Bemiddeling om cao grondpersoneel Lufthansa start volgende week
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse vakbond Verdi en Lufthansa hervatten volgende week de onderhandelingen voor de cao van grondpersoneel van het luchtvaartbedrijf. De partijen gaan dit keer proberen de impasse te doorbreken met bemiddelaars. Verdi heeft maandagavond Bodo Ramelow aangewezen als mediator, de premier van de deelstaat Thüringen. Lufthansa heeft voor Frank-Jürgen Weise gekozen, een voormalig hoofd van het federaal arbeidsbureau.
De bemiddelingsronde begint op 25 maart en eindigt uiterlijk op 28 maart. Het doel van de gesprekken is om nieuwe stakingen met Pasen te voorkomen. "Als de arbitrage echter geen resultaat oplevert waarmee de werknemers kunnen instemmen, kan worden aangenomen dat er gedwongen stakingen zullen komen", waarschuwt de vakbond.
Onlangs legde het grondpersoneel al het werk neer, waardoor honderden vluchten werden geannuleerd. De cao die centraal staat in het conflict is van toepassing op zo'n 25.000 medewerkers.
Oud-vakbondsman Ramelow heeft ervaring met het oplossen van cao-impasses. Zo bemiddelde hij in 2015 en 2017 al in een loongeschil tussen machinistenvakbond GDL en staatsspoorbedrijf Deutsche Bahn. Weise was een paar jaar geleden als bemiddelaar betrokken bij de cao van Lufthansa-cabinepersoneel.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Defensie is met afstand de grootste werkgever van Nederland, heeft de Volkskrant uitgezocht. Volgens onderzoek van de krant was Defensie eind vorig jaar goed voor 74.333 voltijdsbanen. Dat is bijna een vijfde meer dan in het vorige onderzoek vijf jaar geleden.
18 minuten geledenBEIJING (ANP/RTR) - Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken heeft sancties aangekondigd tegen tien individuen en twintig Amerikaanse defensiebedrijven vanwege wapenverkoop aan Taiwan.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag vrijwel onveranderd het weekend ingegaan. Veel richtinggevend nieuws was niet voorhanden voor beleggers op Wall Street. Bovendien verliep de handel erg rustig, omdat veel handelaren vrij waren voor kerst. De volumes lagen ongeveer de helft lager dan normaal.
11 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse autoriteiten doen onderzoek naar een Britse webwinkel die ervan wordt verdacht op kinderen lijkende sekspoppen te verkopen. Dat hebben openbaar aanklagers tegen het Franse persbureau AFP gezegd. Eerder was er nog grote ophef in Frankrijk over de verkoop van sekspoppen op de Chinese webwinkel Shein. Shein heeft de poppen al verwijderd van zijn platform.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - De wereldwijde markt voor bedrijfsfusies en overnames is dit jaar gestegen naar een totale waarde van 4,5 biljoen dollar, oftewel 4500 miljard dollar. Dat meldt zakenkrant Financial Times die zich baseert op cijfers van het Britse beursbedrijf LSE. Dat is het hoogste niveau sinds 2021 en een waardestijging van bijna 50 procent vergeleken met vorig jaar.
17 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine koersuitslagen begonnen. Wall Street is op tweede kerstdag in tegenstelling tot de Europese beurzen wel gewoon geopend voor de beurshandel, al zal die naar verwachting erg rustig verlopen omdat veel handelaren vrij zijn. De hoeveelheid aandelen die wordt verhandeld, ligt doorgaans een stuk lager dan normaal.
18 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Honderden vluchten op de grote luchthavens van New York zijn geschrapt in verband met een grote sneeuwstorm. Er wordt verwacht dat er vanaf vrijdagmiddag tot en met zaterdag zware sneeuwval is in New York City en op Long Island, met een mogelijke ophoping van wel 20 centimeter sneeuw voordat de storm afneemt.
18 uur geleden