Bellingham genoot van 'geweldig gevoel' na late gelijkmaker
GELSENKIRCHEN (ANP) - Jude Bellingham genoot van het moment dat hij zijn ploeg met een treffer kon behoeden voor een vroege aftocht op het EK in Duitsland. De aanvaller van Engeland schoot zijn ploeg met een omhaal in de laatste minuut van de blessuretijd tegen Slowakije op gelijke hoogte en dwong zo een verlenging af, waarin Harry Kane voor de winnende treffer zorgde (2-1).
"Je bent dertig seconden van uitschakeling en voelt dat je het land hebt laten zitten", zei hij. "En dan een trap tegen de bal en alles is fantastisch. Het is eerst een gevoel dat je niet wil hebben en dan, als dat gebeurt, is het een geweldig gevoel."
Volgens Bellingham speelden de Engelsen ondanks de vroege tegentreffer best goed. Maar Engeland had het vooral heel lastig tegen de Slowaken. "We hadden efficiënter kunnen zijn, maar het belangrijkste is dat we karakter hebben getoond. Als je in de knock-outfase zo'n moment kunt creëren, kunnen mensen denken: ja dat is de sfeer die we in het team hebben. Als die sfeer er niet is, heb je dat soort momenten niet."
Voor de aanvaller van Real Madrid was het ook een van de mooiste doelpunten die hij heeft gemaakt. "Er zijn een paar heel fijne doelpunten die veel voor me persoonlijk betekenen. Deze was zo belangrijk, dus deze staat heel hoog."
Meer uit Voetbal
DEN HAAG (ANP) - Voetbalwedstrijden worden meteen definitief gestaakt als er vuurwerk naar het veld of andere tribunes wordt gegooid of geschoten. Het competitiebestuur heeft dat in het protocol opgenomen, meldt het ministerie van Justitie en Veiligheid na een overleg met onder meer de KNVB en de politie.
18 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft 47 fans een stadionverbod opgelegd. Het gaat om supporters die zich op 23 augustus misdroegen bij de uitwedstrijd tegen SC Cambuur. Zeven supporters van Cambuur raakten gewond toen uit het vak van Feyenoord veel vuurwerk werd afgestoken.
3 uur geledenISTANBUL (ANP/RTR) - Het is onduidelijk of Oranje-international Nathan Aké bij Fenerbahçe nog een hoofdtrainer heeft. Ismail Kartal, coach van de Turkse voetbalclub, kondigde na het Champions League-duel met AS Roma (1-1) donderdagavond zijn ontslag aan. Clubvoorzitter Aziz Yildirim sprak het nieuws over zijn vertrek echter tegen.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Sergio Padt keert terug naar de Eredivisie. De 36-jarige doelman die eerder deze week zijn contract bij het Bulgaarse Ludogorets liet ontbinden, heeft bij FC Utrecht een contract getekend tot medio 2028.
5 uur geledenISTANBUL (ANP) - AS Roma heeft een punt overgehouden aan het eerste duel in het hoofdtoernooi van de Champions League. Het elftal van trainer Gian Piero Gasperini speelde in Istanbul gelijk bij Fenerbahçe, dat voor het eerst sinds achttien jaar weer meedoet aan het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams. Het werd 1-1.
18 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV is het hoofdtoernooi van de Champions League vrij teleurstellend begonnen. De Eindhovenaren wisten voor eigen publiek niet te winnen van Sjachtar Donetsk, de kampioen van Oekraïne: 1-1. Gleiker Mendoza zette Sjachtar in de blessuretijd van de eerste helft op voorsprong, Sergiño Dest maakte in de beginfase van de tweede helft gelijk.
18 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Gianni Infantino kan rekenen op voldoende stemmen om voorzitter van wereldvoetbalbond FIFA te blijven. Tegenstanders overwegen nu hun strategie te wijzigen om zijn macht in te perken. Dat meldt persbureau Reuters op basis van diverse bronnen.
21 uur geleden