Belijning volgen en lege karretjes op openingsdag Efteling
KAATSHEUVEL (ANP) - Op de eerste dag dat de Efteling de deuren heeft geopend voor gasten, is het woensdag allemaal net even anders in het attractiepark. Niet teveel gasten en afstand bewaren, is het devies. Toch zijn bezoekers blij dat ze het sprookjespark weer in mogen. "Het gaat supergoed en de reacties van de mensen zijn enthousiast. Zoals dat ze bijvoorbeeld, weliswaar op 1,5 meter afstand, met Roodkapje op de foto kunnen", aldus een woordvoerster van de Efteling.
Het nieuwe normaal betekent voor de Efteling dat ze hoogstens een derde van de maximumcapaciteit qua bezoekers in huis willen halen. "Deze woensdag zijn dat er nog minder dan een derde. We beginnen voorzichtig om te kijken hoe het gaat." Oefenen met de belijning, de geldende instructies - zoals wat karretjes leeg laten - werd in het weekend al gedaan met familie van personeel. Maandag en dinsdag met abonnementshouders. "Deze woensdag zijn we voor het eerst echt voor iedereen weer open", aldus de zegsvrouw.
Zomaar langskomen kan echter niet, een reservering is nodig. En eenmaal binnen moeten gasten de belijningen volgen, afstand bewaren en aanwijzingen van het personeel opvolgen. Er zijn specifieke instructies, met name bij de attracties. "Bijvoorbeeld bij de Python krijg je pas een plekje toegewezen als de vorige gasten dat al hebben gekregen. Zodat er geen drukte ontstaat bij het perron van de achtbaan." Verder geldt: wie eenmaal in een rij staat, kan daar niet meer uit.
Duizenden bezoekers
Met een derde van de totale capaciteit kan de Efteling nog steeds duizenden bezoekers ontvangen. "Dat lijkt veel, maar ons park is ook enorm groot. In totaal 72 hectare, wat gelijkstaat aan ongeveer 140 voetbalvelden." Mocht de speciale inrichting goed werken, dan overweegt het pretpark de capaciteit op enig moment op te schalen naar de helft van de normale maximumbezetting.
Hoewel de gedeeltelijke openstelling weer wat geld in het laatje brengt, is het niet voldoende om alle kosten op te vangen, zegt de woordvoerster. "Het is meer het beperken van het verlies. Maar we zijn in ieder geval blij dat mensen weer van het park kunnen genieten. Er is niets verdrietiger dan een lege Efteling."
Meer uit Binnenland
NOORDWIJK (ANP) - De Koninklijke Nederlandse Redding Maatschappij (KNRM) heeft tijdens haar jaarlijkse benefietgala in Noordwijk 1.848.000 euro opgehaald. Dat is ruim 30.000 euro meer dan vorig jaar en daarmee een nieuw recordbedrag. Het was de negentiende keer dat het benefietgala werd georganiseerd. Er schoven 650 gasten aan.
9 minuten geledenHet televisieprogramma Even tot hier heeft naast de Amerikaanse militaire begraafplaats Margraten de twee panelen teruggeplaatst die eerder deze maand door de Amerikaanse beheerder werden verwijderd. De panelen belichten de rol van 'zwarte bevrijders' in de Tweede Wereldoorlog. Ook maakten presentatoren Niels van der Laan en Jeroen Woe zaterdag aan het einde van hun uitzending bekend dat zij rondom de teruggeplaatste panelen ook een aanvullende "tentoonstelling" laten bouwen.
11 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het vliegverkeer van en naar Eindhoven is zaterdagavond stilgelegd, nadat bij het vliegveld meerdere drones waren gesignaleerd. Het vliegveld van Eindhoven is niet alleen een luchthaven, maar op het terrein zit ook een luchtmachtbasis. Daarom is zowel het civiele als het militaire vliegverkeer opgeschort, laat demissionair minister Ruben Brekelmans (Defensie) weten.
4 uur geledenJOHANNESBURG (ANP) - Demissionair premier Dick Schoof heeft zorgen over de beperkingen van het Oekraïense leger die in het zogenoemde 28-puntenplan staan, want "als het gaat over de veiligheid van Oekraïne, gaat het immers ook om de veiligheid van Europa." Dat zegt hij tegen het ANP nadat hij heeft gebeld met Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Schoof wil "elk initiatief dat vrede dichterbij kan brengen serieus nemen."
9 uur geledenDEURNE (ANP) - Frank van Pamelen heeft zaterdag bij de prominenten Het Groot Dictee der Nederlandse Taal gewonnen. De schrijver, dichter, cabaretier en columnist deed het met slechts vijf fouten beter dan de andere bekende deelnemers, onder wie cabaretier Katinka Polderman en zangeres Leoni Jansen.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tientallen jongeren demonstreren zaterdagmiddag op de Koekamp in Den Haag omdat zij als volwaardige slachtoffers van het toeslagenschandaal erkend willen worden, met dezelfde rechten als hun ouders. Dat meldt een woordvoerder van het Onafhankelijk Jongerenpanel Toeslagen (OJPT). Zij legt uit dat de jongeren eerder te horen kregen dat er geen politiek draagvlak is voor hun eisen en "daarom creëren we dat draagvlak zelf".
10 uur geledenDE BILT (ANP) - In de noordelijke provincies Friesland, Groningen en Drenthe geldt vanaf zondagmiddag 16.00 uur code geel omdat het glad kan worden door sneeuw, meldt het KNMI zaterdag. De weerswaarschuwing is tot 21.00 uur van kracht.
11 uur geleden