Belgische wielrenner Teuns klopt Valverde in Waalse Pijl
HOEI (ANP) - De Belgische wielrenner Dylan Teuns heeft de Waalse Pijl gewonnen. De 30-jarige renner van Bahrain Victorious versloeg Alejandro Valverde op de top van de Muur van Hoei. De 41-jarige Valverde, al vijf keer winnaar van de Belgische klassieker, moest genoegen nemen met de tweede plaats.
Teuns ging op 250 meter van de top aan. Alleen Valverde kon de Belg volgen. De Spanjaard slaagde erin naast Teuns te komen, maar in de laatste meters van de steile klim reed de Belg weer weg bij de vijfvoudig winnaar.
Teuns bekroonde een sterk optreden van de ploeg in de klassieker die een redelijk voorspelbaar verloop kende. Een groep vroege vluchters kreeg nooit veel ruimte van het peloton waar behalve Bahrain, met onder andere Wout Poels, ook renners van Quick-Step Alpha Vinyl zich veelvuldig vooraan lieten zien. De ploeg had drievoudig winnaar en wereldkampioen Julian Alaphilippe als topfavoriet in de gelederen en met de jonge Belg Remco Evenepoel een luxe helper.
Kort voor de laatste beklimming van de Côte d'Ereffe, de negende van elf hellingen, sloten de Brit Simon Carr en de Fransman Simon Guglielmi aan bij de koplopers. Carr was de beste klimmer, van de vroege vlucht klampte de Fransman Valentin Ferron aan. Maar nog net voor de laatste doorkomst op de Côte de Cherave denderde het peloton voorbij.
De Belg Mauri Vansevenant en de Deen Søren Kragh Andersen konden met een aanval niet voorkomen dat een groep van zeker zestig renners aan de laatste keer Muur begon. Alaphilippe bleek niet de benen van eerdere jaren te hebben, terwijl tweevoudig Tourwinnaar Tadej Pogacar zich ook niet kon mengen in de sprint om de podiumplaatsen. Daarin nam Valverde het initiatief, werd de Spanjaard gecounterd door Teuns die het vervolgens tot de streep vol hield. Voor het eerst sinds 2011 (Philippe Gilbert) won zo weer eens een Belg in Hoei.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP/AFP) - De Britse tennisser Jack Draper mist de Australian Open, het eerste grandslamtoernooi van het jaar. Draper, de nummer 10 van de wereld, komt al niet meer in actie sinds hij zich in augustus terugtrok voor de tweede ronde van de US Open vanwege een armblessure.
11 uur geledenWINTERSWIJK (ANP) - Crispijn Ariëns heeft de eerste marathon op natuurijs van deze winter gewonnen. De wedstrijd vond plaats in Winterswijk. Op schaatsbaan De Witte Poorte was de 36-jarige Brabander na 125 ronden de snelste in een sprint van een kopgroep, die eerder in de wedstrijd het peloton op een ronde had gezet.
12 uur geledenWINTERSWIJK (ANP) - Sofia Schilder heeft de eerste marathon op natuurijs van deze winter gewonnen. Schilder was na tachtig ronden op de bevroren piste van ijsbaan De Witte Poorte in Winterswijk de snelste in een massasprint. Lianne van Loon finishte als tweede, net voor Esther Kiel.
13 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt denkt dat hij op de Winterspelen van Milaan ingezet kan worden op de ploegenachtervolging. De 21-jarige schaatser van Team IKO X2O won op het olympisch kwalificatietoernooi de 5000 meter en verzekerde zich daarmee van deelname aan de Spelen. Mocht hij nodig zijn, dan is hij "er klaar voor", zei hij.
14 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt besefte vlak na zijn zege op de 5000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi nog niet helemaal dat hij naar de Spelen van Milaan gaat. De 21-jarige schaatser van Team IKO X2O versloeg met 6.09,30 favorieten als Chris Huizinga en Nederlands kampioen Marcel Bosker en zei onderkoeld dat hij totaal geen spanning had gehad voor de wedstrijd. "Na mijn rit, toen ik moest afwachten, zat mijn hartslag wel boven de 140", gaf hij snel toe.
14 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Thialf voor een grote verrassing gezorgd door de 5000 meter te winnen. De 21-jarige schaatser van Team IKO X20 bleef met 6.09,30 Chris Huizinga en Marcel Bosker voor. Van de Bunt versloeg in zijn rit Jorrit Bergsma, die als vierde finishte in 6.14,31.
15 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft zichzelf verrast met haar tweede plaats op de 1000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi. Ze eindigde met 1.14,71 meteen achter winnares Femke Kok. "Ik had een bijzonder slecht seizoen gereden tot nu toe, maar het bewijst wel dat alles wat je in het verleden hebt gedaan totaal geen garantie biedt voor de toekomst. Dat is zo als je het goed hebt gedaan en als je het slecht hebt gedaan."
15 uur geleden