Bemiddelaars praten over bestand ondanks hervatting aanvallen
DOHA/CAÏRO/DUBAI (ANP/AFP) - De bemiddelaars uit met name Qatar en Egypte blijven volgens betrokken bronnen aan het werk om de oorlog in de Gazastrook te stoppen. Israël heeft na een week van wapenstilstand vrijdag de aanvallen op de dichtbevolkte Gazastrook hervat. Premier Benjamin Netanyahu heeft gezegd dat Hamas geen gijzelaars meer wil vrijlaten en dat daarmee de voorwaarden voor de wapenstilstand zijn geschonden. Bovendien zijn er vanuit de Gazastrook raketten op Israël afgevuurd volgens de premier.
Hij zei dat "we onze oorlog hervatten om ons doel te bereiken om alle gijzelaars vrij te krijgen, Hamas te vernietigen en ervoor te zorgen dat Gaza nooit meer een bedreiging voor Israël zal zijn". Er zijn in de eerste uren van de luchtaanvallen sinds het bestand werd beëindigd volgens Palestijnse bronnen al tientallen doden gevallen.
Qatar heeft de internationale gemeenschap opgeroepen snel op te treden om het geweld in de Gazastrook te stoppen. Volgens het ministerie van Buitenlandse Zaken van het emiraat leiden de Israëlische luchtaanvallen tot grote problemen bij de bemiddeling. De "humanitaire ramp" die zich in de Gazastrook voltrekt, wordt er nog erger door.
De emir van Qatar, Tamim bin Hamad al Thani, heeft vrijdag in Dubai bij de internationale klimaattop de Israëlische president Issac Herzog ontmoet. Het is niet bekend of ze over de oorlog in Gaza gesproken hebben.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON/NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat Washington Dulles International Airport in de hoofdstad en treinstation Pennsylvania Station in New York naar hem worden hernoemd. In ruil daarvoor zou hij bereid zijn om miljarden dollars aan financiering vrij te geven voor het belangrijke spoorproject Gateway tussen New York en New Jersey, zeggen bronnen tegen persbureau Reuters.
56 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Het Amerikaanse leger zei donderdag twee vermeende drugssmokkelaars te hebben gedood bij een aanval op een boot in de oostelijke Stille Oceaan. Daarmee loopt het dodental van de Amerikaanse operaties tegen vermeende drugstransporten op zee op tot minstens 128.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft donderdag TrumpRx.gov gelanceerd, een website die consumenten toegang moet geven tot goedkopere geneesmiddelen op recept. Het platform vloeit voort uit zijn belofte de hoge medicijnprijzen in de Verenigde Staten te verlagen.
3 uur geledenOSLO (ANP/AFP) - De Noorse justitie is een onderzoek begonnen naar vermeende corruptie door een voormalige premier, ex-voorzitter van een Nobelcomité en voormalige chef van de Raad van Europa, Thorbjørn Jagland. Aanleiding tot het onderzoek zijn recent opgedoken contacten van Jagland met de inmiddels overleden Amerikaanse zedendelinquent en investeerder Jeffrey Epstein.
7 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Koning Felipe van Spanje heeft zijn medeleven betuigd aan de slachtoffers van de overstromingen in met name de regio Andalusië. In een speech tijdens een werkbezoek in Madrid zei de vorst dat hij en koningin Letizia bezorgd zijn en aan "de duizenden mensen en gezinnen die deze uren en dagen met angst en onzekerheid beleven" denken.
7 uur geledenTUCSON (ANP) - De FBI heeft "nog geen bewijs" dat de 84-jarige vermiste moeder van de Amerikaanse tv-presentatrice Savannah Guthrie in leven is. Ook is er geen verdere communicatie geweest in verband met de losgeldbrief van de vermeende ontvoering. Tijdens een persconferentie donderdag kondigde de FBI een beloning van 50.000 dollar aan voor informatie over de vermissing van Nancy Guthrie, melden Amerikaanse media.
8 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De voorzitter van het Venezolaanse parlement, Jorge Rodríguez, heeft om vergeving gevraagd voor misdaden die de staat heeft gepleegd. "We vragen vergiffenis en ook wij moeten vergeven", zei de voorzitter die een broer is van waarnemend president Delcy Rodríguez.
8 uur geleden