Belgische wielrenner Teuns klopt Valverde in Waalse Pijl
HOEI (ANP) - De Belgische wielrenner Dylan Teuns heeft de Waalse Pijl gewonnen. De 30-jarige renner van Bahrain Victorious versloeg Alejandro Valverde op de top van de Muur van Hoei. De 41-jarige Valverde, al vijf keer winnaar van de Belgische klassieker, moest genoegen nemen met de tweede plaats.
Teuns ging op 250 meter van de top aan. Alleen Valverde kon de Belg volgen. De Spanjaard slaagde erin naast Teuns te komen, maar in de laatste meters van de steile klim reed de Belg weer weg bij de vijfvoudig winnaar.
Teuns bekroonde een sterk optreden van de ploeg in de klassieker die een redelijk voorspelbaar verloop kende. Een groep vroege vluchters kreeg nooit veel ruimte van het peloton waar behalve Bahrain, met onder andere Wout Poels, ook renners van Quick-Step Alpha Vinyl zich veelvuldig vooraan lieten zien. De ploeg had drievoudig winnaar en wereldkampioen Julian Alaphilippe als topfavoriet in de gelederen en met de jonge Belg Remco Evenepoel een luxe helper.
Kort voor de laatste beklimming van de Côte d'Ereffe, de negende van elf hellingen, sloten de Brit Simon Carr en de Fransman Simon Guglielmi aan bij de koplopers. Carr was de beste klimmer, van de vroege vlucht klampte de Fransman Valentin Ferron aan. Maar nog net voor de laatste doorkomst op de Côte de Cherave denderde het peloton voorbij.
De Belg Mauri Vansevenant en de Deen Søren Kragh Andersen konden met een aanval niet voorkomen dat een groep van zeker zestig renners aan de laatste keer Muur begon. Alaphilippe bleek niet de benen van eerdere jaren te hebben, terwijl tweevoudig Tourwinnaar Tadej Pogacar zich ook niet kon mengen in de sprint om de podiumplaatsen. Daarin nam Valverde het initiatief, werd de Spanjaard gecounterd door Teuns die het vervolgens tot de streep vol hield. Voor het eerst sinds 2011 (Philippe Gilbert) won zo weer eens een Belg in Hoei.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Titelverdediger Aryna Sabalenka heeft zich ten koste van Elena Rybakina geplaatst voor de finale van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst was met 6-4 6-3 te sterk voor de mondiale nummer 2 uit Kazachstan.
1 uur geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen heeft de tiende tijd gereden bij de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Japan. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull klokte 1.31,509. De Australiër Oscar Piastri reed in zijn McLaren met 1.30,133 de snelste tijd in Suzuka.
2 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Polen of Zweden wordt op 20 juni de tegenstander van Oranje in de tweede groepswedstrijd op het WK voetbal. De twee landen wisten donderdagavond hun halve finales in de play-offs voor WK-deelname te winnen en strijden dinsdag in Zweden om een plek in de groep van Nederland.
7 uur geledenMONTERREY (ANP) - Suriname heeft zich definitief niet weten te plaatsen voor het WK voetbal, dat komende zomer in Canada, Mexico en de Verenigde Staten plaatsvindt. In de halve finale van de intercontinentale play-offs verloor het elftal van trainer Henk ten Cate met 2-1 van Bolivia. Dat land wacht in de nacht van dinsdag op woensdag een finale om een WK-ticket tegen Irak.
7 uur geledenSUZUKA (ANP/AFP) - De Britse journalist Giles Richards van The Guardian is "diep teleurgesteld" in Max Verstappen. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 stuurde hem weg bij de persconferentie voorafgaand aan de Grote Prijs van Japan. "Ik heb blijkbaar een gevoelige snaar geraakt, maar ik ben nog nooit gesommeerd een persconferentie te verlaten", schreef Richards in zijn krant.
15 uur geledenCAMPRODÓN (ANP) - Wielrenner Ethan Vernon heeft de vierde etappe in de Ronde van Catalonië gewonnen. De 25-jarige Brit van NSN Cycling versloeg in de massasprint de Fransman Dorian Godon, die al twee ritten had gewonnen in de Spaanse etappekoers. Een andere Brit, Tom Pidcock, spurtte naar de derde plaats. Godon behield de leiding in het algemeen klassement; hij heeft dertien seconden voorsprong op Pidcock en veertien tellen op de Belg Remco Evenepoel.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Transgender Netwerk vindt de nieuwe regel van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) die transvrouwen uitsluit van deelname aan de vrouwencategorie "onverdedigbaar" en "onacceptabel". De belangenorganisatie wijst erop dat het besluit haaks staat op advies van experts van de VN en stelt dat "het IOC zwicht voor desinformatie en angstzaaierij van antirechtenbewegingen".
17 uur geleden