Belgische wielrenner Hermans wint sprint in Baskenland
ALSASUA (ANP) - Wielrenner Quinten Hermans heeft de derde etappe van de Ronde van het Baskenland op zijn naam geschreven. De 28-jarige Belg van Alpecin-Deceuninck was na een heuvelachtige rit over 191 kilometer de snelste in de sprint.
Hermans bleef in de straten van Alsasua de Italiaan Edoardo Zambanini en de Spanjaard Alex Aranburu voor. Er waren geen Nederlanders bij de eerste tien renners.
Primoz Roglic bleef in het bezit van de leiderstrui. De Sloveen van Bora-hansgrohe was met nog 40 kilometer te gaan betrokken bij een valpartij. Het oponthoud kostte Roglic een aantal minuten, maar met de hulp van enkele ploeggenoten keerde hij terug in het langzaam rijdende peloton.
Inhaalrace
Ondanks een reeks aan ontsnappingspogingen duurde het ruim een uur voordat drie renners de ruimte kregen van het peloton. Na een inhaalrace van een uur sloot de Nieuw-Zeelander James Fouché zich aan bij het trio. De vier kregen echter nooit meer dan vier minuten voorsprong. Op ruim 40 kilometer van de finish werd de Belg Tom Paquot als laatste ingelopen.
Op de laatste beklimming op 18 kilometer van de aankomst bleven aanvallen uit, maar de Portugees Nélson Oliveira en de Spanjaarden Gorka Izagirre en Marc Soler probeerden het nog op de laatste vlakke kilometers. Zij werden teruggehaald op 3 kilometer van de streep. Even later vielen ongeveer twintig renners, onder wie de Spanjaard Juan Ayuso. Aangezien de val binnen 3 kilometer van de finish was, verloor de nummer 4 van het klassement geen tijd.
De Ronde van het Baskenland duurt tot en met zaterdag.
Meer uit Sport
SAN FRANCISCO (ANP) - American footballteam Seattle Seahawks heeft de zestigste editie van de Super Bowl gewonnen. In het Levi's Stadium, in de regio rond de Baai van San Francisco, versloegen zij de New England Patriots met 29-13.
59 minuten geledenLIVIGNO (ANP) - Melissa Peperkamp en Romy van Vreden zijn op de Olympische Spelen uitgeschakeld in de kwalificatie op de big air. Beide Nederlandse snowboardsters wisten in het Livigno Snow Park niet bij de eerste twaalf te eindigen.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is het ook op de tweede dag van de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo niet gelukt een medaille te winnen. Snowboardster Michelle Dekker kwam zondag op de parallelreuzenslalom niet verder dan de achtste finales en bij het langebaanschaatsen eindigden Chris Huizinga (zevende), Stijn van de Bunt (negende) en Marcel Bosker (elfde) allemaal naast het podium.
9 uur geledenMETZ (ANP) - Femke Bol sprak na haar eerste wedstrijd over 800 meter van een aangename kennismaking. "Ik vond het echt heel leuk, maar ook heel spannend. Ik had die laatste 200 meter heel zwaar gemaakt in mijn hoofd en dat viel in het echt erg mee", vertelde ze na afloop van haar race in de indoorhal van het Franse Metz.
9 uur geledenTREVISO (ANP/BELGA) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn is in het ziekenhuis in het Noord-Italiaanse Treviso geopereerd om een breuk in haar linkerbeen te stabiliseren. Dat heeft het Italiaanse nieuwsagentschap ANSA zondagavond bekendgemaakt.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Sander Eitrem is bij de Olympische Spelen in Milaan niet bezweken onder de favorietenrol die hij zichzelf had opgelegd door het recente wereldrecord. De Noor schaatste twee weken voor de Spelen in Inzell als eerste de 5000 meter onder de 6 minuten (5.58,52). "Ik ben opgelucht", zei hij. "Na Inzell was de druk de afgelopen dagen heel hoog."
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam is op de olympische 1000 meter ingedeeld in de vijftiende en laatste rit en komt daarin maandag uit tegen titelverdedigster Miho Takagi. Dat is zondag door loting bepaald. Leerdam eindigde vier jaar geleden in Beijing als tweede achter de Japanse.
10 uur geleden