Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bellingcat eist rectificatie Tsemach-interview

Bellingcat eist rectificatie Tsemach-interview

DEN HAAG (ANP) - Onderzoekscollectief Bellingcat overweegt in Nederland juridische stappen te ondernemen tegen het Russische staatspersbureau RIA. Oprichter Eliot Higgins eist dat het medium een interview rectificeert met MH17-verdachte Vladimir Tsemach, die door Oekraïne aan Rusland was overgedragen bij een gevangenenruil.

Higgins zegt dat tijdens het interview de beschuldiging is geuit dat Bellingcat een identiteitsdocument van Tsemach heeft ontvangen van de Oekraïense inlichtingendienst. "Daar klopt niets van", aldus Higgins. Hij stelt dat zijn organisatie online transparant was over de herkomst van het document. "We laten de bron zien: het profiel van een voormalige collega op sociale media."

De Bellingcat-oprichter verwijt het staatspersbureau geen navraag te hebben gedaan bij zijn organisatie. "We hebben ons in het verleden vaak neergelegd bij dit soort onjuiste beweringen", zegt de Bellingcat-oprichter. "We zijn een kleine organisatie en hadden niet veel geld." Dit keer wil hij wel stappen ondernemen. "We hebben ze een brief gestuurd met de eis het interview in te trekken en een rectificatie te publiceren. Anders ondernemen we juridische stappen."

Meer uit Binnenland

Kabinet komt met voorwaarden voor gezamenlijke vuurwerkshows

DEN HAAG (ANP) - Wie met oud en nieuw nog vuurwerk wil afsteken, moet daar in verenigingsverband toestemming voor vragen aan de gemeente. Per vergunning mogen maximaal acht mensen vuurwerk afsteken. Er geldt een minimumleeftijd van 16 jaar en er moeten altijd minstens twee volwassenen bij zijn. Geen van de afstekers mag onder invloed zijn van alcohol of andere middelen.

4 minuten geleden
Drukte bij informatiepunt over explosie in Utrechts stadhuis

UTRECHT (ANP) - Tientallen getroffen bewoners van Utrecht zijn na de grote explosie in het centrum naar het gemeentelijk informatiepunt gekomen in het stadhuis. Ze werden daar toegesproken door burgemeester Dijksma, die hen een hart onder de riem stak.

15 minuten geleden
Dijksma: Getroffenen explosie 'zo lang als nodig' opgevangen

UTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht heeft regelingen met hotels in de stad getroffen om bewoners die nog niet naar huis kunnen na de explosie van donderdag "zo lang als nodig" op te vangen. Dat zegt de Utrechtse burgemeester Sharon Dijksma.

30 minuten geleden
Kabinet wil naamswijziging goedkoper maken, ook zonder reden

DEN HAAG (ANP) - Een naamswijziging wordt goedkoper en daar is ook geen opgaaf van reden meer voor nodig, als het aan het kabinet ligt. Demissionair staatssecretaris Arno Rutte van Justitie en Veiligheid wil op die manier mensen helpen die bijvoorbeeld hun adoptienaam willen wijzigen. De soepelere voorwaarden gelden voor iedereen maar één keer.

33 minuten geleden
Onderzoeksraad voor Veiligheid neemt poolshoogte in Utrecht

DEN HAAG (ANP) - De Onderzoeksraad voor Veiligheid heeft mensen naar Utrecht gestuurd om een indruk te krijgen van de situatie na de explosie in de binnenstad. Later beslist de raad of daadwerkelijk een onderzoek wordt ingesteld.

53 minuten geleden
Bolle Jos veroordeeld tot zeven jaar cel in drugszaak-Hippix

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Nederlandse drugscrimineel Bolle Jos Leijdekkers is vrijdag door de Antwerpse rechtbank veroordeeld tot zeven jaar cel in de zaak-Hippix. Bij deze omvangrijke drugszaak gaat het om de invoer van ettelijke tonnen cocaïne via de Antwerpse haven.

1 uur geleden
Schietincident bij gevangenis Alphen aan den Rijn, gewonde

ALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Op de parkeerplaats van de gevangenis in Alphen aan den Rijn heeft een schietincident plaatsgevonden. Een politiewoordvoerder meldt dat een gewonde naar het ziekenhuis is vervoerd, maar wil niet zeggen hoe de persoon gewond is geraakt. De persoon is niet geraakt door een kogel. De schutter is na het incident gevlucht. "Op dit moment onderzoeken we wat zich daar precies heeft afgespeeld", aldus de woordvoerder.

2 uur geleden