Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beloning voor Britten die minder stroom verbruiken in avonduren

Beloning voor Britten die minder stroom verbruiken in avonduren

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Meer dan een miljoen Britse huishoudens kunnen binnenkort geld terugvragen van hun energierekening als ze minder elektriciteit verbruiken tijdens piekmomenten, bijvoorbeeld in de avond. Het gaat vooralsnog om een proef voor klanten van het energiebedrijf Octopus Energy, die loopt tot eind maart. Octopus wil graag weten of het mogelijk is om huishoudens op deze manier te bewegen hun energiegebruik meer aan te passen aan de drukte op het elektriciteitsnet.

De vraag naar stroom zal komende decennia waarschijnlijk verdubbelen, denken deskundigen van netwerkbedrijf National Grid dat ook bij het initiatief betrokken is. Dat komt doordat steeds meer bedrijfstakken wat betreft energie overstappen van bijvoorbeeld gas op groene stroom. National Grid probeert daarom manieren te vinden om ervoor te zorgen dat huishoudens niet massaal stroom gaan gebruiken op drukke momenten, bijvoorbeeld aan het begin van de avond wanneer iedereen klaar is met werken, de wasautomaat aanzet en de elektrische auto aan de stekker koppelt om op te laden.

De 1,4 miljoen Britse huishoudens die klant zijn van Octopus en een speciale slimme meter hebben, kunnen straks elke dag bepaalde besparingsdoelen krijgen. Als het lukt daaraan te voldoen kunnen ze per bespaard kilowattuur wat geld terugkijken, iets dat vanwege de hoge energieprijzen van de laatste tijd best aantrekkelijk kan zijn.

Het idee om mensen door middel van financiële prikkels aan te zetten om op bepaalde momenten meer en andere momenten wat minder stroom te gebruiken, is niet nieuw. In Nederland kennen we al jaren het zogeheten nachttarief. Dat werkt wel iets anders dan de Britse proef. Dan geldt 's nacht en bijvoorbeeld in het weekend een iets lager energietarief.

Meer uit Financieel

FNV prijst Eerste Kamer en weigert overleg met kabinet-Jetten

DEN HAAG (ANP) - FNV vindt het een goede eerste stap dat de Eerste Kamer een streep zet door het plan van het kabinet-Jetten om de AOW-leeftijd snel te verhogen. "Dit laat zien dat dit minderheidskabinet alleen staat in deze onrechtvaardige plannen", zegt Dick Koerselman, interim-voorzitter van de vakbond.

4 minuten geleden
MarineTraffic: eerste schepen door Straat van Hormuz

LONDEN (ANP) - De eerste schepen zijn woensdag door de Straat van Hormuz gegaan na de wapenstilstand tussen de Verenigde Staten en Iran, waarbij Teheran heeft gezegd de belangrijke vaarroute te heropenen. Volgens de maritieme trackingwebsite MarineTraffic ging het om twee schepen sinds de aankondiging van het tijdelijke staakt-het-vuren.

5 minuten geleden
Containerrederij Maersk blijft voorzichtig ondanks wapenstilstand

KOPENHAGEN (ANP/RTR) - De grote Deense containerrederij Maersk blijft voorzichtig rond de situatie in het Midden-Oosten, ondanks de tijdelijke wapenstilstand die is afgesproken tussen de Verenigde Staten en Iran. Volgens Maersk is er nog onvoldoende zekerheid over de veiligheid om de operaties in de regio weer te normaliseren.

1 uur geleden
Nederlandse reders 'opgelucht' en hopen op snelle opening Hormuz

ROTTERDAM (ANP) - Nederlandse reders zijn "opgelucht" over het akkoord voor een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran. Dat laat de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) weten. Volgens de organisatie lijkt de eerder gevreesde verdere escalatie in de Golfregio hiermee te zijn voorkomen.

1 uur geleden
Energiebedrijven: impact oorlog blijft nog lange tijd voelbaar

DEN HAAG (ANP) - Energiebedrijven noemen het "goed nieuws" als de Straat van Hormuz daadwerkelijk weer opengaat en kan voorkomen dat gasprijzen verder oplopen. Dat neemt niet weg dat de impact van de oorlog "nog lange tijd" voelbaar blijft, stelt branchevereniging Energie-Nederland woensdag na het akkoord over een wapenstilstand tussen Iran en de Verenigde Staten.

1 uur geleden
Olieprijzen kelderen, maar daling aan pomp gaat in kleine stapjes

EINDHOVEN (ANP) - Hoewel de olieprijzen woensdag hard daalden door een voorlopig staakt-het-vuren in het Midden-Oosten, zullen de prijzen aan de pomp de komende dagen naar verwachting maar mondjesmaat zakken. "Wij hopen dat morgen de eerste daling van de brandstofprijzen inzet. Maar meestal gaat dat niet in één keer, maar in kleine stapjes", zegt Derk Foolen, brandstofexpert bij consumentencollectief UnitedConsumers.

1 uur geleden
Irak heropent luchtruim na staakt-het-vuren VS en Iran

BAGDAD (ANP/AFP) - Irak gaat zijn luchtruim heropenen voor verkeersvliegtuigen nu de Verenigde Staten en Iran een tijdelijke wapenstilstand van twee weken hebben afgesproken. Eerder was het Iraakse luchtruim afgesloten voor passagiersverkeer door de oorlog in het Midden-Oosten.

2 uur geleden