Beljaarts ziet ook voor ondernemers pijnlijke ingrepen in akkoord
DEN HAAG (ANP) - In het coalitieakkoord zitten ook maatregelen die ondernemers pijn zullen doen, erkent beoogd minister van Economische Zaken Dirk Beljaarts. De belastingverhoging voor hotelovernachtingen bijvoorbeeld is "natuurlijk heel pijnlijk en vervelend". Maar er is ook genoeg positiefs te melden voor het bedrijfsleven, aldus de door de PVV naar voren geschoven bewindsman.
Beljaarts denkt de lastenverhoging voor de hotelsector op zo'n manier te kunnen uitvoeren dat er genoeg zoet naast het zuur wordt gezet. "Met mij zit hier iemand die altijd oog zal houden voor de hoteliers die het betreft, maar ook voor de andere mkb-ondernemers die het hierdoor mogelijk moeilijk gaan krijgen."
Hij benadrukt dat het coalitieakkoord over het algemeen juist steun voor het bedrijfsleven ademt. Er staan voor ondernemers "hele positieve zaken in", waaronder het terugdraaien van meer algemene lastenverzwaringen. Maar sommige ingrepen, vooral genomen om de overheidsfinanciën enigszins in balans te houden, zullen ondernemers raken. "Dat gaat me aan het hart."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Minister Elanor Boekholt-O'Sullivan (Volkshuisvesting, D66) trekt een wetsvoorstel in dat de voorrang voor statushouders voor een sociale huurwoning zou schrappen. De bewindsvrouw werkt aan een alternatieve wet, die pas in werking treedt als er genoeg mogelijkheden zijn om statushouders aan een huis te helpen, schrijft ze in een Kamerbrief.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Tweede Kamerfractievoorzitters Lidewij de Vos van Forum voor Democratie en Stephan van Baarle van DENK zijn verkozen in de gemeenteraad van Rotterdam. Ze stonden als lijstduwer op de kandidatenlijst voor de gemeenteraadsverkiezingen, maar kregen genoeg voorkeursstemmen voor een zetel. Ook oud-staatssecretaris Ingrid Coenradie (Leefbaar Rotterdam) kan op die manier in de Rotterdamse raad komen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet vindt het nog niet nodig om mensen te stimuleren om de auto wat vaker te laten staan. Dat zeggen verschillende ministers voorafgaand aan de ministerraad. Het Internationaal Energieagentschap (IEA) waarschuwde vrijdag voor een energiecrisis en adviseert om minder brandstof te gaan gebruiken. Volgens het kabinet zijn dat soort maatregelen "nog niet aan de orde".
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De verklaring van Nederland en vijf bondgenoten om de scheepvaart in de Straat van Hormuz te beschermen is een "heel duidelijk signaal" aan Iran dat het moet stoppen met aanvallen op landen in de Golfregio. Dat zei minister Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) vrijdag voor aanvang van de ministerraad.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Regeringspartij D66 is kritisch op minister Eelco Heinen (Financiën, D66) omdat die deze week "terloops" een tegenvaller van ruim 1 miljard euro op de arbeidsongeschiktheidsuitkering WIA noemde in een interview. "Dat kan natuurlijk niet", zei Tweede Kamerlid Stephan Neijenhuis tijdens een begrotingsdebat in de Tweede Kamer.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) vindt de situatie rond de arbeidsongeschiktheidsuitkering (WIA) "alarmerend". Ingrijpen is hard nodig om de regeling uitvoerbaar en betaalbaar te houden, anders zijn op termijn veel hardere maatregelen nodig in de sociale zekerheid, waarschuwde hij in een Kamerdebat.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Minister van Asiel en Migratie Bart van den Brink voorziet nog geen problemen door de winst van partijen tegen asielzoekerscentra bij de gemeenteraadsverkiezingen. "Ik ga met colleges in gesprek, niet met alle losse partijen."
2 dagen geleden