Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Belgische wielrenner Teuns klopt Valverde in Waalse Pijl

Belgische wielrenner Teuns klopt Valverde in Waalse Pijl

HOEI (ANP) - De Belgische wielrenner Dylan Teuns heeft de Waalse Pijl gewonnen. De 30-jarige renner van Bahrain Victorious versloeg Alejandro Valverde op de top van de Muur van Hoei. De 41-jarige Valverde, al vijf keer winnaar van de Belgische klassieker, moest genoegen nemen met de tweede plaats.

Teuns ging op 250 meter van de top aan. Alleen Valverde kon de Belg volgen. De Spanjaard slaagde erin naast Teuns te komen, maar in de laatste meters van de steile klim reed de Belg weer weg bij de vijfvoudig winnaar.

Teuns bekroonde een sterk optreden van de ploeg in de klassieker die een redelijk voorspelbaar verloop kende. Een groep vroege vluchters kreeg nooit veel ruimte van het peloton waar behalve Bahrain, met onder andere Wout Poels, ook renners van Quick-Step Alpha Vinyl zich veelvuldig vooraan lieten zien. De ploeg had drievoudig winnaar en wereldkampioen Julian Alaphilippe als topfavoriet in de gelederen en met de jonge Belg Remco Evenepoel een luxe helper.

Kort voor de laatste beklimming van de Côte d'Ereffe, de negende van elf hellingen, sloten de Brit Simon Carr en de Fransman Simon Guglielmi aan bij de koplopers. Carr was de beste klimmer, van de vroege vlucht klampte de Fransman Valentin Ferron aan. Maar nog net voor de laatste doorkomst op de Côte de Cherave denderde het peloton voorbij.

De Belg Mauri Vansevenant en de Deen Søren Kragh Andersen konden met een aanval niet voorkomen dat een groep van zeker zestig renners aan de laatste keer Muur begon. Alaphilippe bleek niet de benen van eerdere jaren te hebben, terwijl tweevoudig Tourwinnaar Tadej Pogacar zich ook niet kon mengen in de sprint om de podiumplaatsen. Daarin nam Valverde het initiatief, werd de Spanjaard gecounterd door Teuns die het vervolgens tot de streep vol hield. Voor het eerst sinds 2011 (Philippe Gilbert) won zo weer eens een Belg in Hoei.

Meer uit Sport

Honkballer Albies voelde het meteen: dit wordt een homerun

MIAMI (ANP) - Met een glimlach van oor tot oor paradeerde Ozzie Albies door de catacomben van het stadion van Miami Marlins. "Het moest gebeuren", lachte de speler van het Nederlands Koninkrijksteam. "En het is gelukt. Ik voelde het meteen. Die bal gaat het stadion uit."

3 uur geleden
Albies slaat honkballers met homerun naar zege op Nicaragua

MIAMI (ANP) - Ozzie Albies heeft de Nederlandse honkballers met een indrukwekkende homerun aan een zege op Nicaragua in de World Baseball Classic geholpen (4-3). Hij sloeg bij een achterstand van 3-1 zichzelf en twee ploeggenoten in de laatste inning binnen. De wedstrijd was meteen voorbij.

4 uur geleden
Sablikova nam in Thialf afscheid met haar 'mooiste race ooit'

HEERENVEEN (ANP) - Martina Sablikova heeft met de 3000 meter tijdens de WK allround in Heerenveen afscheid genomen als schaatsster. De 38-jarige Tsjechische, jarenlang concurrente van Nederlandse schaatssters als Ireen Wüst, Irene Schouten en Joy Beune, kreeg een staande ovatie van het publiek in Thialf. "Voorafgaand aan de 3000 meter was ongelofelijk. Ik had nooit gedacht dat ik zo veel emoties zou voelen", zei de Tsjechische, die de tranen al voelde opkomen toen ze een groot applaus kreeg toen ze werd voorgesteld.

5 uur geleden
Van de Bunt ziet Eitrem als favoriet voor titel WK allround

HEERENVEEN (ANP) - De Nederlandse schaatser Stijn van de Bunt ziet halverwege het WK allround Sander Eitrem als de grote favoriet voor de titel. De Noor reed met 6.01,61 op de 5000 meter het baanrecord van Patrick Roest uit de boeken en staat na de eerste dag tweede achter Jordan Stolz. De Amerikaan had eerder een grote voorsprong gepakt met de zege op de 500 meter in 34,22.

5 uur geleden
Van de Bunt halverwege zesde op WK allround, Stolz leidt

HEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt is na de eerste dag van het WK allround opgeklommen naar de zesde plaats. De 21-jarige schaatser eindigde op de 5000 meter als tweede achter Sander Eitrem, die met 6.01,61 het baanrecord van Patrick Roest uit de boeken reed en daarmee een groot deel van zijn achterstand op Jordan Stolz goedmaakte.

7 uur geleden
Pogacar soleert voor derde keer op rij naar zege Strade Bianche

SIENA (ANP) - Tadej Pogacar (27) heeft voor de vierde keer de Strade Bianche gewonnen. De Sloveense kopman van UAE Team Emirates was opnieuw een klasse apart in de Italiaanse wielerkoers van 203 kilometer met start en finish in Siena. De wereldkampioen kwam na een lange vlucht alleen over de streep met een voorsprong van een minuut op de Fransman Paul Seixas. De Mexicaan Isaac del Toro werd derde.

8 uur geleden
Groenewoud komt matige start WK allround te boven

HEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud was niet tevreden na haar 500 meter op het WK allround. Met een goede 3000 meter vond ze zich na twee afstanden terug op de derde plaats. "Ik heb een slechte afstand gehad. Ik mag er niet nog één hebben en moet er twee heel goed rijden", keek ze vooruit halverwege het WK na haar tweede tijd op de 3000 meter.

8 uur geleden