Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Belgische wielrenner Hermans wint sprint in Baskenland

Belgische wielrenner Hermans wint sprint in Baskenland

ALSASUA (ANP) - Wielrenner Quinten Hermans heeft de derde etappe van de Ronde van het Baskenland op zijn naam geschreven. De 28-jarige Belg van Alpecin-Deceuninck was na een heuvelachtige rit over 191 kilometer de snelste in de sprint.

Hermans bleef in de straten van Alsasua de Italiaan Edoardo Zambanini en de Spanjaard Alex Aranburu voor. Er waren geen Nederlanders bij de eerste tien renners.

Primoz Roglic bleef in het bezit van de leiderstrui. De Sloveen van Bora-hansgrohe was met nog 40 kilometer te gaan betrokken bij een valpartij. Het oponthoud kostte Roglic een aantal minuten, maar met de hulp van enkele ploeggenoten keerde hij terug in het langzaam rijdende peloton.

Inhaalrace

Ondanks een reeks aan ontsnappingspogingen duurde het ruim een uur voordat drie renners de ruimte kregen van het peloton. Na een inhaalrace van een uur sloot de Nieuw-Zeelander James Fouché zich aan bij het trio. De vier kregen echter nooit meer dan vier minuten voorsprong. Op ruim 40 kilometer van de finish werd de Belg Tom Paquot als laatste ingelopen.

Op de laatste beklimming op 18 kilometer van de aankomst bleven aanvallen uit, maar de Portugees Nélson Oliveira en de Spanjaarden Gorka Izagirre en Marc Soler probeerden het nog op de laatste vlakke kilometers. Zij werden teruggehaald op 3 kilometer van de streep. Even later vielen ongeveer twintig renners, onder wie de Spanjaard Juan Ayuso. Aangezien de val binnen 3 kilometer van de finish was, verloor de nummer 4 van het klassement geen tijd.

De Ronde van het Baskenland duurt tot en met zaterdag.

Meer uit Sport

Formule 1 keert in 2027 en 2028 terug naar Portugal

LONDEN (ANP) - De Formule 1 keert voor twee jaar terug naar Portugal. Er is een akkoord gesloten voor een Grand Prix van Portugal op het circuit van Portimão in 2027 en 2028, meldt de koningsklasse op zijn website.

55 minuten geleden
ATP voert in 2026 ook hitteregels in voor tennissers

LONDEN (ANP) - De tennissers op de ATP Tour kunnen in navolging van de tennissters op de WTA Tour komend seizoen ook een beroep doen op hitteregels. Daarmee kunnen ze zich beschermen tegen extreme hitte tijdens partijen.

1 uur geleden
Darter Van Duijvenbode knokt zich naar tweede ronde op WK 

LONDEN (ANP) - Darter Dirk van Duijvenbode heeft op het WK darts in Londen de tweede ronde bereikt. De 33-jarige Zuid-Hollander versloeg in Alexandra Palace in de Engelse hoofdstad de Belg Andy Baetens met 3-2 in sets.

12 uur geleden
Inschrijving voor goedkope tickets LA 2028 opent op 14 januari

LOS ANGELES (ANP/RTR) - Sportfans kunnen zich vanaf 14 januari registreren voor het kopen van tickets voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. De organisatoren van LA28 meldden dat er minstens 1 miljoen kaartjes voor een bedrag van 28 dollar (24 euro) in de verkoop gaan.

16 uur geleden
Oud-winnaar Auger-Aliassime weer naar tennistoernooi Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Oud-winnaar Félix Auger-Aliassime neemt in februari deel aan het ABN AMRO Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi in Rotterdam maandag bekend. De 25-jarige Canadees is de nummer 5 van de wereld.

19 uur geleden
Veldrijder Van der Poel treft rivaal Van Aert in Antwerpen

ARNHEM (ANP) - Bondscoach Gerben de Knegt heeft zoals verwacht Mathieu van der Poel geselecteerd voor de wereldbekers veldrijden in Antwerpen en Koksijde van komend weekend. De regerend wereldkampioen maakte zondag zijn rentree in de cross met winst in Namen. Hij treft zaterdag voor het eerst dit seizoen zijn Belgische rivaal Wout van Aert.

23 uur geleden
Handballers met combinatie van talenten en ervaren spelers op EK

ARNHEM (ANP) - Bondscoach Staffan Olsson van de Nederlandse handballers heeft voor het EK van volgende maand een selectie samengesteld met talenten en ervaren krachten. "De combinatie van spelers die hun sporen al hebben verdiend en jonge mannen die zich willen bewijzen, maakt dit een interessante selectie", zei de Zweed.

23 uur geleden