.

8 uur geleden
Liverpool-coach Slot roemt fitheid Oranje-aanvoerder Van Dijk

LIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.

9 uur geleden