Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beljaarts betrokken bij faillissement, KHN wacht onderzoek af

Beljaarts betrokken bij faillissement, KHN wacht onderzoek af

WOERDEN (ANP) - De curator van KHN Rekenwerk bekijkt of beoogd PVV-minister Dirk Beljaarts iets aan te rekenen valt bij het faillissement van het bedrijf, dat administratiediensten leverde voor de horeca. Beljaarts was op het moment van het faillissement bestuurder bij KHN Rekenwerk, zo blijkt uit het faillissementsverslag. De Telegraaf berichtte daar vrijdagmiddag voor het eerst over.

Branchevereniging Koninklijke Horeca Nederland (KHN) zegt dat goed bekeken moet worden of, en zo ja, in hoeverre bestuurders van KHN Rekenwerk "iets aan te rekenen" valt, voor er verdere stappen genomen worden. De curator doet al bijna een jaar onderzoek.

KHN Rekenwerk ging in mei vorig jaar failliet, volgens het bestuur als gevolg van een "sterk teruggelopen" aantal opdrachtgevers en uitgebleven betalingen, als gevolg van de coronapandemie. In het faillissementsverslag staat dat klanten klachten hadden. Zo was de administratie van veel klanten "niet volledig bijgewerkt". Ook werden er geen aangiftes ingediend bij de fiscus en de jaarrekeningen niet opgesteld. "Hoewel hiervoor door de klanten een maandelijkse fee werd betaald, zijn de overeengekomen werkzaamheden niet uitgevoerd", aldus het verslag.

Onderzoek

De fiscus heeft bij de curator een vordering van ruim een half miljoen euro neergelegd. De totale schuld bedraagt bijna 2 miljoen euro. In augustus vorig jaar is een begin gemaakt met het onderzoek naar de rechtmatigheid van het faillissement. In het laatste verslag, dat dateert van 16 mei, staat dat de curator "de nodige tijd" heeft besteed aan het onderzoek.

"KHN is in afwachting van de uitkomst van dat onderzoek van de curator en de stappen die de curator vervolgens wel of niet zal nemen", zo meldt een KHN-woordvoerder. Meerdere leden van KHN zijn getroffen door het faillissement, zegt de woordvoerder. Om wat voor bedragen het gaat, is onbekend. KHN wil daar "in het belang van het aansprakelijkheidsonderzoek" niets over zeggen.

De curator en Beljaarts waren voor het ANP onbereikbaar. Tegen De Telegraaf zegt Beljaarts dat er geen "persoonlijke aansprakelijkheidstelling" was en dat hij tot 2023 bestuurder op afstand was. "Toen de prestaties van Rekenwerk achterbleven ben ik door de aandeelhouders gevraagd mij actief met Rekenwerk te gaan bemoeien. Ik heb toen door intensief toezicht zelf ontdekt wat eerder is betiteld als vermeende fraude. Ik heb hier onmiddellijk melding van gedaan en de kwestie zo goed mogelijk geprobeerd op te lossen, in nauw overleg met de aandeelhouder van KHN Rekenwerk B.V."

Meer uit Politiek

Yeşilgöz: gemeenteraadsverkiezingen maken 'ontiegelijk veel uit'

ALMERE (ANP) - De gemeenteraadsverkiezingen maken "ontiegelijk veel uit voor je gewone leven", zei VVD-leider Dilan Yeşilgöz zaterdag in het centrum van Almere. Daar liep ze over de markt in de hoop stemmers over te halen om op haar partij te stemmen bij de verkiezingen komende woensdag. De lokale lijsttrekker Lesley van Hilten hoopt dat mensen de moeite nemen om te gaan stemmen, aangezien de opkomst in Almere bij de laatste gemeenteraadsverkiezingen slechts 40 procent was.

7 uur geleden
Ook Yeşilgöz denkt aan link Iran bij aanslagen op Joodse doelen

ALMERE (ANP) - Defensieminister Dilan Yeşilgöz houdt er rekening mee dat de recente explosies bij Joodse panden gelinkt zijn aan Iran. Dat zei ze tijdens een campagnebijeenkomst van de VVD in Almere.

10 uur geleden
Kamerleden verafschuwen aanslag op Joodse school in Amsterdam

DEN HAAG (ANP) - "Wat een laffe intimidatie", reageert D66-fractievoorzitter Jan Paternotte via X op de aanslag op een Joodse school in Amsterdam. Ook andere Kamerleden spreken hun afschuw uit over de explosie die heeft plaatsgevonden in de nacht van vrijdag op zaterdag. "Dit is niet een gerichte aanslag op een gebouw, maar op de veiligheid van de hele Joodse gemeenschap", schrijft Jesse Klaver van GroenLinks-PvdA.

12 uur geleden
Jetten wil in gesprek met Joodse gemeenschap na aanslag op school

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten vindt het "verschrikkelijk" dat een Joodse school in Amsterdam in de nacht van vrijdag op zaterdag doelwit was van een explosie. "Ik begrijp de boosheid en angst en ga snel in gesprek met de Joodse gemeenschap. Zij moeten zich altijd veilig weten in ons land", schrijft hij op X.

13 uur geleden
Van Weel hekelt 'laffe aanval' op Joodse school in Amsterdam

DEN HAAG (ANP) - Justitieminister David van Weel (VVD) veroordeelt de aanslag op een Joodse school in Amsterdam in de nacht van vrijdag op zaterdag, waarbij een explosie heeft plaatsgevonden. "Twee nachten op rij een laffe aanval met een explosief bij een Joods gebouw. Eerst in Rotterdam, nu in Amsterdam", schrijft hij op X.

13 uur geleden
Lokale partijen willen meer steun van het kabinet voor veiligheid

DEN HAAG (ANP) - Lokale partijen willen meer steun van het kabinet als het gaat om veiligheid, zeiden meerdere partijen tijdens het radiodebat van de NOS vrijdag. Zo laat de landelijke overheid de gemeente Den Haag, net als andere gemeenten, in de steek, betoogde Richard de Mos van Hart voor Den Haag toen het ging over criminaliteit in de stad en het tekort aan politieagenten.

1 dag geleden
Jetten tevreden met lagere drempel om te stemmen

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten vindt het goed dat de drempel om te gaan stemmen lager wordt gemaakt door meer stembureaus en de proef met kleinere stembiljetten. In zijn wekelijkse persconferentie riep de D66-minister-president iedereen op om te gaan stemmen. "Dit is toch het meest dichtbij."

1 dag geleden