Beloning afzwaaiend topman Shell met helft gestegen tot 11 miljoen
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Ben van Beurden heeft over het laatste jaar als topman bij Shell een totale beloning ontvangen van 9,7 miljoen pond, omgerekend bijna 11 miljoen euro. Dat meldde het olie- en gasconcern in het jaarverslag. Van Beurden, die begin dit jaar het roer heeft overgedragen aan Wael Sawan, kreeg daarmee ruim de helft meer dan in 2021.
Van Beurden stapte per 1 januari op als hoogste leidinggevende bij Shell, dat onder zijn leiding de grootste overname in de bedrijfsgeschiedenis deed en uiteindelijk afscheid nam van zijn Nederlands-Britse structuur. Ook boekte Shell afgelopen jaar een recordwinst van omgerekend ruim 38 miljard euro. Dat was meer dan een verdubbeling in vergelijking met de nettowinst van een jaar eerder. Het Britse bedrijf profiteerde vorig jaar van de hoge prijzen van olie en gas door de oorlog in Oekraïne.
Een deel van de beloning van de voormalige topman was in de vorm van aandelen, die zijn onderworpen aan een periode van drie jaar waarin deze niet mogen worden verkocht. De nieuwe topman Wael Sawan krijgt een basissalaris van 1,4 miljoen pond (zo'n 1,6 miljoen euro). Ook ontvangt hij een bonus van 125 procent van het basissalaris afhankelijk van het behalen van bepaalde doelstellingen.
De aandeelhouders van Shell werden over het afgelopen jaar ook rijkelijk beloond. Het concern gaf in totaal 26 miljard dollar (bijna 25 miljard euro) terug aan de aandeelhouders in de vorm van dividend en de terugkoop van eigen aandelen.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Ingrid Thijssen vertrekt per 1 maart na zo'n zes jaar als voorzitter van werkgeversvereniging VNO-NCW. Thijssen gaat dan aan de slag als bestuursvoorzitter van de TU Delft.
50 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Stichting Equal Justice Equal Pay stelt een ultimatum aan Nederlandse rederijen over de ongelijke beloning van zeevaarders uit Indonesië en de Filipijnen op Nederlandse schepen. De stichting wil dat rederijen gehoor geven aan een uitspraak van het College voor de Rechten van de Mens uit augustus. Daarin oordeelde het college dat Filipijnse en Indonesische zeevaarders worden gediscrimineerd als het gaat om hun beloning. Zij ontvangen aanzienlijk minder loon dan hun Europese collega's aan boord.
2 uur geledenLA PAZ (ANP/DPA) - De Duitse minister van Buitenlandse Zaken Johann Wadephul is op bezoek in Bolivia, om daar onder meer te praten over de winning van lithium. Dat is een belangrijke grondstof voor batterijen van elektrische auto's. Hij praat onder anderen met de nieuwe president Rodrigo Paz, die vorige maand de presidentsverkiezingen van het Zuid-Amerikaanse land won.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het verzoek om meer macht door de tijdelijke toezichthouders van FNV is bij een groep vakbondsleden in het verkeerde keelgat geschoten. Ze zijn een petitie begonnen, waarin ze toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts oproepen om niet hervormingen door te drukken, maar het gesprek aan te gaan met het Ledenparlement.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is maandag hoger geopend, net als de beurzen elders in Europa. Beleggers hopen op een einde van de shutdown van de Amerikaanse federale overheid die nu al veertig dagen duurt. Het is daarmee de langste shutdown in de Verenigde Staten ooit.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De productie van de Nederlandse industrie is in september beduidend aangetrokken. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) was sprake van de sterkste toename sinds maart 2023.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bijna een op de zes werknemers had vorig jaar een stressvolle baan met hoge taakeisen en weinig vrijheid om het werk te doen zoals ze dat graag zelf willen. Dat melden onderzoeksinstituut TNO en het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) in de Nationale Enquête Arbeidsomstandigheden.
6 uur geleden