Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bellingham klaagt over aanhoudend racisme in voetbal

Bellingham klaagt over aanhoudend racisme in voetbal

BERLIJN (ANP/DPA) - Voetballer Jude Bellingham van Borussia Dortmund heeft in een interview met CNN geklaagd over aanhoudend racisme. "Na de meeste wedstrijden krijg ik racistische berichten op Instagram. De hoeveelheid berichten hangt af van wat ik in de wedstrijd heb gedaan", zegt hij.

"Er is geen enkele baan ter wereld waarin je het verdient om bekritiseerd te worden met racisme. Maar racisme voelt als iets dat nooit zal verdwijnen. Helaas is dat de wereld waarin we leven. En daarom moeten we er meer tegen optreden. Vooral de mensen aan de macht."

De 18-jarige Engelse international maakte vorig jaar al enkele racistische reacties openbaar en al gauw ontving hij steun van zijn club en teamgenoten. "Ik kreeg geweldige reacties van mensen die zeiden dat ze aan mijn kant stonden. Maar van de Duitse of Engelse voetbalbond hoorde ik niets."

Incident

Hij trekt daarom een vergelijking met een incident van afgelopen december, toen hij van de Duitse bond een boete van 40.000 euro kreeg opgelegd omdat hij kritiek had geuit op scheidsrechter Felix Zwayer. "Toen waren ze er wel snel bij. Het werd al gauw een heel drama in de media. Ik heb daarvan geleerd, weet inmiddels wat ik wel en niet kan zeggen en weet dat ik mijn emoties soms beter moet beheersen."

"Maar, weet je, misschien staan we alleen wat betreft racisme. Misschien kan het ze niets schelen en is het aan mij en ons om onafhankelijk onze boodschap te verspreiden", zei Bellingham.

Meer uit Voetbal

Dieperink niet als VAR naar WK na incident in hotel in Londen

ZEIST (ANP) - Scheidsrechter Rob Dieperink gaat niet naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 38-jarige arbiter, die als VAR zou meegaan met het team van scheidsrechter Danny Makkelie, bevestigt zelf aan De Telegraaf dat wereldvoetbalbond FIFA heeft besloten hem niet meer aan te stellen na een incident vorige maand in een hotel in Londen, waarbij hij werd gearresteerd.

53 minuten geleden
Real Madrid verslaat Real Oviedo en eindigt als tweede in La Liga

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft de thuiswedstrijd tegen Real Oviedo gewonnen. Gonzalo García en Jude Bellingham maakten de doelpunten voor de thuisploeg (2-0).

15 uur geleden
Frankrijk zonder middenvelder Camavinga naar WK

PARIJS (ANP) - Frankrijk gaat zonder Eduardo Camavinga naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De middenvelder van Real Madrid maakt geen deel uit van de selectie van bondscoach Didier Deschamps.

17 uur geleden
Ancelotti blijft tot medio 2030 bondscoach van Brazilië

RIO DE JANEIRO (ANP) - Carlo Ancelotti blijft tot en met het WK van 2030 bondscoach van de nationale voetbalploeg van Brazilië. De voetbalbond van de vijfvoudig wereldkampioen heeft het contract van de 66-jarige Italiaan nog voor de mondiale eindronde van volgende maand in de Verenigde Staten, Canada en Mexico verlengd.

19 uur geleden
Doelman Scherpen wint Belgische beker met Union

BRUSSEL (ANP) - Doelman Kjell Scherpen heeft met Union Sint-Gillis de Belgische beker gewonnen. Hij versloeg met zijn ploeg Anderlecht in de finale (3-1). Mohammed Fuseini en Kevin Rodriguez scoorden in de verlenging in het Koning Boudewijnstadion in Brussel.

20 uur geleden
Herstelde Mbappé keert terug bij Real Madrid

MADRID (ANP) - Kylian Mbappé kan donderdag voor Real Madrid tegen Real Oviedo uitkomen. De spits is hersteld van een spierblessure, die hem zondag de topper tegen FC Barcelona kostte.

22 uur geleden
International Timber mist ook thuisduel Arsenal met Burnley

LONDEN (ANP) - Jurriën Timber kan maandag nog niet meespelen in de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Burnley. Dat vertelde trainer Mikel Arteta, die wel vooruitgang ziet bij de sinds halverwege maart aan zijn enkel geblesseerde Oranje-international.

1 dag geleden