Bellingham helpt Engeland aan moeizame zege op Servië
GELSENKIRCHEN (ANP) - Engeland heeft zijn eerste groepswedstrijd op het EK in Duitsland met de nodige moeite gewonnen. De ploeg van bondscoach Gareth Southgate versloeg in Gelsenkirchen Servië met 1-0. De enige treffer viel al vroeg in de wedstrijd en kwam op naam van Jude Bellingham.
Engeland, dat op het vorige EK de finale verloor van Italië, was in de eerste helft de betere ploeg, die vaak in de aanval was en gevaarlijk voor het Servische doel kwam. Na dertien minuten was het raak. Bij een aanval over rechts gaf Bukayo Saka een voorzet waaruit de pas 20-jarige Bellingham met een kopbal scoorde. Later kreeg Kyle Walker nog een grote kans.
Servië beet in de tweede helft feller van zich af en maakte het de Engelse verdediging een stuk lastiger. Bondscoach Dragan Stojkovic haalde recordinternational Dusan Tadic van de bank en de 35-jarige oud-Ajacied bracht elan bij de Oost-Europeanen, ook al leverde dat aanvankelijk geen echte kansen op.
Los van een ongevaarlijk afstandsschot van Trent Alexander-Arnold leek de spirit er wat uit bij Engeland. Spits Harry Kane, afgelopen seizoen topscorer van de Bundesliga met 36 doelpunten, werd nauwelijks betrokken in het spel. Hij toonde zich in de 77e minuut voor het eerst met een kopbal, die via de handen van de Servische keeper Predrag Rajkovic tegen de lat ketste. Tegen het einde van de wedstrijd haalde de Servische aanvaller Dusan Vlahovic uit van buiten de 16-meter, maar keeper Jordan Pickford kon de bal net over tikken.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - De Argentijnse voetbalvedette Lionel Messi is de nieuwe eigenaar van de UE Cornellà, een club uit Catalonië die uitkomt op het vijfde Spaanse niveau. De club uit een buitenstad van Barcelona verspreidde het nieuws op zijn website.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld houdt donderdag in de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League nagenoeg alle belangrijke spelers buiten zijn elftal. Verdediger Wouter Goes, middenvelders Sven Mijnans en Kees Smit en spits Troy Parrott zitten op de reservebank of blijven, in het geval van Goes, zelfs helemaal buiten de selectie.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een 1-0-nederlaag geleden in een oefenwedstrijd tegen FC Twente. Op sportcomplex De Toekomst bleven de doelpunten lang uit. Na ruim 80 minuten maakte Bjorn Titulaer namens de bezoekers het enige doelpunt van de wedstrijd.
2 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC is van ver gekomen. Dat zei middenvelder Dirk Proper (24) donderdag in het Goffertstadion tegen het ANP in aanloop naar de bekerfinale van zondag tegen AZ. "Ik moet zeggen dat het wel echt heel hard is gegaan", zei Proper, die zes seizoenen geleden zijn debuut maakte voor NEC in de eerste divisie.
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot moet het de rest van het seizoen stellen zonder Hugo Ekitike. De 23-jarige spits heeft dinsdag zijn achillespees gescheurd tijdens het Champions League-duel met Paris Saint-Germain, zo bevestigt zijn club donderdag. De Franse international mist hierdoor het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het kort geding van NAC Breda tegen de KNVB over de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles vindt plaats op 28 april. Om 09.00 uur is de zitting in de rechtbank Midden-Nederland in Utrecht, meldt de rechtbank.
7 uur geledenMÜNCHEN (ANP/AFP) - Real Madrid-trainer Álvaro Arbeloa vindt dat de scheidsrechter met de beslissing om Eduardo Camavinga van het veld te sturen de wedstrijd tegen Bayern München verpest heeft. Real Madrid verloor met tien man uiteindelijk met 4-3 en werd uitgeschakeld in de kwartfinales van de Champions League.
10 uur geleden