Bellingham helpt Engeland aan moeizame zege op Servië
GELSENKIRCHEN (ANP) - Engeland heeft zijn eerste groepswedstrijd op het EK in Duitsland met de nodige moeite gewonnen. De ploeg van bondscoach Gareth Southgate versloeg in Gelsenkirchen Servië met 1-0. De enige treffer viel al vroeg in de wedstrijd en kwam op naam van Jude Bellingham.
Engeland, dat op het vorige EK de finale verloor van Italië, was in de eerste helft de betere ploeg, die vaak in de aanval was en gevaarlijk voor het Servische doel kwam. Na dertien minuten was het raak. Bij een aanval over rechts gaf Bukayo Saka een voorzet waaruit de pas 20-jarige Bellingham met een kopbal scoorde. Later kreeg Kyle Walker nog een grote kans.
Servië beet in de tweede helft feller van zich af en maakte het de Engelse verdediging een stuk lastiger. Bondscoach Dragan Stojkovic haalde recordinternational Dusan Tadic van de bank en de 35-jarige oud-Ajacied bracht elan bij de Oost-Europeanen, ook al leverde dat aanvankelijk geen echte kansen op.
Los van een ongevaarlijk afstandsschot van Trent Alexander-Arnold leek de spirit er wat uit bij Engeland. Spits Harry Kane, afgelopen seizoen topscorer van de Bundesliga met 36 doelpunten, werd nauwelijks betrokken in het spel. Hij toonde zich in de 77e minuut voor het eerst met een kopbal, die via de handen van de Servische keeper Predrag Rajkovic tegen de lat ketste. Tegen het einde van de wedstrijd haalde de Servische aanvaller Dusan Vlahovic uit van buiten de 16-meter, maar keeper Jordan Pickford kon de bal net over tikken.
Meer uit Voetbal
SAN SEBASTIÁN (ANP) - Real Sociedad heeft zich ten koste van Athletic Club geplaatst voor de finale van de Copa del Rey. De nummer 8 van Spanje won in het eigen stadion de returnwedstrijd met 1-0 van de club uit Bilbao. De ploeg uit San Sebastián had vorige maand het uitduel eveneens met 1-0 gewonnen. Mikel Oyarzabal maakte woensdag vlak voor tijd het enige doelpunt uit een strafschop.
9 uur geledenALKMAAR (ANP) - Telstar-trainer Anthony Correia noemde de verloren halve finale van de KNVB-beker tegen AZ "zuur". De ploeg uit Velsen-Zuid ging dankzij onder meer twee eigen doelpunten met 2-1 onderuit in Alkmaar.
11 uur geledenALKMAAR (ANP) - Trainer Leeroy Echteld van AZ is blij dat zijn club voor het tweede jaar op rij de finale van de KNVB-beker heeft bereikt. Vorig jaar verloren de Alkmaarders na strafschoppen van Go Ahead Eagles. "Dit is weer een kans om iets te winnen. Mooi voor de club, de boys en de toeschouwers", zei de coach na de 2-1-zege op Telstar in de halve finale.
11 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Koploper Arsenal heeft de voorsprong op Manchester City vergroot. De ploeg van Jurriën Timber won de uitwedstrijd bij Brighton & Hove Albion met 1-0. Nummer 2 Manchester City verspeelde thuis punten tegen Nottingham Forest: 2-2.
11 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft voor het tweede jaar op rij de finale van de KNVB-beker bereikt. De formatie van trainer Leeroy Echteld was in de halve finale voor eigen publiek met 2-1 te sterk voor Telstar, de nummer 17 van de Eredivisie.
12 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - De Duitse oud-doelman Georg Koch is op 54-jarige leeftijd overleden aan alvleesklierkanker. Dat meldde zijn eerste profclub Fortuna Düsseldorf op de eigen website. Koch stond in 1997 korte tijd onder contract bij PSV.
14 uur geledenALKMAAR (ANP) - Kees Smit en Sven Mijnans staan woensdagavond bij AZ in de basis voor de halve finale van de KNVB-beker tegen Telstar. Beide middenvelders maakten recent hun rentree na blessures. Zondag speelden ze allebei een helft tijdens de verloren wedstrijd bij FC Utrecht (2-0).
15 uur geleden