Belgische wielrenner Teuns klopt Valverde in Waalse Pijl
HOEI (ANP) - De Belgische wielrenner Dylan Teuns heeft de Waalse Pijl gewonnen. De 30-jarige renner van Bahrain Victorious versloeg Alejandro Valverde op de top van de Muur van Hoei. De 41-jarige Valverde, al vijf keer winnaar van de Belgische klassieker, moest genoegen nemen met de tweede plaats.
Teuns ging op 250 meter van de top aan. Alleen Valverde kon de Belg volgen. De Spanjaard slaagde erin naast Teuns te komen, maar in de laatste meters van de steile klim reed de Belg weer weg bij de vijfvoudig winnaar.
Teuns bekroonde een sterk optreden van de ploeg in de klassieker die een redelijk voorspelbaar verloop kende. Een groep vroege vluchters kreeg nooit veel ruimte van het peloton waar behalve Bahrain, met onder andere Wout Poels, ook renners van Quick-Step Alpha Vinyl zich veelvuldig vooraan lieten zien. De ploeg had drievoudig winnaar en wereldkampioen Julian Alaphilippe als topfavoriet in de gelederen en met de jonge Belg Remco Evenepoel een luxe helper.
Kort voor de laatste beklimming van de Côte d'Ereffe, de negende van elf hellingen, sloten de Brit Simon Carr en de Fransman Simon Guglielmi aan bij de koplopers. Carr was de beste klimmer, van de vroege vlucht klampte de Fransman Valentin Ferron aan. Maar nog net voor de laatste doorkomst op de Côte de Cherave denderde het peloton voorbij.
De Belg Mauri Vansevenant en de Deen Søren Kragh Andersen konden met een aanval niet voorkomen dat een groep van zeker zestig renners aan de laatste keer Muur begon. Alaphilippe bleek niet de benen van eerdere jaren te hebben, terwijl tweevoudig Tourwinnaar Tadej Pogacar zich ook niet kon mengen in de sprint om de podiumplaatsen. Daarin nam Valverde het initiatief, werd de Spanjaard gecounterd door Teuns die het vervolgens tot de streep vol hield. Voor het eerst sinds 2011 (Philippe Gilbert) won zo weer eens een Belg in Hoei.
Meer uit Sport
ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen start de slotrace van de Formule 1 in Abu Dhabi vanaf poleposition. De regerend wereldkampioen van Red Bull was de snelste in de kwalificatie op het Yas Marina Circuit.
8 minuten geledenABU DHABI (ANP) - Max Verstappen heeft in de laatste training van dit seizoen in de Formule 1 de derde tijd gereden. De coureur van Red Bull deed dat in een auto die naar eigen zeggen af en toe nog veel stuiterde. Hij was niettemin op het Yas Marina Circuit van Abu Dhabi bijna even snel als titelrivaal Lando Norris, die in zijn McLaren de tweede tijd klokte. Verstappen gaf twaalf honderdsten toe. George Russell was in zijn Mercedes de snelste. Hij was slechts vier duizendsten sneller dan Norris.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis raakte bij de wereldbekerwedstrijd in Heerenveen zijn baanrecord op de 1500 meter, dat op 1.43,00 stond, kwijt aan Jordan Stolz. Die won in 1.42,55. Desondanks putte de olympisch en Nederlands kampioen hoop uit zijn tweede plaats met 1.43,31. "Ik ben maar één keer sneller geweest en dat is vijf jaar geleden", verwees hij naar het baanrecord. "Dat ik hiermee zilver pak achter een fenomeen, en de rest op afstand rijd, geeft zoveel zelfvertrouwen."
17 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Een ongeluk waarbij ze op haar fiets van de weg was gereden, heeft Jutta Leerdam er niet van weerhouden de zege op de 1000 meter te grijpen bij de wereldbeker in Heerenveen. Met 1.14,16 bleef ze wereldkampioene Miho Takagi uit Japan en landgenote Femke Kok voor. "Dit soort dingen maken je sterker. Dat je opstaat en weer positieve focus hebt", reageerde de 26-jarige schaatsster.
17 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jutta Leerdam heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Heerenveen voor de tweede keer dit seizoen de 1000 meter op haar naam geschreven. De 26-jarige schaatsster was met 1.14,17 nipt sneller dan de Japanse wereldkampioene Miho Takagi en landgenote Femke Kok.
18 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Kjeld Nuis is bij de derde wereldbekerwedstrijd in Heerenveen als tweede geëindigd op de 1500 meter. De 36-jarige olympisch kampioen moest met 1.43,31 de zege laten aan de Amerikaan Jordan Stolz, die met 1.42,55 het baanrecord van Nuis uit de boeken reed (1.43,00). De Chinees Ning Zhongyan werd derde met een tijd van 1.43,87.
18 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Joy Beune heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Heerenveen genoegen moeten nemen met de derde plaats op de 5000 meter. De 26-jarige schaatsster was met 6.51,83 langzamer dan de Noorse Ragne Wiklund, die met 6.49,01 de zege greep. Het zilver was voor Isabelle Weidemann uit Canada in 6.50,11.
20 uur geleden