Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Belgische wielrenner Hermans wint sprint in Baskenland

Belgische wielrenner Hermans wint sprint in Baskenland

ALSASUA (ANP) - Wielrenner Quinten Hermans heeft de derde etappe van de Ronde van het Baskenland op zijn naam geschreven. De 28-jarige Belg van Alpecin-Deceuninck was na een heuvelachtige rit over 191 kilometer de snelste in de sprint.

Hermans bleef in de straten van Alsasua de Italiaan Edoardo Zambanini en de Spanjaard Alex Aranburu voor. Er waren geen Nederlanders bij de eerste tien renners.

Primoz Roglic bleef in het bezit van de leiderstrui. De Sloveen van Bora-hansgrohe was met nog 40 kilometer te gaan betrokken bij een valpartij. Het oponthoud kostte Roglic een aantal minuten, maar met de hulp van enkele ploeggenoten keerde hij terug in het langzaam rijdende peloton.

Inhaalrace

Ondanks een reeks aan ontsnappingspogingen duurde het ruim een uur voordat drie renners de ruimte kregen van het peloton. Na een inhaalrace van een uur sloot de Nieuw-Zeelander James Fouché zich aan bij het trio. De vier kregen echter nooit meer dan vier minuten voorsprong. Op ruim 40 kilometer van de finish werd de Belg Tom Paquot als laatste ingelopen.

Op de laatste beklimming op 18 kilometer van de aankomst bleven aanvallen uit, maar de Portugees Nélson Oliveira en de Spanjaarden Gorka Izagirre en Marc Soler probeerden het nog op de laatste vlakke kilometers. Zij werden teruggehaald op 3 kilometer van de streep. Even later vielen ongeveer twintig renners, onder wie de Spanjaard Juan Ayuso. Aangezien de val binnen 3 kilometer van de finish was, verloor de nummer 4 van het klassement geen tijd.

De Ronde van het Baskenland duurt tot en met zaterdag.

Meer uit Sport

Van de Zandschulp naar halve finale tennistoernooi Boekarest

BOEKAREST (ANP) - Botic van de Zandschulp is halvefinalist op het tennistoernooi van Boekarest. In de kwartfinale was de nummer 62 van de wereld vrijdag in twee sets te sterk voor Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina: 6-3 6-3.

5 uur geleden
Darter Van Veen verliest vierde Premier League-finale

MANCHESTER (ANP) - Darter Gian van Veen heeft voor de vierde keer in zijn debuutseizoen de finale van een Premier League-avond verloren. In Manchester was Gerwyn Price uit Wales met 6-2 te sterk voor de Nederlander. Michael van Gerwen werd donderdagavond vroegtijdig uitgeschakeld door de Engelsman Stephen Bunting.

19 uur geleden
Hockeysters Den Bosch met uitblinker Matla naar halve finale EHL

DEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.

23 uur geleden
Voormalig coach van Nadal nieuwe trainer van tennisster Swiatek

DEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.

1 dag geleden
Laatste Dutch GP op zaterdag en zondag uitverkocht

ZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.

1 dag geleden
Woods niet meer beschikbaar als captain voor Ryder Cup 2027

MARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.

1 dag geleden
Minder geld NOC*NSF voor skisport, meer naar bobslee en curling

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.

2 dagen geleden