Beljaarts: PostNL-draai tegenslag voor consument, niet voor mij
DEN HAAG (ANP) - Dat minister Dirk Beljaarts (PVV, Economische Zaken) onder druk van de Kamer heeft moeten besluiten PostNL toch niet een dag extra te geven voor postbezorging, is volgens hem geen nederlaag. "De tegenslag is denk ik voor de consument, dat ze nog iets langer in de onzekerheid zitten over wat we gaan doen." Beljaarts wilde PostNL 48 uur geven voor het bezorgen van brieven en kaarten aan consumenten, maar zag daar van af toen in een debat bleek dat de Kamer zich hiertegen verzet.
In het debat benadrukte Beljaarts dat hij slechts een voorstel voorlegde aan de Kamer. Maar hij baalt er wel van dat daar geen steun voor was. Hij noemt het belangrijk om stappen te zetten op het postdossier. "Want de situatie is nu nog niet veranderd." Hij is "minstens net zo geïrriteerd" over de lage kwaliteit van postbezorging als de Kamer, stelde hij vrijdag voorafgaand aan de ministerraad. "We kunnen geen tijd verliezen."
Op dezelfde dag dat Beljaarts moest terugkomen op zijn voornemen, floot de Kamer ook zijn collega Marjolein Faber (minister van Asiel en Migratie) terug. Het parlement wil geen 'terugkeerborden' bij opvangcentra voor mensen die asiel aanvragen. Volgens Beljaarts is er geen sprake van dat PVV-bewindspersonen te weinig parlementair voorbereidingswerk doen. Hij wijst erop dat postbezorging altijd politiek een gevoelig onderwerp is waar partijen fel op zijn. "Dus dat het niet makkelijk zou worden, dat wist ik van tevoren."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - D66 draagt Rianne Letschert en Hans Vijlbrief voor als ministers in het aanstaande minderheidskabinet. Letschert wordt minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, Vijlbrief van Sociale Zaken en Werkgelegenheid. Dat heeft D66 vrijdagmiddag bekendgemaakt. De invulling van de overige kabinetsposten volgt later, aldus de partij.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Sophie Hermans (VVD), die minister van Volksgezondheid wordt in het komende minderheidskabinet, denkt dat haar nieuwe post "grote en ingewikkelde opgaven" zal hebben. Hermans moet de miljardenbezuiniging in de zorg zien door te voeren, onder meer door het eigen risico te verhogen. Daarvoor is nog geen steun in de Tweede Kamer.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bart van den Brink wordt namens het CDA minister van Asiel en Migratie, meldden meerdere bronnen aan het ANP. Hij voerde samen met fractievoorzitter Henri Bontenbal de onderhandelingen over de vorming van een minderheidskabinet met D66 en VVD.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Veel van de jongeren die door het toeslagenschandaal een studieschuld zijn aangegaan, zijn volgens demissionair staatssecretaris Sandra Palmen te helpen met bestaande regelingen. Die regelingen moeten "beter voor het voetlicht" worden gebracht, stelt de politica. Ze gaat niet mee in het pleidooi van kinder- en jeugdombudsmannen om de studieschuld van deze jongeren kwijt te schelden.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Sandra Palmen gaat verder als staatssecretaris van Toeslagen en wordt daarmee de enige partijloze bewindsvrouw van het nieuwe kabinet. Ze heeft de aanstaande premier Rob Jetten (D66) gevraagd of ze kan rekenen op rugdekking. Die stelde Palmen volgens haar gerust door te zeggen "dat dit kabinet zich gaat kenmerken door samenwerking en verbinding zoeken met alle partijen". Ze heeft "voor de zekerheid een nieuw koffiezetapparaat aangeschaft".
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Voormalig informateur Rianne Letschert wordt minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap namens D66, bevestigen Haagse bronnen na berichtgeving van RTL Nieuws. De naam van de voorzitter van het college van bestuur van de Universiteit Maastricht circuleert al langer. Daarnaast wordt Judith Tielen staatssecretaris op het ministerie, meldt haar partij de VVD.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De VVD draagt uitsluitend zittende bewindspersonen en Tweede Kamerleden aan voor een post in het nieuwe kabinet. Zo keert David van Weel terug als minister van Justitie en Veiligheid, de post die hij bekleedde voordat hij afgelopen zomer overstapte naar Buitenlandse Zaken.
1 dag geleden