Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beljaarts: PostNL-draai tegenslag voor consument, niet voor mij

Beljaarts: PostNL-draai tegenslag voor consument, niet voor mij

DEN HAAG (ANP) - Dat minister Dirk Beljaarts (PVV, Economische Zaken) onder druk van de Kamer heeft moeten besluiten PostNL toch niet een dag extra te geven voor postbezorging, is volgens hem geen nederlaag. "De tegenslag is denk ik voor de consument, dat ze nog iets langer in de onzekerheid zitten over wat we gaan doen." Beljaarts wilde PostNL 48 uur geven voor het bezorgen van brieven en kaarten aan consumenten, maar zag daar van af toen in een debat bleek dat de Kamer zich hiertegen verzet.

In het debat benadrukte Beljaarts dat hij slechts een voorstel voorlegde aan de Kamer. Maar hij baalt er wel van dat daar geen steun voor was. Hij noemt het belangrijk om stappen te zetten op het postdossier. "Want de situatie is nu nog niet veranderd." Hij is "minstens net zo geïrriteerd" over de lage kwaliteit van postbezorging als de Kamer, stelde hij vrijdag voorafgaand aan de ministerraad. "We kunnen geen tijd verliezen."

Op dezelfde dag dat Beljaarts moest terugkomen op zijn voornemen, floot de Kamer ook zijn collega Marjolein Faber (minister van Asiel en Migratie) terug. Het parlement wil geen 'terugkeerborden' bij opvangcentra voor mensen die asiel aanvragen. Volgens Beljaarts is er geen sprake van dat PVV-bewindspersonen te weinig parlementair voorbereidingswerk doen. Hij wijst erop dat postbezorging altijd politiek een gevoelig onderwerp is waar partijen fel op zijn. "Dus dat het niet makkelijk zou worden, dat wist ik van tevoren."

Meer uit Politiek

Minister Van den Brink vergroot kans op asiel voor Soedanezen

DEN HAAG (ANP) - Soedanese vluchtelingen die zich melden in Nederland maken door een wijziging in het beleid meer kans op asiel, meldt minister Bart van den Brink (Asiel, CDA) in een Kamerbrief. Inwoners uit zes regio's in het in oorlog verkerende Afrikaanse land konden al langer asiel aanvragen met het argument dat ze risico lopen op willekeurig geweld. Dat wordt uitgebreid naar heel Soedan. Ook komen bepaalde specifieke groepen sneller in aanmerking voor een vluchtelingenstatus.

11 uur geleden
Steun in Tweede Kamer voor extra traumahelikopter vliegveld Teuge

DEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de Tweede Kamer staat achter het plan om een extra traumahelikopter in te zetten bij het Gelderse vliegveld Teuge. Dat melden initiatiefnemers VVD en BBB na berichtgeving van RTL Nieuws. De partijen hadden dit plan al langer, en zijn er nu naar eigen zeggen in geslaagd om de benodigde 15 miljoen euro vrij te maken op de begroting.

15 uur geleden
DENK dient wetsvoorstel in tegen discriminatie bij sollicitaties

DEN HAAG (ANP) - DENK stelt een initiatiefwet voor die discriminatie bij sollicitaties tegen moet gaan. Eerder sneuvelde een vergelijkbaar voorstel van voormalig minister Karien van Gennip (Sociale Zaken, CDA) in de Eerste Kamer, omdat de VVD zorgen had over de uitvoerbaarheid en regeldruk. Kamerlid Doğukan Ergin dient een nieuwe versie in van dat plan waarin hij die zorgen heeft geprobeerd weg te nemen.

15 uur geleden
Lokale lijsttrekkers zien achteruitgang kwaliteit gemeenteraad

DEN HAAG (ANP) - Lokale lijsttrekkers zien de kwaliteit van de gemeenteraad achteruitgaan. Dat werd duidelijk tijdens een debat met zes lijsttrekkers in Nieuwspoort, in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart. "If you pay peanuts, you get monkeys", zei Richard de Mos van Hart voor Den Haag daarover.

1 dag geleden
Kabinet werkt voorlopig geen wetgeving over pensioenleeftijd uit

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat voorlopig geen wetgeving uitwerken om de pensioenleeftijd sneller te laten oplopen. Ministers hebben maandag in een gesprek met vakbonden FNV, CNV en VCP aangeboden om dit voorstel "in de ijskast" te zetten, zeiden de bonden na afloop.

1 dag geleden
Nederland praat met Fransen over samenwerking op kernwapengebied

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat in op de uitnodiging van Frankrijk om te praten over nauwere samenwerking op het gebied van nucleaire bewapening. Dat schrijven de ministers Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) en Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) aan de Tweede Kamer.

1 dag geleden
Berendsen: repatriëren uit Midden-Oosten kan momenteel niet

DEN HAAG (ANP) - Het is op dit moment niet mogelijk om Nederlanders die het Midden-Oosten willen verlaten wegens de oorlog in Iran te repatriëren, meldde minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) maandagmiddag. Het luchtruim is namelijk gesloten. "Als je mensen naar huis wil brengen, wil je dat wel op een veilige manier doen. Op dit moment zijn die opties er nog niet en we kijken hoe snel we dat voor elkaar kunnen krijgen", aldus de CDA-bewindsman.

1 dag geleden