Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bellingham helpt Engeland aan moeizame zege op Servië

Bellingham helpt Engeland aan moeizame zege op Servië

GELSENKIRCHEN (ANP) - Engeland heeft zijn eerste groepswedstrijd op het EK in Duitsland met de nodige moeite gewonnen. De ploeg van bondscoach Gareth Southgate versloeg in Gelsenkirchen Servië met 1-0. De enige treffer viel al vroeg in de wedstrijd en kwam op naam van Jude Bellingham.

Engeland, dat op het vorige EK de finale verloor van Italië, was in de eerste helft de betere ploeg, die vaak in de aanval was en gevaarlijk voor het Servische doel kwam. Na dertien minuten was het raak. Bij een aanval over rechts gaf Bukayo Saka een voorzet waaruit de pas 20-jarige Bellingham met een kopbal scoorde. Later kreeg Kyle Walker nog een grote kans.

Servië beet in de tweede helft feller van zich af en maakte het de Engelse verdediging een stuk lastiger. Bondscoach Dragan Stojkovic haalde recordinternational Dusan Tadic van de bank en de 35-jarige oud-Ajacied bracht elan bij de Oost-Europeanen, ook al leverde dat aanvankelijk geen echte kansen op.

Los van een ongevaarlijk afstandsschot van Trent Alexander-Arnold leek de spirit er wat uit bij Engeland. Spits Harry Kane, afgelopen seizoen topscorer van de Bundesliga met 36 doelpunten, werd nauwelijks betrokken in het spel. Hij toonde zich in de 77e minuut voor het eerst met een kopbal, die via de handen van de Servische keeper Predrag Rajkovic tegen de lat ketste. Tegen het einde van de wedstrijd haalde de Servische aanvaller Dusan Vlahovic uit van buiten de 16-meter, maar keeper Jordan Pickford kon de bal net over tikken.

Meer uit Voetbal

Aston Villa maakt geen fout bij Newcastle United

NEWCASTLE (ANP) - Aston Villa heeft bij Newcastle United geen fout gemaakt in de strijd om de bovenste plaatsen. De nummer 3 van de ranglijst won met 2-0 op St. James' Park.

33 minuten geleden
Debutant Bijlow draait met Genoa achterstand om in zege

GENUA (ANP) - Doelman Justin Bijlow heeft zijn debuut bij Genoa opgeluisterd met een zege. De ploeg van trainer Daniele De Rossi draaide een achterstand van 0-2 om in een 3-2-overwinning tegen tien man van Bologna.

44 minuten geleden
FC Groningen verliest van Fortuna, Resink valt geblesseerd uit

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft een vervelende zondagmiddag achter de rug. Het elftal van coach Dick Lukkien verloor in de Euroborg met 2-1 van Fortuna Sittard en zag aanvoerder Stije Resink met een blessure uitvallen. FC Groningen is de nummer 6 van de Eredivisie, Fortuna steeg naar de negende plaats. Later op zondag kan daar nog verandering in komen.

1 uur geleden
Nieuwkomer Deijl start direct in de basis bij Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Mats Deijl start zondag direct in het basiselftal van Feyenoord. De van Go Ahead Eagles overgekomen rechtervleugelverdediger krijgt in de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo de voorkeur boven Jordan Lotomba, die donderdag in het Europa League-duel met Sturm Graz nog vanaf het begin meedeed.

2 uur geleden
AZ boekt bij Telstar eerste zege onder coach Echteld

VELSEN (ANP) - Leeroy Echteld heeft zijn eerste zege als coach van AZ binnen. De opvolger van de ontslagen Maarten Martens leidde zijn ploeg naar een uitzege op Telstar (0-1). Invaller Isak Jensen maakte in de 78e minuut de bevrijdende treffer.

3 uur geleden
Go Ahead Eagles bevestigt vertrek spits Smit naar Stoke City

DEVENTER (ANP) - Milan Smit vertrekt bij Go Ahead Eagles. De 22-jarige spits maakt het seizoen op huurbasis af bij Stoke City. De Engelse club, uitkomend op het tweede niveau, neemt hem daarna definitief over.

7 uur geleden
Timber wint bij debuut voor Olympique Marseille van RC Lens

MARSEILLE (ANP) - Quinten Timber heeft zijn debuut bij Olympique Marseille gemaakt met een overwinning op RC Lens. In Marseille won de thuisploeg met 3-1. Timber, die vrijdag Feyenoord officieel verruilde voor de Franse topclub, begon in de basis en werd in de tweede helft gewisseld.

18 uur geleden