Bellingham klaagt over aanhoudend racisme in voetbal
BERLIJN (ANP/DPA) - Voetballer Jude Bellingham van Borussia Dortmund heeft in een interview met CNN geklaagd over aanhoudend racisme. "Na de meeste wedstrijden krijg ik racistische berichten op Instagram. De hoeveelheid berichten hangt af van wat ik in de wedstrijd heb gedaan", zegt hij.
"Er is geen enkele baan ter wereld waarin je het verdient om bekritiseerd te worden met racisme. Maar racisme voelt als iets dat nooit zal verdwijnen. Helaas is dat de wereld waarin we leven. En daarom moeten we er meer tegen optreden. Vooral de mensen aan de macht."
De 18-jarige Engelse international maakte vorig jaar al enkele racistische reacties openbaar en al gauw ontving hij steun van zijn club en teamgenoten. "Ik kreeg geweldige reacties van mensen die zeiden dat ze aan mijn kant stonden. Maar van de Duitse of Engelse voetbalbond hoorde ik niets."
Incident
Hij trekt daarom een vergelijking met een incident van afgelopen december, toen hij van de Duitse bond een boete van 40.000 euro kreeg opgelegd omdat hij kritiek had geuit op scheidsrechter Felix Zwayer. "Toen waren ze er wel snel bij. Het werd al gauw een heel drama in de media. Ik heb daarvan geleerd, weet inmiddels wat ik wel en niet kan zeggen en weet dat ik mijn emoties soms beter moet beheersen."
"Maar, weet je, misschien staan we alleen wat betreft racisme. Misschien kan het ze niets schelen en is het aan mij en ons om onafhankelijk onze boodschap te verspreiden", zei Bellingham.
Meer uit Voetbal
LISSABON (ANP/RTR) - Spelers van Real Madrid zijn boos op Benfica-speler Gianluca Prestianni na zijn vermeende racistische uitlatingen tegen Real Madrid-aanvaller Vinicius Júnior dinsdagavond. Onder anderen vedette Kylian Mbappé zegt de opmerkingen te hebben gehoord. "We kunnen niet accepteren dat een speler in het belangrijkste Europese toernooi zich zo gedraagt. Deze man verdient het niet meer om in de Champions League te spelen", zei Mbappé na de 1-0-zege in Lissabon.
2 uur geledenLISSABON (ANP) - Real Madrid heeft het uitduel met Benfica in de tussenronde van de Champions League gewonnen (0-1). Vinicius Júnior gaf de koploper van La Liga een goede uitgangspositie voor de achtste finales. De return is volgende week woensdag in de hoofdstad van Spanje.
15 uur geledenWENEN (ANP) - Red Bull Salzburg heeft afscheid genomen van trainer Thomas Letsch. De leiding van de club uit Oostenrijk is ontevreden over de laatste resultaten. Onder leiding van de voormalige coach van Vitesse haalde de club slechts 1 punt uit de laatste twee competitieduels. "Na een zorgvuldige analyse ben ik tot de conclusie gekomen dat Red Bull Salzburg een nieuwe impuls nodig heeft", aldus sportief directeur Marcus Mann in een verklaring.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - NEC heeft voor de tweede keer op rij punten in de Eredivisie verloren. De club uit Nijmegen bleef steken op een gelijkspel in de zondag gestaakte wedstrijd tegen Sparta Rotterdam (1-1), na een nederlaag afgelopen woensdag tegen FC Utrecht (1-3).
16 uur geledenISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft Galatasaray aan een thuiszege op Juventus in de tussenronde van de Champions League geholpen. Hij maakte twee doelpunten en was betrokken bij de openingstreffer van de kampioen van Turkije (5-2). Teun Koopmeiners scoorde tweemaal voor Juventus.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery mist het uitduel van NEC met Sparta Rotterdam. De aanvoerder staat volgens de club uit Nijmegen op het punt weer vader te worden. Dirk Proper vervangt hem.
18 uur geledenZEIST (ANP) - Daniëlle van de Donk en Daphne van Domselaar zijn terug in de selectie van Oranje. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink bekendgemaakt. De selectie van 23 speelsters speelt komende maand WK-kwalificatiewedstrijden tegen Polen en Ierland.
19 uur geleden