Bemoedigende overwinning Barcelona tegen Valencia: 3-1
BARCELONA (ANP) - FC Barcelona is bemoedigend begonnen aan een zware voetbalweek. De ploeg van trainer Ronald Koeman versloeg in eigen stadion Valencia met 3-1. Met een doelpunt en een assist was Memphis Depay van grote waarde voor de thuisclub. Hij was met Frenkie de Jong basisspeler bij Barça. Ploeggenoot Luuk de Jong bleef op de bank. Jasper Cillessen verdedigde het doel van Valencia en kon niets aan de tegentreffers doen.
Koeman had vier wijzigingen aangebracht in zijn basisteam, dat in de laatste wedstrijd voor de interlandperiode verloor bij titelhouder Atlético Madrid (2-0). Ansu Fati, Sergi Roberto, Eric Garcia en Jordi Alba mochten starten in Camp Nou. Zij namen de plaatsen in van Philippe Coutinho, Nico Gonzalez, Ronald Araújo en Oscar Mingueza. Aanwinst Sergio Agüero maakte in de 87e minuut zijn officiële debuut.
Valencia kwam dankzij een uithaal van José Luis Gaya snel op voorsprong (0-1). Fati, voor de eerste keer dit seizoen in het basisteam, zorgde in de 13e minuut voor de gelijkmaker. Het 18-jarige talent knalde raak na een combinatie met Depay (1-1). Na een overtreding op Fati mocht Depay in de 41e minuut aanleggen van 11 meter. Hij liet Cillessen kansloos met een hard schot in de hoek.
Coutinho
Na de rust kwam Barcelona een paar keer goed weg. In de 57e minuut kreeg doelman Marc-André ter Stegen nog net een hand achter een uithaal van Gonçalo Guedes. Aanvallend dwong de thuisclub niet veel meer af. Invaller Coutinho besliste het duel in de 85e minuut van dichtbij, na goed voorbereidend werk van Sergiño Dest (ex-Ajax).
Barcelona klom naar de zevende plek met 15 punten. Real Sociedad leidt met 20 punten.
Barcelona speelt woensdag in de Champions League thuis tegen Dinamo Kiev. Daarna volgt zondag de Klassieker tegen Real Madrid, eveneens in eigen stadion. Koeman heeft ook in deze topduels goede resultaten nodig om zijn nog altijd wankele positie in Camp Nou te verstevigen.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - FC Barcelona heeft de voorsprong op Real Madrid verder uitgebouwd in de strijd om de Spaanse titel. De koploper van de Spaanse competitie boekte bij Getafe een simpele 2-0-overwinning en heeft nu een marge van 11 punten op Real dat tweede staat. De Madrilenen verspeelden vrijdag 2 punten met een gelijkspel bij Real Betis (1-1).
14 minuten geledenWOLVERHAMPTON (ANP) - Tottenham Hotspur zit ondanks een 1-0-overwinning bij het al gedegradeerde Wolverhampton Wanderers op zaterdag nog altijd in de degradatieproblemen. João Palhinha maakte het enige doelpunt van de middag. De Spurs staan met nog vier speelronden te gaan achttiende, een plek die aan het eind van het seizoen directe degradatie betekent. Nummer 17 West Ham United won zaterdag ook, met 2-1 van Everton, en blijft daarmee 2 punten voor op Tottenham.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft met een 3-1-overwinning op Crystal Palace goede zaken gedaan in de strijd om Champions League-tickets. De ploeg van trainer Arne Slot staat met nog vier wedstrijden te gaan vierde met 58 punten, evenveel als nummer 3 Manchester United en nummer 5 Aston Villa. Brighton & Hove Albion staat zesde op 50 punten. De top 5 mag volgend seizoen aantreden in de Europese topcompetitie. Als Arsenal de Champions League wint, geldt dat ook voor de nummer 6.
1 uur geledenMAINZ (ANP) - Bayern München heeft met een goede tweede helft een tweede nederlaag in de competitie voorkomen. De ploeg van coach Vincent Kompany, die afgelopen zondag al kampioen werd, kwam terug van een 3-0-achterstand en won bij FSV Mainz met 4-3.
2 uur geledenWOLVERHAMPTON (ANP) - Xavi Simons is zaterdag in een competitieduel van zijn club Tottenham Hotspur met Wolverhampton Wanderers geblesseerd uitgevallen. Na een uur spelen raakte de Oranje-international geblesseerd aan zijn knie. Hij werd aan de rand van het veld verzorgd, ging even staan, maar moest daarna toch weer gaan liggen. Hij werd per brancard van het veld gehaald.
2 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur noemt de ongeregeldheden tijdens het definitief gestaakte thuisduel met Vitesse vrijdagavond "in alle opzichten onacceptabel". De wedstrijd in de laatste speelronde van de eerste divisie werd meermaals stilgelegd en uiteindelijk definitief gestaakt nadat de aanhang van Vitesse vuurwerk had gegooid richting het veld en de thuisvakken.
4 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Bruno Fernandes hoopt met Portugal wereldkampioen voetbal te worden om de carrière van Cristiano Ronaldo de ultieme bekroning te geven. Dat zei de middenvelder van Manchester United bij de BBC. "Het zou fantastisch zijn om het WK af te sluiten met Cristiano als winnaar. Ik hoop echt dat we het voor elkaar kunnen krijgen, voor alles wat Cristiano voor het voetbal en de wereld heeft betekend", aldus Fernandes.
9 uur geleden