Beloning voor tips in zaak rond advocaat en schietpartij
HILVERSUM (ANP) - In het onderzoek rond Youssef Ben Hamou (25) heeft de Officier van Justitie een beloning uitgeloofd van 10.000 euro voor de tip die leidt naar zijn verblijfplaats en aanhouding. Ben Hamou wordt verdacht van betrokkenheid bij een schietincident in Almere, op 21 december vorig jaar. Daarbij kwam een 35-jarige Utrechter om het leven. De politie vermoedt dat het een uit de hand gelopen drugsdeal betrof. De 25-jarige Amsterdammer heeft in de gevangenis gezeten na een veroordeling voor wapen- en munitiebezit en een poging tot eenwoningoverval.
Het onderzoeksteam verdenkt Ben Hamou ook van het beramen van een roofmoord op een van drugshandel verdachte inwoner van Almere.
In de zaak rond het beschieten van een Nederlandse advocaat in het Duitse Gronau vorig jaar heeft de hoofdofficier van justitie een beloning van 17.500 euro uitgeloofd voor de tip die deze zaak oplost. De advocaat werd tijdens het uitlaten van zijn hond vanuit een voorbijrijdende auto beschoten. In het televisieprogramma Opsporing Verzocht werden beelden getoond van twee mannen. Het is volgens de politie onduidelijk of zij betrokken zijn bij de zaak en worden daarom vooralsnog niet als verdachten gezien. De recherche wil graag weten wie deze mannen zijn, omdat dat het onderzoek vooruit kan helpen.
Meer uit Binnenland
LOOSDRECHT (ANP) - In een deel van Loosdrecht geldt een noodverordening. Zo mogen mensen alleen in de buurt van het gemeentehuis komen wanneer ze "een aantoonbaar redelijk doel" hebben om daar te zijn.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Met 1046 kilometer file op de Nederlandse wegen werd het woensdag de drukste spits van dit jaar, meldde de ANWB. Er werd al gerekend op een extra drukke avondspits doordat veel mensen een paar vrije dagen hebben en op pad gaan in de dagen rond Hemelvaart.
2 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Het is belangrijk dat een deel van de passagiers die op dezelfde vluchten zaten als een Nederlandse vrouw met het hantavirus in quarantaine gaat. Dat zei Gianfranco Spiteri van de Europese gezondheidsdienst ECDC woensdag tijdens een persbijeenkomst.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - Drie verdachten van een fatale vechtpartij in het uitgaansgebied in Hoorn op zaterdag 28 maart blijven langer vastzitten. Dat heeft de raadkamer van de rechtbank Noord-Holland bepaald.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Als iemand vermist raakt, moet de politie makkelijker de telefoon van diegene kunnen opsporen. Dat staat in een wetsvoorstel dat het ministerie van Justitie en Veiligheid heeft gepubliceerd voor reacties. De politie zou in zulke gevallen ook kunnen uitzoeken met wie de vermiste persoon het laatst contact heeft gehad.
2 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De politie heeft dinsdagavond uiteindelijk zeven minderjarigen aangehouden in Apeldoorn. Daar hadden zich opnieuw mensen verzameld bij de rotonde in de wijk De Maten, waar al vaker is gedemonstreerd tegen asielopvangplannen. Zes van de jongeren uit Apeldoorn verstoorden de openbare orde, in die groep werd vuurwerk afgestoken. De zevende uit Overbetuwe, een gemeente tussen Arnhem en Nijmegen, overtrad zijn gebiedsverbod.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet zal aan de slag moeten met de hypotheekrenteaftrek, ondanks de afspraak in het coalitieakkoord om "de fiscale behandeling van de eigen woning" ongemoeid te laten. De problemen rond de dertigjaarstermijn vragen daarom, schrijven ambtenaren van het ministerie van Financiën in een rapport. Niets doen lijkt de goedkoopste oplossing, maar leidt tot oneerlijke uitkomsten. Alle mogelijke oplossingen hebben grote voor- én nadelen.
5 uur geleden