Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beloning uitgeloofd voor tips over beschieting advocaat

Beloning uitgeloofd voor tips over beschieting advocaat

ENSCHEDE (ANP) - Justitie looft een beloning uit voor de gouden tip in de zaak waarbij advocaat Philippe Schol in november in Duitsland werd neergeschoten. De hoogte van de beloning wordt dinsdagavond bekendgemaakt tijdens de uitzending van Opsporing Verzocht.

Schol, die in Gronau woont en in Enschede zijn kantoor heeft, werd op 6 november neergeschoten terwijl hij zijn hond uitliet. Hij raakte gewond en lag enkele dagen in een ziekenhuis. Het rechercheteam onderzoekt of zijn werkzaamheden iets met de beschieting te maken hebben. Hij was als curator betrokken bij het faillissement van een sportschool in Losser.

De politie vroeg in Opsporing Verzocht eerder om tips over de zilvergrijze vluchtauto van de daders. Het rechercheonderzoek ging daarna verder. Nu wil de politie meer weten over de rol van twee mannen die in het onderzoek naar voren kwamen. "We weten niet of zij betrokken zijn bij deze zaak, maar we kunnen het ook niet uitsluiten. Het zou het onderzoek verder helpen als we weten wie deze mannen zijn. We hopen dat kijkers ons kunnen helpen bij het achterhalen van de identiteit van de twee mannen", zegt de teamleider van het onderzoek.

Meer uit Binnenland

Fakkels en vuurwerk bij sfeeractie ArenA ondanks verbod

AMSTERDAM (ANP) - Bij de zogenoemde entrada in de buurt van station Bijlmer ArenA voor aanvang van de wedstrijd tussen Ajax en Olympiakos in de Champions League worden veel rode fakkels en vuurwerk afgestoken. Een verslaggever ziet dat veel fans toekijken bij de sfeeractie van de harde supporterskern, die rond 18.00 uur begon. Rond de Johan Cruijff ArenA geldt een veiligheidsrisicogebied, wat onder meer inhoudt dat bezit en afsteken van vuurwerk niet zijn toegestaan.

40 minuten geleden
17-jarige jongen aangehouden om beschieting en explosie Alkmaar

ALKMAAR (ANP) - De politie heeft op woensdagmorgen een 17-jarige jongen uit Alkmaar aangehouden. Hij wordt verdacht van mogelijke betrokkenheid bij een explosie en beschieting van een woning aan de Bannewaard in zijn thuisstad. Dat heeft de politie bekendgemaakt.

1 uur geleden
Inwoners Bonaire prijzen rechter om erkenning discriminatie

DEN HAAG (ANP) - Inwoners van Bonaire die betrokken waren bij de klimaatzaak tegen de Nederlandse overheid, zijn verheugd over de erkenning die zij van de rechtbank in Den Haag hebben gekregen. "Wij voelen ons tweederangsburgers en moeten altijd vechten om dingen voor elkaar te krijgen. Dat de rechter zei dat wij worden gediscrimineerd, dat vond ik te gek. Dat dwingt respect af", reageert kunstenares Jackie Bernabela, die in traditionele klederdracht het vonnis heeft bijgewoond.

1 uur geleden
Ook code geel in Flevoland, Gelderland en Overijssel om sneeuwval

DE BILT (ANP) - Naast het noorden moeten donderdag ook de provincies Flevoland, Gelderland en Overijssel rekening houden met gladheid door sneeuwval. Daar geldt vanaf de nacht tot begin van de middag code geel. Het KNMI verwacht op veel plaatsen 1 tot 2 centimeter sneeuw.

1 uur geleden
Staat noemt klimaatvonnis Bonaire "stevige uitspraak"

DEN HAAG (ANP) - Dat de rechter vandaag heeft geoordeeld dat de Staat onrechtmatig heeft gehandeld tegen de bewoners van Bonaire, is een "stevige uitspraak", vindt het kabinet. "De Staat neemt deze zeer serieus", laat een woordvoerder van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat weten. De Nederlandse overheid moet meer doen om de inwoners van het Caribische eiland te beschermen tegen klimaatverandering, oordeelde de rechter.

2 uur geleden
Nederland is te afhankelijk van techreuzen, waarschuwt AP

DEN HAAG (ANP) - Nederland is te afhankelijk van een paar grote buitenlandse ICT-leveranciers. Dit geldt niet alleen voor de overheid, maar bijvoorbeeld ook voor de zorg en het betalingsverkeer. Als een ander land die afhankelijkheid ooit gebruikt om Nederland onder druk te zetten, "kan Nederland volledig tot stilstand komen", waarschuwt de Autoriteit Persoonsgegevens (AP).

3 uur geleden
OM eist opnieuw werkstraf tegen FVD-Kamerlid Gideon van Meijeren

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag in hoger beroep opnieuw een werkstraf van tweehonderd uur geƫist tegen Tweede Kamerlid Gideon van Meijeren van Forum voor Democratie voor opruiing. De strafeis bij het gerechtshof is gelijk aan de straf die de rechtbank de parlementariƫr in juni 2024 oplegde, waartegen Van Meijeren hoger beroep instelde.

3 uur geleden