Bellingham helpt Engeland aan moeizame zege op Servië
GELSENKIRCHEN (ANP) - Engeland heeft zijn eerste groepswedstrijd op het EK in Duitsland met de nodige moeite gewonnen. De ploeg van bondscoach Gareth Southgate versloeg in Gelsenkirchen Servië met 1-0. De enige treffer viel al vroeg in de wedstrijd en kwam op naam van Jude Bellingham.
Engeland, dat op het vorige EK de finale verloor van Italië, was in de eerste helft de betere ploeg, die vaak in de aanval was en gevaarlijk voor het Servische doel kwam. Na dertien minuten was het raak. Bij een aanval over rechts gaf Bukayo Saka een voorzet waaruit de pas 20-jarige Bellingham met een kopbal scoorde. Later kreeg Kyle Walker nog een grote kans.
Servië beet in de tweede helft feller van zich af en maakte het de Engelse verdediging een stuk lastiger. Bondscoach Dragan Stojkovic haalde recordinternational Dusan Tadic van de bank en de 35-jarige oud-Ajacied bracht elan bij de Oost-Europeanen, ook al leverde dat aanvankelijk geen echte kansen op.
Los van een ongevaarlijk afstandsschot van Trent Alexander-Arnold leek de spirit er wat uit bij Engeland. Spits Harry Kane, afgelopen seizoen topscorer van de Bundesliga met 36 doelpunten, werd nauwelijks betrokken in het spel. Hij toonde zich in de 77e minuut voor het eerst met een kopbal, die via de handen van de Servische keeper Predrag Rajkovic tegen de lat ketste. Tegen het einde van de wedstrijd haalde de Servische aanvaller Dusan Vlahovic uit van buiten de 16-meter, maar keeper Jordan Pickford kon de bal net over tikken.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Pascal Bosschaart is toegelaten tot de cursus Voetbalcoach 5 voor het seizoen 2026-2027. Het is de hoogste trainerscursus van de voetbalbond KNVB. De oud-voetballer van onder meer FC Utrecht, Feyenoord en ADO Den Haag, werd eerder gepasseerd voor de opleiding die, mits afgerond, de UEFA-PRO-licentie oplevert. Daarmee kan een coach als hoofdtrainer bij een club uit het betaalde voetbal aan de slag.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De veertien voetbalclubs uit de Bundesliga voor vrouwen gaan hun eigen competitie organiseren zonder betrokkenheid van de Duitse voetbalbond DFB. De Frauen Bundesliga FBL e.V. wordt op 10 december officieel opgericht in het stadion van Eintracht Frankfurt.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax en de Johan Cruijff ArenA werken momenteel aan een plan van aanpak, waarbij wordt gekeken naar extra maatregelen tijdens voetbalwedstrijden. Dit gebeurt naar aanleiding van het vuurwerkincident afgelopen zondag. Dat zei de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema in een vergadering met de gemeenteraad over de gestaakte voetbalwedstrijd Ajax - FC Groningen. "En we wachten ook nog op eventuele aanvullende maatregelen van de KNVB."
3 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt is bij Manchester United verkozen tot beste speler van de maand november. Dat meldt de Engelse voetbalclub op X.
3 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-verdediger Trent Alexander-Arnold heeft opnieuw een blessure opgelopen. De 27-jarige rechtsback heeft aan het uitduel met Athletic Bilbao (0-3) van woensdagavond een kwetsuur aan zijn linkerdijbeen overgehouden, meldt de 'Koninklijke'. Volgens Spaanse media moet de Engelsman zeker twee maanden toekijken.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Sporttribunaal CAS verplicht de UEFA alsnog een formeel disciplinair onderzoek te starten naar de inzet van Olympique Lyon-speler Rachid Ghezzal in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht van eind september in de Europa League. Dat meldt FC Utrecht.
5 uur geledenPORTO (ANP) - Spits Luuk de Jong heeft enkele weken na zijn rentree bij FC Porto een kruisbandblessure opgelopen. Daardoor is het seizoen van de 35-jarige aanvaller waarschijnlijk al ten einde.
6 uur geleden