Beloning voor tips in zaak rond advocaat en schietpartij
HILVERSUM (ANP) - In het onderzoek rond Youssef Ben Hamou (25) heeft de Officier van Justitie een beloning uitgeloofd van 10.000 euro voor de tip die leidt naar zijn verblijfplaats en aanhouding. Ben Hamou wordt verdacht van betrokkenheid bij een schietincident in Almere, op 21 december vorig jaar. Daarbij kwam een 35-jarige Utrechter om het leven. De politie vermoedt dat het een uit de hand gelopen drugsdeal betrof. De 25-jarige Amsterdammer heeft in de gevangenis gezeten na een veroordeling voor wapen- en munitiebezit en een poging tot eenwoningoverval.
Het onderzoeksteam verdenkt Ben Hamou ook van het beramen van een roofmoord op een van drugshandel verdachte inwoner van Almere.
In de zaak rond het beschieten van een Nederlandse advocaat in het Duitse Gronau vorig jaar heeft de hoofdofficier van justitie een beloning van 17.500 euro uitgeloofd voor de tip die deze zaak oplost. De advocaat werd tijdens het uitlaten van zijn hond vanuit een voorbijrijdende auto beschoten. In het televisieprogramma Opsporing Verzocht werden beelden getoond van twee mannen. Het is volgens de politie onduidelijk of zij betrokken zijn bij de zaak en worden daarom vooralsnog niet als verdachten gezien. De recherche wil graag weten wie deze mannen zijn, omdat dat het onderzoek vooruit kan helpen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De minister van Sociale Zaken had de afgelopen jaren te weinig toezicht op de problemen die de uitvoeringsorganisatie UWV had met de WIA. Dat schrijft de Algemene Rekenkamer in een rapport. Volgens de Rekenkamer was het UWV vooral bezig met het wegwerken van achterstanden en was er te weinig aandacht voor hoe de uitkeringen van arbeidsongeschikten werden vastgesteld. Daardoor kregen tienduizenden mensen te veel of te weinig geld.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam wil in de strafzaak tegen Sywert van Lienden en zijn voormalige zakenpartners Camille van Gestel en Bernd Damme meer weten over de werkwijze van de rechercheurs van de Fiscale Inlichtingen- en Opsporingsdienst (FIOD). Die deden onderzoek naar de mondkapjesaffaire.
6 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Het Dordrechts Museum voegt deze week een werk van Marlene Dumas toe aan de collectie. De Geboorte van de Schilderkunst is volgens het museum een sleutelwerk, dat dankzij "een genereuze bruikleengever" in het museum kan worden tentoongesteld. Het doek van de in Zuid-Afrika geboren kunstenares wordt donderdag in ontvangst genomen, in het bijzijn van Dumas.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlandse gebruikers van Spotify luisterden dit jaar vooral naar de muziek van de Haagse rapper Frenna. Hij voert het jaaroverzicht van de streamingdienst aan. Daarna volgen Lil Kleine en Ronnie Flex. Alle gebruikers van de dienst krijgen woensdag hun eigen lijst te zien, de Spotify Wrapped.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Jagers hebben op de Utrechtse Heuvelrug een wolf doodgeschoten. Uit een spoedanalyse van het DNA moet blijken of het gaat om de wolf waarvoor de provincie Utrecht eerder dit jaar een afschotvergunning verleende. Die wolf heeft een aantal keer mensen aangevallen en gebeten.
8 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Het noodlijdende vliegveld van Maastricht heeft wederom een nieuwe algemeen directeur aangesteld. Cor de Man begint op 1 februari als CEO van Maastricht Aachen Airport (MAA). Hij volgt Joost Meijs op, die net een jaar in dienst was toen hij op 1 november zijn functie neerlegde om directeur te worden van Luchtverkeersleiding Nederland (LVNL).
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ook in Drenthe hebben mensen met schade aan hun woning door de gaswinning in Groningen vaker last van stress en minder vertrouwen in de overheid. "De impact van de gaswinningsproblematiek stopt niet bij de provinciegrens van Groningen", stelt onderzoeksinstituut Nivel, dat samen met de Rijksuniversiteit Groningen onderzoek doet.
8 uur geleden