Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bellend rijden ruim 50 procent vaker beboet

Bellend rijden ruim 50 procent vaker beboet

DEN HAAG (ANP) - Het aantal boetes voor bellend of append autorijden of fietsen is vorig jaar met ruim de helft gestegen. Voor te hard rijden zijn juist een stuk minder boetes uitgedeeld, blijkt uit cijfers van politie en justitie.

Bellen of appen op de fiets is pas sinds de zomer verboden, maar fietsers zijn toch al goed voor ruim een zesde van de boetes voor dit vergrijp. Van de 121.000 boetes voor handheld bellen gingen er 21.327 naar fietsers. De helft van de stijging komt daarmee voor hun rekening.

Er zijn juist fors minder hardrijders betrapt. Werden zij in 2018 nog ruim 7,7 miljoen keer beboet, een jaar later was dat nog maar 6,8 miljoen keer. Dat komt door de drukte op de weg, denken het ministerie van Justitie en Veiligheid, politie, justitie en incasso-instantie CJIB, maar misschien ook door de populaire flitspaalverklikkers. Verder waren een aantal flitspalen en trajectcontroles een poos uitgeschakeld wegens werkzaamheden.

Het totaal aantal verkeersboetes daalde van bijna 9,2 naar 8,3 miljoen. Overtreders zijn vooral minder vaak gesnapt door flitspalen en andere technische middelen. De politie zette wel flink vaker weggebruikers aan de kant. Een jaar eerder gebeurde dat een stuk minder doordat de politie toen actievoerde voor een betere cao. Maar de politie maakt ook meer werk van de strijd tegen snelheidsovertreders, doorrijders bij rood licht en bellers in het verkeer.

Meer uit Binnenland

Dertien verdachten Overasselt blijven langer in cel

ARNHEM (ANP) - Dertien verdachten van de dodelijke schietpartij in Overasselt blijven langer vastzitten. Elf meerderjarige verdachten blijven nog minstens negentig dagen in de cel. Het voorarrest van twee minderjarigen is met 45 dagen verlengd, meldt de rechtbank in Arnhem.

40 minuten geleden
Flinke schade aan gemeentehuis Opheusden na protest tegen azc

OPHEUSDEN (ANP) - Het gemeentehuis van het Gelderse Opheusden is donderdagavond behoorlijk beschadigd geraakt na een grimmige demonstratie tegen de mogelijke komst van een asielzoekerscentrum. Zo werd een slagboom naar de parkeergarage vernield en werd een ruit boven de ingang van het gemeentehuis ingegooid, meldt een woordvoerder van de gemeente Neder-Betuwe.

55 minuten geleden
Meisje (15) verdacht van moord op ouders 90 dagen langer vast

GRONINGEN (ANP) - Het 15-jarige meisje dat in juni haar beide ouders (53) zou hebben vermoord in het Groningse Meerstad blijft negentig dagen langer vastzitten. Dat heeft de rechtbank in Groningen bepaald, op de eerste voorbereidende zitting in de rechtbank in Groningen, meldt het Openbaar Ministerie. Vanwege de leeftijd van de verdachte was de zitting achter gesloten deuren.

1 uur geleden
Veertien arrestaties bij grimmig azc-protest Opheusden

OPHEUSDEN (ANP) - In het Gelderse Opheusden zijn donderdagavond veertien mannen aangehouden na een demonstratie tegen de mogelijke komst van een asielzoekerscentrum, meldt de politie. Hun leeftijden variëren van tieners tot 37-jarigen.

1 uur geleden
OM: stikstofprotest Den Bosch volgens afspraak verlopen

DEN BOSCH (ANP) - Het stikstofprotest van 14 augustus, waarbij tientallen trekkers de snelweg opreden om tegen stikstofplannen te gaan demonstreren bij het provinciehuis in Den Bosch, "is verlopen in overeenstemming met de voorbereiding door de driehoek". Dat meldt het Openbaar Ministerie. Bij het rijden op de snelweg ontstond een file, waarna een ongeluk gebeurde. Daarbij vielen twee doden.

2 uur geleden
Doodsoorzaak arrestant Rotterdam nog niet vastgesteld, meldt OM

ROTTERDAM (ANP) - Het is nog niet duidelijk waardoor de 51-jarige Alfredo Goeloe uit Rotterdam vorige week is overleden toen agenten hem wilden arresteren. De doodsoorzaak is nog niet vastgesteld, het onderzoek loopt, meldt het Openbaar Ministerie.

2 uur geleden
AZ - Hapoel Beër-Sheva aangemerkt als hoogrisicowedstrijd

ALKMAAR (ANP) - De wedstrijd tussen AZ en de Israëlische club Hapoel Beër-Sheva in de Europa League is aangemerkt als een hoogrisicowedstrijd. Dat komt volgens de gemeente Alkmaar vooral door de spanningen rond de oorlog in het Midden-Oosten en niet zozeer door de supporters. Dat schrijft het Alkmaarse college in de beantwoording van schriftelijke vragen van de PvdD en de SP.

2 uur geleden