Bemiddeling om cao grondpersoneel Lufthansa start volgende week
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse vakbond Verdi en Lufthansa hervatten volgende week de onderhandelingen voor de cao van grondpersoneel van het luchtvaartbedrijf. De partijen gaan dit keer proberen de impasse te doorbreken met bemiddelaars. Verdi heeft maandagavond Bodo Ramelow aangewezen als mediator, de premier van de deelstaat Thüringen. Lufthansa heeft voor Frank-Jürgen Weise gekozen, een voormalig hoofd van het federaal arbeidsbureau.
De bemiddelingsronde begint op 25 maart en eindigt uiterlijk op 28 maart. Het doel van de gesprekken is om nieuwe stakingen met Pasen te voorkomen. "Als de arbitrage echter geen resultaat oplevert waarmee de werknemers kunnen instemmen, kan worden aangenomen dat er gedwongen stakingen zullen komen", waarschuwt de vakbond.
Onlangs legde het grondpersoneel al het werk neer, waardoor honderden vluchten werden geannuleerd. De cao die centraal staat in het conflict is van toepassing op zo'n 25.000 medewerkers.
Oud-vakbondsman Ramelow heeft ervaring met het oplossen van cao-impasses. Zo bemiddelde hij in 2015 en 2017 al in een loongeschil tussen machinistenvakbond GDL en staatsspoorbedrijf Deutsche Bahn. Weise was een paar jaar geleden als bemiddelaar betrokken bij de cao van Lufthansa-cabinepersoneel.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Het aantal ondernemers dat stopt is in het eerste kwartaal van dit jaar voor het eerst in 2,5 jaar afgenomen. Dat ziet de Kamer van Koophandel (KVK). Er zijn ook meer nieuwe bedrijven begonnen ten opzichte van een jaar eerder.
4 uur geledenCAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - De gemiddelde hypotheekrente ligt momenteel op het hoogste punt in ruim twee jaar, meldt De Hypotheker. Dat komt met name door de oplopende kapitaalmarktrente, de belangrijkste graadmeter voor hypotheekrentes. Die stijgt vanwege de Iranoorlog. De hypotheekadviseur verwacht de komende periode nog een lichte stijging van de hypotheekrente, maar denkt wel dat de grootste piek achter de rug is.
4 uur geledenLOS GATOS (ANP) - Streamingdienst Netflix heeft in het eerste kwartaal flink meer winst geboekt dan een jaar eerder, mede geholpen door prijsverhogingen en klantengroei. Netflix maakte ook bekend dat voorzitter en medeoprichter Reed Hastings in juni aftreedt. Hij stelt zich niet beschikbaar voor herverkiezing.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met kleine winsten gesloten, waarmee verder werd geborduurd op de recordstanden van de brede S&P 500 en de technologiegraadmeter Nasdaq een dag eerder. Beleggers op Wall Street bleven de ontwikkelingen in het Midden-Oosten volgen.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De oorlog in het Midden-Oosten raakt de economische groei van landen in de regio, onder meer doordat de Straat van Hormuz vrijwel volledig is afgesloten voor olie- en gastankers. Bovendien zijn energiefaciliteiten beschadigd door aanvallen en het vliegverkeer rond de Perzische Golf is ernstig ontregeld. Dat meldt het Internationaal Monetair Fonds (IMF). Vooral Qatar, Irak en Iran worden hard geraakt.
9 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz vindt een terugkeer naar kernenergie geen oplossing voor de sterk gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat zei Merz donderdag in een persconferentie. Het was volgens Merz wel een fout van Duitsland om volledig te stoppen met kernenergie toen drie jaar geleden de laatste operationele reactoren werden stilgelegd.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag met een kleine winst gesloten. Chipmachinefabrikant ASML stond wel opnieuw bij de dalers in de hoofdindex op het Damrak na de kwartaalcijfers die woensdag werden gepubliceerd. Olie- en gasconcern Shell profiteerde juist van de gestegen olieprijzen en werd hoger gezet.
11 uur geleden