Belgische wielrenner Philipsen sprint naar zege in Scheldeprijs
SCHOTEN (ANP) - Jasper Philipsen heeft woensdag de Scheldeprijs gewonnen. De Belgische wielrenner van Alpecin-Deceuninck bleef in de massasprint in Schoten de Australiër Sam Welsford (tweede) en de Brit Mark Cavendish (derde) voor. De Nederlander Dylan Groenewegen werd vierde. Zijn landgenoot Fabio Jakobsen kon niet meesprinten om de winst en bleef buiten de top tien.
Philipsen kreeg na afloop felicitaties van zijn ploeggenoot Mathieu van der Poel, die aanvankelijk niet mee zou doen maar met het oog op de klassieker Parijs-Roubaix van komende zondag extra wedstrijdritme op wilde doen. Van der Poel hielp Philipsen vorige maand al met de sprint in de Italiaanse rittenkoers Tirreno-Adriatico. De Belg won toen twee etappes.
De Scheldeprijs is een eendagswedstrijd die in Schoten vaak in een sprint eindigt. Vorig jaar won de Noor Alexander Kristoff.
Meer uit Sport
CHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.
4 uur geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.
5 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.
8 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.
22 uur geledenHENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.
1 dag geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Ondanks de oorlog is het Iraanse nationale voetbalteam "volledig voorbereid" om deze zomer deel te nemen aan het WK. Dat zei regeringswoordvoerder Fatemeh Mohajerani, meldt Al Jazeera.
1 dag geledenHOEI (ANP) - Demi Vollering heeft voor de tweede keer in haar loopbaan de Waalse Pijl op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez was na 148 kilometer de beste op de Muur van Hoei en bleef Puck Pieterse, de winnares van vorig jaar, nipt voor. Paula Blasi, de Spaanse winnares van de Amstel Gold Race van afgelopen zondag, werd derde.
2 dagen geleden